OP Třebíč: Okříšky vyhrály v Přibyslavicích 8:1!

V souboji rezerv dominovali po celý zápas hosté a díky střelecké potenci se zastavilo skóre až na 8 brankách v síti domácích. Okříšky tak zastavily špatnou sérii a znovu se připomněly v souboji o první místo. To drží hráči Studence, kteří si poradili s rezervou Náměště na její půdě 2:0. Derby mezi Starčí a Chlístovem skončilo dělbou bodů po remíze 1:1.

TŘEBENICE – BOROVINA B 4:2
Od samého úvodu byli domácí aktivnějším a nebezpečnějším celkem. To také vyjádřili 3 brankami v první půli a rozhodli o osudu utkání. Hosté sice v druhé půli přidali, ale více než na korekci skóre už nedosáhli.
Góly: Procházka, Čtveráček, Jaroš, Fiala – Mojdl, Ošmera. Rozhodčí: Rygl. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Třebenice: Palát – Kotek, Tříletý, Čtveráček, Machát – Jaroš, Hrbáček, Čermák, Kocmánek – Procházka, Fiala. Borovina B: R. Syrový – Svoboda, Urbanec, Pokorný, Mojdl – Zahrádka, Ošmera, J. Syrový, Hričák – Janda, Dolák.

VLADISLAV – HARTVÍKOVICE B 4:1
Po sváteční dohrávce se muži představili v dalším domácím utkání proti Hartvíkovicím B. Hosté přijeli pouze s jedním hráčem A týmu, dále byli doplněni dorostenci. Také Vladislav nasadila do základní sestavy dorostence, konkrétně tři. Než se opozdilí diváci stačili usadit pohnul skóre ve prospěch domácích Texl, jehož trestný kop od postranní čáry prošel pokutovým územím a zapadnul k tyči. To však byla jediná branka prvního poločasu, namlsaní diváci si tak museli počkat po změně stran. Hosté dokázali srovnat skóre po vyběhnutí brankáře Vyletěla, kterého přehodil lobem hrající trenér hostů. Vyrovnaný stav však netrval dlouho, protože po faulu na unikajícího Zdeňka Slavíka proměnil penaltu Krátký. Také hosté se dožadovali pokutového kopu po faulu, který však hlavní rozhodčí viděl mimo pokutové území. Hosté se také dočkali vyrovnání, ovšem dopomohli si k němu faulem na brankáře, a tak branka nemohla být pochopitelně uznána. Toto varování už vzali domácí vážně a po centru na malé vápno se lehce prosadil Zdeněk Slavík. Hosté se s výsledkem snažili něco udělat, ovšem domácí podnikali protiútoky a jeden z nich proměnil Nováček a stanovil konečné skóre zápasu.
Góly: 1. Texl, 58. Krátký (PK), 72. Z. Slavík, 88. Nováček – 53. Moczár. Rozhodčí: Barák. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Vladislav: Vyletěl – Sekera, Otruba, Martének, Kašpar – Paločko (79. Krajl), Krátký, Texl, Nováček – L. Slavík, Z. Slavík (88. Murín). Hartvíkovice B: Pokorný – J. Melkes, Outulný, J. Sýkora (76. Rous), Malý – D. Melkes, Kafka (46. M. Sýkora), Křivánek, M. Melkes – Hanák, Moczár.

STAŘEČ – CHLÍSTOV 1:1
Devatenácté kolo přineslo zápas sousedů z tabulky, které skončilo dělbou bodů. Domácí vstoupili do zápasu aktivněji. Již v 6. minutě se dostali do vedení. Vstřelený gól je neuchlácholil a zůstali v nastolené aktivitě a nadále si vytvářeli šance, které likvidoval brankář Krátký.
Hosté se v průběhu první půle osmělili a brankou Lukáše Rygla vyrovnali. Stařeč měla pak sice více ze hry, ale ke gólu to nevedl.
Góly: 6. R. Ježek – 29. L. Rygl. Rozhodčí: Holý. ŽK: 3:3. Diváci: 250. Poločas: 1:1. Stařeč: Krčál – Hlouch, Jelínek, Královec, Chromý – Petrilák, Mařan, R. Ježek, Maštalíř – Vacek, Koreš (Linhard). Chlístov: Krátký – Prchal, J. Novák, Havelka, J. Rygl – Kružík (Jaromír Rygl), P. Ježek, Mašek, M. Rygl – L. Rygl, M. Ježek (Novák).

ČECHTÍN – BLATNICE 0:2
Od prvních minut tohoto zápasu bylo vidět že domácí nemají svůj den. Hosté byli mnohem důraznější a po celý poločas kontrolovali hru. Do vedení se Blatnice dostala po autovém vhazování, kdy domácí obrana za sebou zapomněla zcela volného hráče a ten naservíroval svému spoluhráči na málé vápno 0:1. Čechtín pouze nakopával dlouhé balóny na hrotové útočníky což si hostující obránci a výborný brankář s přehledem pohlídali. Do vážnějších příležitostí se domácí dostali v závěru poločasu, ale Kolman i Milostný přestřelili z dobré pozice branku.

Druhý poločas nabídl zcela stejnou podívanou. Hosté s přehledem bránili svůj náskok a pět minut před koncem si po trestném kopu a přesné hlavičce potvrdili vítězství v tomto zápase.
Góly: 42. Baštík, 85. Šabatka. Rozhodčí: Čurda. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Čechtín: Macek – Jaša, Molák, Mareš, Kolman – Železník, Milostný, Vaněk, Beneš – Kratochvíl, Semerád, (Neškrna, Houzar, Pojer). Blatnice: Holík – Pospíšil, Doležal, Tomšíček, Šabatka – Petržela, K. Trnka, Foltýn, Baštík – Řeřucha, Pipáž, (S. Trnka, J. Trnka, Chlista).

PŘIBYSLAVICE B – OKŘÍŠKY B 1:8
Hosté nenechali od úvodu nikoho na pochybách, kdo bude pánem na hřišti. A jelikož měli střelci svůj den, narostlo skóre až na děsivých 1:8. Čestný úspěch domácích zaznamenal Švarc z pokutového kopu v úvodu druhé půle.
Góly: 47. Švarc (PK) – 7. a 69. Rezek, 12., 44. a 55. Bastl, 27. a 87. Jůza, 48. Jeřábek (PK). Rozhodčí: Prokeš. Diváci: 50. Poločas: 0:4. Přibyslavice B: Svoboda – Holub, P. Vejmělek, Hudec (68. F. Vejmělek), Švarc – Kovář, Kejnovský (31. Pártl), Masopust (46. Lopatář), Vaněk – Částka, Novotný. Okříšky B: Ferdan – Hekerle, Dvořák, Vejmelka (Klíma), Pavelka – Hroch (Šubrt), Jeřábek, Rezek, Bastl – Heralecký, Jůza.

VÍCENICE – KOJETICE 0:4

Hosté byli kupodivu aktivnějším celkem a tak se v 38. minutě ujali vedení gólem Slaného.
Na další góly se muselo čekat až do 73. minuty, pak ale během deseti minut nasázeli domácím tři branky a připsali si důležitou výhru v boji o záchranu.
Góly: 38. Slaný, 83. Kresa, 73. a 79. D. Vrbka. Rozhodčí: Malena. ŽK: 2:3. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Vícenice: Chytka – Psztros, P. Eliáš, Veselý, Raitmajer – Lang, Franěk, Nekuda, Z. Sobotka – Vlažek, M. Sobotka, (Voneš). Kojetice: Přibyl – Kresa, V. Vrbka, D. Vrbka, Svoboda – Hobza, Durajka, Nejedlý, Slaný – Rygl, R. Kruba, (Krula, Nesnídal, Lhotský).

NÁMĚŠŤ B – STUDENEC 0:2
Lídr soutěže na hřišti jedenácté Náměště nezaváhal. První poločas ovšem byl vyrovnanou partií, kdy si hráči vytvářeli šance na obou stranách.
Oba celky podrželi výborní brankáři, kteří doslova čarovali. Hosté si v druhém poločase vytvořili tlak, který domácí nedokázali zastavit.
Góly: 59. K. Mrňa, 77. Kříž. Rozhodčí: Rubák. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Náměšť B: Laš – Fiala, Bartes (66. Kostelecký), Kohút, A. Sázavský – Krupička, M. Sázavský (53. Logr), Králík, Kratochvíl – Sedlák, Špiřík. Studenec: M. Rousek – D. Rousek, Vrba (80. Komárek), Řezáč, P. Strnad – P. Rousek (83. M. Strnad), J. Strnad, Holoubek, K. Mrňa – M. Mrňa, Kučerňák (75. Kříž).