Schalke udrželo šanci na druhé místo

Schalke porazilo bez problémů Bochum 3:0 a posunulo se na druhé místo tabulky německé ligy o bod před Brémy. Ty ale mají středeční zápas 32. kola proti Hamburku teprve před sebou. V domácí brance musel třikrát ze své sítě lovit míč Jan Laštůvka.

Těžkou ránu na cestě za záchranou v Bundeslize uštědřil Rostocku Hannover, jenž zvítězil také 3:0. Český útočník Jiří Štajner byl opět jedním z nejlepších fotbalistů zápasu, v němž odehrál 73 minut a poté byl střídán. V 19. minutě nacentroval Balitschovi na úvodní branku. Dvěma trefami ve druhé půli se blýskl záložník Rosenthal, jenž právě Balitsche vystřídal v 41. minutě.

Další český útočník Michal Papadopulos strávil na hřišti v Karlsruhe první poločas v dresu Chotěbuzi, k výraznější šanci se ale nedostal.