Skvělá atmosféra dotlačila Schalke k důležité výhře

[b]Od našeho zvláštního zpravodaje.[/b] Ani český útočník Martin Fenin nedokázal zabránit prohře Frankfurtu v Gelsenkirchenu s domácím Schalke 0:1. Přes řadu příležitostí tak stále čeká na svůj další bundesligový gól. Důležité tři body zajistil Schalke parádní hlavičkou Mladen Krstajič, který využil přesný pas od svého spoluhráče Ivana Rakitiče.

Už při příjezdu na místo konání zápasu byla znát německy precizní organizace – v okolí stadionu kontrolovali policisté dopravní situaci a při vjezdu na parkovací místa vás organizovali zaměstnanci pořadatelské služby. Stadion v Gelsenkirchenu se začal zaplňovat už tři hodiny před začátkem utkání a i když byla na tvářích domácích příznivců znát nervozita, všichni věřili, že jejich tým bude v zápase stoprocentně úspěšný.

Sám zápas pak ozdobila vynikající atmosféra. Zaplněná Veltins Aréna hnala domácí fotbalisty kupředu, ovšem slyšet byli i hostující příznivci, kterých do Gelsenkirchenu dorazilo šest tisíc. První poločas přesto herně příliš nezaujal. V první příležitosti se objevil Fenin, ale ve vápně nedokázal zpracovat míč a celou akci pokazil.

Oběma mužstvům chyběla přirozená dravost a také větší odhodlání projít přes obrannou linii soupeře. Největší pozdvižení na stadionu přišlo v polovině prvního poločasu, kdy dostal domácí příznivce do varu výsledek konkurenčního Dortmundu, který v tu chvíli prohrával na půdě Bielefeldu.

Největší šance úvodní půle přišla ve 28. minutě a na svědomí ji měli domácí. Brankář Frankfurtu Pröll špatně vyběhl, k míči se dostal Asamoah, který zkoušel z pětatřiceti metrů zatočit míč mezi tyče. Jeho pokus ale na poslední chvíli vyhlavičkoval Köhler a z následné dorážky přestřelil z hranice malého vápna hlavičkující Rakitič.

I druhý poločas začal hodně opatrně, více za vítězstvím šli domácí hráči. Ti se také dočkali, když v 65. minutě zahrával rohový kop Rakitič, na jeho přesný pas si vyskočil Krstajič a hlavičkou do protipohybu rozproudil domácí ochozy.

Schalke se dostalo do vedení, které však nemuselo trvat dlouho. Proti byl hlavně Fenin, který znovu nastoupil v základní sestavě a odehrál povedený zápas. Minutu po vedoucí trefě Schalke se dostal k odraženému míči a jeho střelecký pokus proletěl těsně vedle pravé tyče Neuerovy branky.

V 84. minutě si Fenin narazil s hostujícím kapitánem Amanatidisem, další střelu českého reprezentanta, tentokrát směřující mezi tři tyče, na poslední chvíli zablokoval domácí stoper Bordon.

I přes závěrečnou snahu hostujícího Frankfurtu si domácí borci důležité vítězství pohlídali a ochozy ve Veltins Aréně pomalu začaly slavit tříbodový zisk.