Boj na čele i na spodku se opět zdramatizoval!

Lídr z Hartvíkovic prohrál podruhé po sobě a dal možnost Ždírci dotáhnout se bodově na svého soupeře. Boj o prví místo mohl být ještě napínavější, ale Pelhřimov doma prohrál s Borovinou. Dusno je také na spodku tabulky. Mezi 11. Vrchovinou a 16. Velkou Bíteší je rozdíl pouhých 2 bodů. Bíteš v zápase o 6 bodů uspěla doma proti Žírovnici nejtěsnějším výsledkem 1:0

PELHŘIMOV – BOROVINA 1:2
Už ve druhé min. orazítkoval Novák břevno nad hlavou Moravce a domácí byli zaskočeni.
V 8 min upadl ve vápně domácí hráč a rozhodčí k úžasu všech nařídil penaltu. Míč si postavil Vaněk a bezpečně proměnil 1 : 0. Pelhřimovští byli na koni. V35 min. likvidoval šanci Kantor. O minutu později mohlo udeřit na druhé straně, ale Novák z blízka přestřelil.Ve 43 min. mířil Vaněk vedle a poslední příležitost před přestávkou řešil pozorný Kantor.
Druhý poločas vyzněl lépe pro hosty. Po ostřelování domácí branky byl poslední u míče
Pokorný a srovnal na 1 : 1.Teď byli zaskočeni naopak domácí.V ofenzivě nebyli zdaleka tak
nebezpeční a v obraně měli občas slabé chvilky.Toho využil v 73 min Ciprys a střelou ze „16“
strhl vedení na stranu hostí. Minutu před koncem musel Kantor vytahovat na roh střelu Adamce a v 90 min .šel sám na Moravce Kravka ,ale ani on neuspěl. Utkání tak skončilo
vítězstvím hostí 1 : 2.
Góly: 8. Vaněk (PK) – 53. Novák, 73. Ciprys. Rozhodčí: Henzel. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Pelhřimov: J. Moravec – Vacek, Krčil, Kuš (80. Regásek), Smrčka – Jan Kmoch, Krtek (65. Hurda), Máca, Liška – Vaněk (61. Adamec), Rumanovský. Borovina–Opatov: Kantor – Štveráček, Kohlstrom, Tomek, Rambousek – Štěpnička (90. Pavlík), Brzezina, Ciprys, Zvěřina – Novák (80. Konečný), Pokorný (89. Kravka).

TŘEBÍČ B - JEMNICKO 2:0
Domácí řešili před dnešním utkání problém se sestavou protože oproti minulému kolu přibyli na marodku hned dva hráči Ošmera a Jurka Jiří. Chyběl také Heres, jehož přestupek ze zápasu s Hartvíkovicemi nebyl ještě prošetřen, neboť manažer Hartvíkovic pan Jabůrek nedodal na disciplinárku včas kazetu ze zápasu, stěžují si třebíčští. Domácí vstoupili do zápasu dost nervózně a Jemnice hned v 9 min. trefuje břevno Koubkovi branky. Minutu na to přímák opět likviduje domácí brankář. Domácí se osmělili až v 18 min. a golman hostů likviduje na dvakrát. V 32 min. hosté opět trefují břevno . Přímý kop Durajky s přehledem likviduje v 35 min. golman hostů. Hosté měli další šanci v 37 min. ,ale nic z toho. V 38. min. se zranil Pekárek a místo něho jde do hry Řezáč.
Hosté provedli do druhého poločasu také jednu změnu, kdy zraněného Křivánka střídá Gardoň. Domácí mladé pušky vymyslely gólovou akci v 49 min. kdy Durajka kolmicí mezi obránce vysunul Durdu, soupeř míč jen popostrčil, a tváří v tvář hostujícímu golmanovi nedal Durda jemu šanci nějak zakročit a nekompromisně zakončil 1 : 0 . Další velkou příležitost měli hosté v 52 min. kdy osamocený hráč hostů hlavičkoval z malého vápna do rukou Koubka. Domácí zahrozili v 61min. dobrý centr Venhody Řezáč minul a překvapený Netoušek nedal. V 77 min. golman hostů špatně vyběhl a Netoušek hlavou míří mimo. V 82 min. Hruška dobře hlavičkoval ,ale golman hostů včasným vyběhnutím nedal Durdovi šanci. V 92 min. Hruška Hlavou sklepl míč na Řezáče a ten sním naložil nejlépe jak mohl, prostřelil golmana hostů a stanovil konečný výsledek zápasu 2 : 0 .

Góly: 49. Durda, 92. Řezáč. Rozhodčí: Machát, ŽK: 4:2. Diváci: 130. Poločas: 0:0. Třebíč B: Koubek - Venhoda, Brabenec, Prokop, Jurka - Vít, Pekárek (38. Řezáč), Dvořák, Durajka (80. Hruška), Svoboda (75. Man) - Netoušek, Durda. Jemnicko: Růžička - J. Kincl, Obrdlík, Křivánek (46. Křivánek), Ďurač - Anděl (79. Čech), Koutný, Krejča, Noháček - Novotný, Cech. Nejlepší hráči: Durajka, Prokop, Netoušek.

V. BÍTEŠ – ŽIROVNICE 1:0

Vyrovnané utkání bez vážnějších příležitostí rozhodl začátek druhého poločasu. Domácí Kadlec si pohrál se žirovnickými zadáky, parádně našel Buchtu, který se před gólmanem nerozpakoval a vystřelil Velké Bíteši tři body. Žirovnice se na nějaký výraznější nápor nezmohla, a tak si domácí vítězství pohlídali.
Gól: 56. Buchta. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. V. Bíteš: Šula – Trojan, Pohl, Klusák, T. Pelán – Veselý, Buchta (80. Jelínek), Berka, Kadlec (90. T. Loup) – Antoš (90. Láznička), Hammer. Žirovnice: Socha – P. Houška, Kněžínek, Beneš, Charousek (46. Máca), Kořínek – Staněk (77. Zaňák), Vodáček, T. Houška – J. Musil (65. J. Poustecký) – Serbus.

BYSTŘICE - OKŘÍŠKY 3:1
Bystřice začala náporem. Hned v úvodu chytil Fiala penaltu Holému. Ten ještě do poločasu stačil spálit jednu vyloženou šanci. Všechny góly začaly padat ve druhém poločase. Do vedení šli hosté. Kotrba se nejlépe zorientoval ve skrumáži a zavěsil. Hned o čtyři minuty ale bylo srovnáno. Agilní Holý si zaběhl za obranu a nedal Fialovi šanci. Stejný kousek zopakoval i o chvíli později po vysunutí od Špatky. Zasloužené vítězství Bystřice pak pojistil po další Špatkově přihrávce Buchta.
Góly: 68. a 71. Holý, 78. Buchta – 64. Kotrba. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Bystřice: Trávníček – Špatka, Kozáček, Sysel, Mitáš – Vrzal, Matuška (80. Prášil), Sklenář, Zbytovský – Holý (89. M. Svoboda), Havlíček (74. Buchta). Okříšky: Fiala – Tekal, Bastl, Voda, Zeman - Tůma, Dočkal, Malý, Jůza - Kotrba, Valenta.

PACOV – JANOVICE 0:1
Hosté měli zpočátku herní převahu, přičemž dvě šance zahodil Lovětínský. Po čtvrthodince se Pacovští otřepali a vyrovnali hru, vytvořené šance však proměnit nedokázali. Druhá půle začala pro domácí nešťastně, když se vyfauloval Čech a šel pod sprchy. Janovice využily hry proti desíti a samostatná akce a zakončení Lovětínského znamenala vedení 1:0. Domácí se tlačili do útoku až do konce utkání, ale své šance nezužitkovali. Další prohrou si tak značně zkomplikovali boj o záchranu krajského přeboru.
Gól: 78. Lovětínský. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 5:2. ČK: 1:0 (52. M. Čech). Diváci: 200. Poločas: 0:0. Pacov: Basík – Vejsada, Čech, Vlk, Přibyl - Maršík, Kolací, Hrobský, Zeman (46. Zíka) – Kubů, Pavelec (84. Rybčák). Janovice: Rezničenko – Lokvenc, Špendlíček, Tržil, Reiterman - Šeda (66. Dibdiak), Fišer, Lapeš, Lovětínský - Soural, Rychecký (90. Chramosta).

POLNÁ – M. BUDĚJOVICE 2:0

První poločas přinesl vyrovnanou partii, kdy se na straně domácích v prvních dvaceti minutách vytáhl brankář Skočdopole, který zlikvidoval dva samostatné nájezdy. Nejprve Krejčího a o tři minuty později Michala. Polenští následně ovládli střed hřiště. První půlka skončila gólem do šatny, kdy minutu před koncem poslal Adamec z levé strany centr před bránu, Kovář prodloužil a Tomas se nemýlil.
Druhá pětačtyřicetiminutovku přinesla zajímavé okamžiky na obou stranách. Domácí ovšem předvedli lepší partii a vytvořili si dvě gólové příležitosti, při kterých se vyznamenal brankář Klouda. Moravské Budějovice se snažily hrozit z protiútoků a případných rohů, ale větší gólovou šanci si nevytvořily. Polenský Holas naopak pojistil výhru gólem ze šestnácti metrů.
Góly: 44. Tomas, 67. Holas. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 1:2. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Polná: Skočdopole – Pártl, Frolda, Mezera, Kratochvíl – Kovář, Holas (68. Gondek), Krčál, Oberreiter (63. Korber) - Tlačbaba (43. Adamec), Tomas. M. Budějovice: Klouda – M. Černý, O. Busta, K. Busta, Novotný (63. Bratrů)- M. Černý, Škoda, Vranka, Michal – Malík (63. Šabatka), Krejčí.

VRCHOVINA – HARTVÍKOVICE 1:0
V úvodu utkání měli hosté mírnou převahu,ale dvě slibné příležitosti v první desetiminutovce v brance neskončili. Poté domácí přidali a hra byla vyrovnaná hlavně díky spoustě nepřesností na straně hostů. Ve 28.minutě napálil jeden z domácích hráčů po rohu míč do ruky Davídka a pískala se penalta, kterou se štěstím proměnil Kamil Skalník. V dalších minutách pokračovala nadšená hra domácích a hosté se nedokázali vůbec dostat k ohrožení branky. Po přestávce vrhly Hartvíkovice vše do útoku a tlačily se před branku Vrchoviny ovšem do žádné vážnější šance se nedostaly. Naopak domácí jen díky vlastní nešikovnosti nedokázali zvýšit vedení, když měli několik brejků dva na jednoho, ale v koncovce vždy selhali. V poslední desetiminutovce byl tlak hostů hodně zoufalý a v podstatě nedošlo k ohrožení domácí branky. Před 200 diváky řídil s přehledem rozhodčí Bína. Hartvíkovice si tak po zoufalém výkonu připsali druhou prohru v řadě a za jeden prodloužený víkend promarnili celý šestibodový náskok.
Gól: 26. K. Skalník (PK). Rozhodčí: Bína. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Vrchovina: Krupík – Mrkos, Suský, O. Poul, Polášek – Wolker, Němeček, K. Skalník (90. Chrást), Kalich – V. Fagula (90. Buchta), M. Skalník (82. Mužátko). Hartvíkovice: Chalupa – Bdžoch (63. Mičko), Davídek, Vodička, Kašpar – Duša (66. Neumann), Hošek, Chládek, Nikolov (46. Hanák) – Záviška, Horváth..

ŽDÍREC – HUMPOLEC 1:0
Ve Ždírci se hrál bojovný fotbal, kde diváci příliš gólových příležitostí neviděli. Zápas nabídl spíše mnoho osobních soubojů. Domácí se ujali vedení pět minut po změně stran, když se prosadil Roman Mareš po kombinační akci Čalkovského s Hanouskem.
Po vedoucím gólu ale musel udělat trenér Ždírce několik změn, když pro zranění museli odstoupit tři klíčoví hráči. Dekora se poté zatáhla do obranné ulity. Humpolec mohl čtyři minuty před koncem vyrovnat, ale mladíček Beránek se zalekl šance, takže se k ráznému zakončení ani nedostal.
„Fotbal nebyl příliš o kráse. Po prvním góle a vynucených střídáních jsme už jen bránili výsledek. Častokrát jsme jen odkopávali míč,“ přiznal ždírecký kouč Richard Zeman.
Gól: 50. R. Mareš. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 0:0. Ždírec n. D.: Šváb – Kysilko, Klupka, Havel – Blažek, Carda, Čalkovský, R. Mareš (54. Smejkal), Šnobl – Kolouch (66. Sobotka), Hanousek (73. Dolejší). Humpolec: Padrnos – Kameš (75. Keller), Hes, Procházka, Kotek – Kopic (66. Beránek), Černík, Janda, Svoboda – Paťha (80. Jíša), Šplíchal.

Příští kolo: Velká Bíteš – Pelhřimov, Žirovnice - Bystřice n. P., Okříšky - Ždírec n. D., Humpolec - Třebíč B, Jemnicko – Vrchovina, Hartvíkovice – Pacov, Janovice – Polná, M. Budějovice – Borovina.