Bundesliga: Brémy nadělovaly, Norimberk v sestupové propasti

Jak se bojuje o druhé místo zaručující přímou účast v Lize mistrů, předvedly v sobotu Brémy, které rozstřílely Hannover 6:1. Werderu však šlape na paty o dva body třetí Schalke. To si doma poradilo s Frankfurtem. Norimberku stále hrozí sestup - teď si opět zavařil, když prohrál na půdě Herthy.

Dávno už daly Brémy zapomenout na střeleckou krizi, která je pronásledovala před měsícem. Gólově se jim začalo opět dařit a potvrzují to v každém zápase. Ani domácí duel s Hannoverem nebyl výjimkou.

Domácí tým šel do vedení už po necelé čtvrthodině hry po přesném zásahu Almeidy. Do poločasu upravil na rozdíl dvou branek Naldo. Až ve druhé půli začala ta pravá kanonáda. V pořadí Borowski, Klasnič, Rosenberg, Hunt přidal Werder do sítě soupeře čtyři přesné zásahy. Hannover pak dokázal až v závěru zkorigovat na potupných 1:6.

"Tým předvedl přesně to, co jsem po něm chtěl. Ukázali jsme, že si jdeme za svým cílem, kterým je druhé místo. Udělali jsme a uděláme všechno proto, abychom toho mohli v příštím týdnu dosáhnout," nechal se slyšet kouč Brém Thomas Schaaf.

Také Schalke by ale rádo postoupilo do Ligy mistrů přímo. Třetí tým tabulky přivítal v Gelsenkirchenu Frankfurt, jehož dres obléká český reprezentant Martin Fenin. Pokud chtěl s Werderem držet krok, musel bezpodmínečně uspět.

Dlouho to na tři body pro domácí celek nevypadalo. Hosté z Frankfurtu měli více ze hry, dostávali se do šancí a Schalke mohlo jen těšit, že se soupeř nemohl prosadit. Pak ale přišel nečekaný gól z kopačky domácího Krstajiče, který tak svému týmu zajistil naději na druhé místo, které teď obývá Werder.

Jestli se bude chtít Norimberk udržet v Bundeslize, bude muset v posledním kole nejen zabrat a naplno bodovat, ale také spoléhat na výsledek Bielefeldu. Ten má totiž dvoubodový náskok.

Nemuselo tomu tak být, kdyby Norimberk uspěl na hřišti Herthy Berlín. Domácí neměli o co hrát, přesto se jim nakonec podařilo zvítězit. V 74. minutě o jejich výhře rozhodl Raffael.

"Byl to krásný zápas, bohužel se nám v něm nepodařilo vyhrát. Teď nás čeká nejdůležitější duel sezony. Musíme plnit do puntíku všechny úkoly, a pak věřím, že proti Schalke uspějeme," nevzdává se norimberský kouč Thomas von Heesen.

Výsledky 33. kola Bundesligy:

Arminia Bielefeld - Borussia Dortmund 2:2 (2:1), Werder Brémy - Hannover 96 6:1 (2:0), Energie Chotěbuz - Hamburk 2:0 (1:0), Duisburg - Bayern Mnichov 2:3 (0:3), Hertha Berlín - Norimberk 1:0 (0:0), Karlsruhe - Bochum 1:3 (0:1), Hansa Rostock - Bayer Leverkusen 1:2 (0:1), Schalke 04 - Eintracht Frankfurt 1:0 (0:0), Wolfsburg - Stuttgart 4:0 (2:0).