1.B - na čele 6 týmů v rozemí 3 bodů !

1.B  - na čele 6 týmů v rozemí 3 bodů !

Postupové drama nabírá na intenzitě. Po 20. kole je na čele nadále Budišov, který uhrál remízu v Hrotovicích. Na druhé místo se vrátily po domácí výhře Rapotice. Již na šestém místě se ztrátou 3 bodů na vedoucí tým je jarní překvapení, tým z Křižanova. Po sérii 6 výher v řadě může i Křižanov pomýšlet na boj o 2 postupová místa. Tentokrát jeho fazónu odneslo Mohelno domácím debaklem 2:6

MOHELNO – KŘIŽANOV 2:6
Od prvních minut prvního poločasu bylo vidět, že tempo hry budou udávat hosté. Již v 10. minutě otevřel skóre po krásném centru Veselého A. Burian. Dvě minuty na to se opět prosadil A. Burian a zvýšil tak náskok na 2:0. Domácí ale dva rychlé góly nezaskočili a v 25. minutě snížili na 2:1. U další změny skóre byl opět hostující A. Burian. Hostující hráč zabránil gólu rukou, sudí ukázal červenou kartu a nařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil. Do konce poločasu se už dohrávalo v poklidném tempu a tak se šlo do kabin za stavu 3:1 pro hosty.
Druhý poločas pro oslabené domácí hráče nezačal vůbec dobře. Po rychle kombinaci se prosadil hostující D. Nobicht a zvýšil na 4:1, běžela 46. minuta. Hosté měli navrch a tak se dostávali velmi často do slibných pozic. Jednu z nich proměnil krásnou střelou z 25 metrů Střecha „51. minuta“. Domáci i přes oslabení se nevzdávali a snažili se hrát kombinační hru. Bohužel v neprospěch domácích končili na pozorné obraně hostů. V 74. minutě zakončil svůj skvělý výkon A.Burian, kdy dal svoji 4. branku. Hned o 4 minuty poté se trefil domácí hráč, který pouze snížil na 6:2. V posledních minutách bylo k vidění ještě několik šancí hostů, které bohužel neskončili gólem. Zápas tedy skončil 6:2. Křižanovští hráči si odvezli z Mohelna další 3 body a šestou výhru v řadě.
Góly: 26. Němec a 79. Němec – 10., 13., 30 (PK). a 74. A. Burian, 47. Nobicht, 52. Střecha. Rozhodčí: Šetek, ŽK: 1:0. ČK: 1:0 (28. Luboš Mužík). Diváci: 110. Poločas: 1:3. Mohelno: J. Štěpán – Malý, L. Mužík, Holas, R. Mužík – Staněk (50. Kudláč), Horký, I. Foretník (65. Kerndl), Drápela (70. Klíma) - P. Štěpán, Němec. Křižanov: Bajer – Střecha (63.Navrátil), Novotný, Boček, Milota (48. Burian P.) – Pálka, Nobicht, Studený, Endlicher – Burian A.(75.Král), Veselý

BEDŘICHOV – LUKA N. J. 1:0

Hned v úvodní minutě mohl rozjásat domácí řady Škoda, který se po standardce a přizvednutí Vaňka ocitl ve slibné pozici, ale nastřelil pouze pozorného Žatečku. Luka se pokusila zahrozit z přímých kopů, ale pouze u jednoho musel zasahovat Šereda. Blízko ke gólu měl v 35. minutě domácí Dalibor Mašek, ovšem svůj únik nezakončil ani střelou, ani nahrávkou.
Jak se zachovat před hostující brankou mu za chvíli ukázal Aleš Oberreiter, který si na hranici zpracoval přihrávku od Petra Maška, obešel obránce a vyběhnutého Žatečku mazácky přehodil.
Po změně stran sahala Luka na vyrovnání, jenže Urbanovu hlavičku z pěti metrů skvěle zneškodnil Šereda, který se vyznamenal i při střeleckém pokusu Duby. Domácí pak závěr zvládli a těsné vedení udrželi.
Gól: 40. A. Oberreiter. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: 3:3. Diváci: 80. Poločas 1:0. Bedřichov: Šerada – Vanko, G. Cabúk, Paiskr, Pokorný – A. Oberreiter (68. Grepl), D. Oberreiter, P. Mašek, D. Mašek – Škoda (83. D. Cabúk), Vaněk (49. Bláha). Luka n. J.: Žatečka – Mach, Vyskočil, Brnický, Šimánek (83. Gavaller) – Urban, Trombelli, Doležálek, Merhaut – Duba (62. Kubeš), Havelka (75. Kubát).

HROTOVICE – BUDIŠOV 1:1

První poločas byl oboustranně vyrovnaný. Míč se pohyboval nejčastěji ve středu pole, mottem bylo neudělat chybu. Tu jedinou vyrobila ve 38. minutě domácí obrana a po faulu brankáře J. Slatinského proměnil penaltu K. Nováček.
Po změně stran domácí převzali taktovku hry. U hostů občas stáli všichni svatí, ale Hrotovice se trefily jen jednou. V 67. minutě vyrovnal Krajčo.
Góly: 67. Krajčo – 38. K. Nováček (PK). Rozhodčí: Sochor, ŽK: 4:3. Diváci: 250. Poločas: 0:1. Hrotovice: J. Slatinský – Přepechal, P. Slatinský, L. Škoda, M. Škoda – M. David, Hrůza, Pachr, Pelán (84. J. David) – Salák, Krajčo. Budišov: Syrový – Langr (90. Holubář), Houzar, Kašpar, Švec – Vašíček, Mezlík, Večeřa (84. I. Nováček), Dostál (T. Nováček) – Koš, K. Nováček.

RAPOTICE – ROKYTNICE 3:0
Zdá se to k nevíře, ale Rapotice nastoupily proti poslednímu celku k domácímu utkání pouze s jedním útočníkem. Po posledních nezdarech bylo potřeba něco změnit a jak se nakonec ukázalo, tak to zafungovalo. V Rapoticích proběhla v pátek také velká akce, kdy bylo cílem vyčistit hlavy, stmelit kolektiv a načerpat nov impulsy. Vše se povedlo a tak slaví Rapotice výhru po dlouhých 5 kolech. Ne všechno začalo ale ideálně. Někteří hráči stmelování přehnali a páteční akci skončili až v neděli v poledne a tak 2 hráči nebyli k dispozici a jeden musel být v 20. minutě střídán (to si ale s klukama vyříkáme, dáme nějakou pokut u a jedeme zní z rapotického tábora) . Jeden hráč neunesl lavičku a tak i při střídání museli improvizovat a na plac se dostal dříve než čekal nestor rapotické kopané Josef Tesař a nezklamal.
Pojďme ale ke hře. Rapotice začaly aktivně, ale nové rozestavení jim zpočátku nesedělo a nedostávaly se toku do šancí. To se postupně lepšilo a hráči z druhé řady se po centrech dostávali do zakončení, leč bez úspěchu. Ta hosty zlobil především Radim Stér, obranná hra Rapotic byla ale dnes dobrá. V 33. minutě zahrál standardní situaci Saša, Matoušek chytře tečoval a bylo z toho vedení domácích 1:0. Další pološance domácích zůstaly nevyužity a tak se šlo do kabin za stavu 1:0
Rapoticím se povedl nástup do druhé půle, Andrej dal krásný míč za obranu, Matoušek byl stažen za dres ale míč putoval dále do leva k Illkovi, který míč ideálně zpracoval a postupoval zleva na golmana a také ho prostřeli, 2:0. Tlak domácích sílil a když hostující obránce zahrál nešikovně rukou, kopala se penalta. K ní se postavil opět Matoušek a i když golman směr vystihl, na míč mířící pod břevno nedosáhl a bylo to 3:0. Ve zbytku utkání bylo vidět, že hosté už ve zvrat nevěří a trochu odpadli, sice obačas zlobili po brejcích, ale vesměs to byli domácí, kteří kontrolovali hru a mohli přidat i další branky. Ale už neměli takový hlad v zakončení a tak utkání skončilo výhrou domácích 3:0
Góly: 32. Matoušek, 48. Illek, 59. Matoušek (PK). Rozhodčí: Slezák, ŽK: 1:3. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Rapotice: Soustružník – Šíc, Milan Laš, Káňa, Slaný – Jašek (80. Přibyl), Titov, Martin Laš (28. Tesař), Otcel – Matoušek, Illek. Rokytnice: Veselý – Bílek, P. Svoboda, R. Sochna, Šulc – Chládek, Hobza (46. Rýgl), M. Svoboda, Nosek (71. Vejmelka) – Jičínský, Ster (56. P. Sochna).

RUDÍKOV – TELČ 1:0

Do první velké šance se dostali hosté už v 5. minutě, ale hlavička D. Všohájka šla těsně nad Trnkovu branku. Poté několikrát zahřmělo i před telčskou svatyní, ale ani domácí do černého nazamířili.
Gólu se hrstka diváků dočkala v 57. minutě po pěkné kombinaci domácích a lobu Nožičky. Telč v závěru vsadila na jednu kartu, podnikala jeden útok za druhým na Trnku, ovšem ani jeden ze závarů nedokázali zbrklí hosté přesně zakončit.
Gól: 57. Nožička. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 1:0. Diváci: 30. Poločas 0:0. Rudíkov: L. Trnka – A. Komínek (88. Sedláček), Salák, Kudrna, Rojík – Z. Trnka (66. Šula), M. Mikyska, Pažourek, Nožička - J. Trnka, L. Mikyska. Telč: Nedorost – Jančo, D. Všohájek, Petrů, J. Všohájek – Dolejský (43. Černáš), Plucar (82. Straka), Bartušek, Chalupa – Holý, Šeda (72. Jakubec).

JAKUBOV – VRCHOVINA B 2:0
Na začátku zápasu domácí hosty zatlačili a vytvořili si několik šancí, které nevyužili. Poté začali hrozit hosté z brejků.
Ve druhém poločase měli domácí převahu, kterou však dokázali využít dvěma góly až v samotném závěru zápasu.
Góly: 84. Večeřa, 92. Pacas. Rozhodčí: Šebesta, ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Jakubov: Klíma – Kratochvíl, Večeřa, M. Dunkler (52. Vaníček), Mir. Dunkler - Veselský, Košák, Pacas, Zika, Forman (84. Michal Dunkler), Tržil. Vrchovina B: Skryja – Regent, Kozel, Poul, Daniel – Michal, Kolařík, Hiesböck, Šustáček – Plhal, Josífek.

NOVÝ RYCHNOV – MĚŘÍN 2:3

z webu Měřína: Zápas v Novém Rychnově se od začátku vyvíjel výborně - po kiksu domácího brankáře se radoval Robot, potom přidal po pěkném centru Libora druhou branku hlavou Jirka(Baník p*čo). Na začátku druhé půle se Matouš rozhodl podívat, jak to vypadá na útoku a z levé obrany se vydal dopředu, nahrál Heřmanovi a ten tváří v tvář brankáři nezaváhal - přihrál do strany Matoušovi a ten dal do prázdné třetí fík. Vypadalo to na debakl, domácí nehráli nic, hosté však trochu zvolnili a po dvou slepených gólech v rozmezí dvou minut bylo ze zápasu opět drama. Přispěl k tomu i rozhodčí, který začal opravdu kvalitně otáčet zákroky a navíc nepísknul naprosto jasnou penaltu na Pepu. Domácí na malém hřišti posílali dlouhé nákopy směrem k Syslovi, ale naše obrana obstála na výbornou. Pojistku mohl přidal hlavou Aleš a v nastavení Had, ale důležité jsou body a ty jsme nakonec zaslouženě získali.
Góly: 66. O. Loskot, 67. Nepraš – 35. Robotka, 37. Šoukal, 51. Matoušek. Rozhodčí: Janko. ŽK: 1:3. Diváci: 40. Poločas: 0:2. Měřín: Sysel – Matoušek, Chaloupka, Hlaváč, Doležal, T. Uchytil st., Šoukal (54. Žák), Kolda, Heřmánek (69. T. Uchytil ml.), Vokoun, Robotka.