Lídří vyhráli, Hartvíkovice porazily Pacov, Ždírec veze cenou výhru z Okříšek

Oba aspiranti postupu nezaváhali a získali 3 body. Jednodušší to měli hráči Hartvíkovic, kteří zdolali na domácím hřišti Pacov 3:1. Ždírec musel uspět v těžkém utkání v Okříškách. Velká Bíteš po bezbrankové remíze s Pelhřimovem opustila sestupové pozice, na posledním místě je nyní Pacov.

FC Spartak Velká Bíteš - FK Pelhřimov 0:0 (0:0)
FC Slavoj Žirovnice - SK Bystřice n.Pernštejnem 1:7
SK Huhtamaki Okříšky - SK Dekora Ždírec n.Doubravou 1:2 (1:1)
FK Humpolec - Horácký FK Třebíč B 4:2
1.FC Jemnicko - SFK Vrchovina 1:2 (0:1)
Sokol Hartvíkovice - Slavoj Pacov 3:1
SK Moravské Budějovice - FK Borovina–Opatov 2:2 (0:2)
Sapeli Janovice - Slavoj TKZ Polná 2:4

Hartvíkovice-Pacov 3:1(1:1)

3.,53.Neumann,85.Horváth- 38.Kubů

žk 2:3

Sestava Hartvíkovice:Chalupa - Vodička,Davídek,Záviška(47.žk)(58.Horváth),Zedníček - Bdžoch,Chládek(83.žk),Hošek,Mičko(84.Kašpar) - Neumann,Duša(86.Nikolov)

Sestava Pacov: Basík - Vejsada,Zíka,Přibyl,Pavelec - Kolací,Maršík(71.žk),Kubů(78.žk),Čech(18.žk) - Hrobský(84.Rybčák),Šlechta(78.Zeman)

Ve 2.minutě promarnil první šanci Neumann,ale dlouho ho to mrzet nemuselo hned ve třetí minutě si naběhl na Vodičkův centr a hlavou otevřel skóre.Do dvacáté minuty neproměnili své šance ještě Důša a Bdžoch.Poté však začali hrozit hosté a po několika varováních se dočkali zaslouženého vyrovnání,když Kubů dostal až příliš mnoho prostoru v šestnáctce a trefil přesně k tyči 38.minuta 1:1.Po přestávce domácí na svého soupeře vlétli a v 53.minutě unikal sám na brankáře Bdžoch a našel zcela volného Neumanna,který vrátil domácím vedení.V 62.minutě mohl dokončit hattrick Neumann, sám před brankářem nastřelil tyč a následná dorážka skákala po brankové čáře,ale obránce byl úspěšnější.Další velké příležitosti měl zejména střídající Horváth,který dvakrát sám před brankářem neuspěl.Šance však měli i Mičko a Bdžoch.Definitivní pojistku dal nakonec v 85.minutě nadvakrát Horváth.Před 150 diváky řídil s přehledem rozhodčí Žilka.

FK Humpolec - HFK „B“ Třebíč 4 : 2 (2 : 1)

FK Humpolec . Padrnos,Kameš,Hes,Keller,Černík,Kotek,Pícha,janda,Paťha,Holoubek,Šplíchal

HFK : Hradecký,Jurka Vít,Brabenec,Ošmera,Prokop,Man,Jurka Jiří,Durajka,Svoboda Marek,Netoušek ,Durda

Domácí se do soupeře pustili od první minuty. Hned v 1. a 2. minutě se dostali do náznaků akce a vybojovali roh. Ten se v 6 min. podařilo vybojovat i hostům, ale ze špatně zahraného rohuji domácí šli do brejku, který zachraňoval až Prokop za cenu faulu a žluté karty. Ve 14 min. Ošmera špatně rozehrál a namazal domácímu útočníkovi a ten se nemýlil a otevřel skóre utkání 1:0. Hosty to nezlomilo, ba naopak po dobré kombinaci na pravé straně hřiště zatáhl míč Netoušek, předložil ho Manovi, který srovnal skóre zápasu na 1 : 1 . Domácí z toho byli tak překvapeni ,že komentátor oznámil špatně střelce branky. Domácí poprvé střídají v 25min. odchází Kotek a do hry jde Kopic. V těchto fázích hosté domácí přehrávali .Domácí se snažili jen nakopávanými míči utéci z brejku, ale většinou byli jejich útočníci v ofsidu. V 41 min. se dostal míč do pokutového území hostů, kde na polovysoký míč šel hostující Prokop a domácí Holoubek. Míč skončil mimo hřiště a domácí šli kopat roh, když rozhodčí Rosický k úžasu všech odpískal penaltu za údajný šlapák. I po zápase se trenéři domácích divili co pískl. Nařízený pokutový kop domácí proměnili a šli do kabin s vedením 2 : 1 .
Druhý poločas se začal náporem domácích, kteří byli povzbuzeni brankou do šaten. V 50 min. je zmrazil Netoušek, který rychle rozehrál přímý kop, na který si mezi stopery naběhl Man a hlavou lízl míč do šibenice domácího brankáře a srovnal na 2:2. Jenže opět chyba v hostující odraně, která se nedomluvila s brankářem a Humpolec šel v 55 min. opět do vedení. V 63 min. vyrobil hrubku i domácí brankář, ale Durda jí nepotrestal. V 70 min. se radují domácí a zvyšují na 4:2. Třebíč nebyla horším celkem, ale vinou hrubek se připravila o lepší výsledek.

1.FC Jemnicko - SFK VRCHOVINA 1:2 (0:1)

branky: Nováček - Wolker, Skalník K (PK)
Sestava host;: Skryja - Mrkos, Suský, Poul O., Polášek - Kalich, Střešňák (82´Smetana L.), Skalník K., Wolker (89´Chrást) - Fagula V., Skalník M. ( 72´Mužátko)
Důležitou bitvu začali lépe hosté, svojí aktivitou si vypracovali několik slibných šancí a skóre zůstalo nezměněné hlavně díky brankáři domácích Růžičkovi. Ve 20,. minutě ale po průniku Wolkera do vápna dali hosté vedoucí gól. I po gólu to byli hráči Vrchoviny kdo diktoval tempo hry, vzápětí po gólu trefili břevno a po gólu volal i brejk Skalníka. Nic naplat, více branek již nepadlo a tak se šlo do kabin za stavu 0:1
Po úvodní oťukávané na začátku druhé půle se začaly dít zajímavé věci. V 60. minutě kopali domácí penaltu, Skyja je ale lapil. Vzápětí mohli hosté pojistit vedení, Fagula šel sám na golmana domácích, ale selhal. A tak to byli domácí borci, kteří se po standardce líznutí míče Nováčkem radovali z vyrovnání. Když už se pak hra uklidnila, zdálo se, že utkání spěje k remíze. Proti byl střídající Mužátko, dorazil nedůslednou obranu domácích, vybojoval míč a šel sám na Růžičku, ten jej zastavil jen za cenu faulu a tak hosté kopali v nastavení penaltu. K té se postavil Skalník a zajistil hostům důležitou výhru v boji o záchranu.

OKŘÍŠKY - ŽDÍREC 1:2

Vyrovnané utkání se odehrálo v Okříškách. Domácí se ujali vedení gólem Jančoka, hosté ale stačili do poločasu vyrovnat, když si po rohovém kopu dal vlastňák Tůma.
Druhý poločas byl o tom ,kdo dá první branku a to se nakonec povedlo favorizovanému Ždírci. O jeho výhře rozhodl individuální akcí Čalkovský.

Góly: 19. Jančok - 36. vlastní, 81. Čalkovský. Rozhodčí: Doležal, ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 1:1.
Okříšky: Fiala - Ježek (73. Tekal), Zeman, Voda, Z. Tůma - Jančok, Dočkal (84. Heralecký), Malý, Jůza (66. Hekerle) - Valenta, Bastl.
Ždírec: Šváb - Kysilko, Klupka, Havel - Blažek (88. Ganobjak), Čalkovský, Carda, R. Mareš, Šnobl (6. Smejkal) - Hanousek (60. Pleva), Sobotka. Nejlepší hráči: Jančok - Kysilko, R. Mareš.

JANOVICE – POLNÁ 4:2

Polná od samého úvodu ukazovala, dko bude pánem dění. Již ve 3. minutě se po centru Adamce trefil Tomas. Hosté i nadále útočili a odměnou jim byly další 2 branky. V 6. minutě se trefil Kovář a v 18. dokonal povedený start do utkání Holas. Domácím se vzápětí sice podařilo snížit na 1:3, když se po rohovém kopu prosadil Reiterman. Do konce poločasu ale Polná hru nadále ovládala a kontrolovala.
Druhou půli jakoby si hosté mysleli že je už hotovo a polevili. Domácí z toho vytěžili snížení Lapešem opět po rohovém kopu a byli blízko vyrovnání, když trefili tyč. Polná pak opět zabrala a výsledek si již pohlídala, navíc v 87. minutě přidal Oberreiter pojistku na 2:4

Góly: 21. Reiterman, 61. Lapeš – 3. Tomas, 6. Kovář, 18. Holas, 87. Oberreiter. Rozhodčí: Švec. ŽK: 1:1. Diváci: 450. Poločas: 1:3.
Janovice: Rezničenko – Tržil, Hamara (35. Slezák – 85. Toman), Reiterman, Soural – Šeda (30. Lokvenc), Špendlíček, Lapeš, Fišer, Lovětínský – Rychtecký.
Polná: Skočdopole – Pártl, Frolda, Kratochvíl – Krčál (76. Tlačbaba), Mezera (68. Takacs) – Oberreiter, Holas, Kovář, Adamec (85. Körber) – Tomas.

V. BÍTEŠ – PELHŘIMOV 0:0
Domácí hrají o každý bod a proti silnému Pelhřimovu vycházeli především ze zajištěné obrany. Diváci moc kvalitní podívanou neviděli. Hosté si přeci jenom vypracovali více brankových příležitostí, ale remíza 0:0 je asi spravedlivým vyústěním rozpoložení sil na hřišti. Velká Bíteš se díky bodu dostala po dlouhé době na nesestupovou pozici!
Rozhodčí: Nováček. ŽK: 1:1. Diváci: 100.
V. Bíteš: Šula – Trojan (75. Láznička), Pohl, Berka, Pelán – Němec (85. Hemala), Buchta, Veselý (90. Klusák), Kadlec – Antoš, Hammer.
Pelhřimov: J. Moravec (46. Vaverka) – Regásek, Krčil, Vacek, Smrčka – Kmoch, L. Máca, M. Moravec (60. Krtek), Liška – Vaněk (75. Adamec), Rumanovský

M. BUDĚJOVICE – BOROVINA-OPATOV 2:2
Budějovice nezačaly špatně, ale nedokázaly využít svoje šance. Zejména ta Škodova a Veselého volala po gólu. A tak to byli hosté kdo trestal chyby a během první půle se 2 x prosadili. Nejprve Pokorný a v samém závěru Štěpnička.
Domácí se nevzdali a vd ruhém poločase svého soupeře přehrávali, gól ale nepřicházel. Alespoň bod přinesla domácím až závěrečná čtvrthodinka. Nejprve se trefil Černý a 5 minut před koncem napálil míč z 30 metrů Škoda a srovnal na 2:2

Góly: 75. Michal Černý, 85. Škoda – 28. Pokorný, 45. Štěpnička. Rozhodčí: P. Kůrka, ŽK 1:3. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Moravské Budějovice: Klouda – Michal Černý, O. Busta, K. Busta, Krejčí – Marek Černý, Škoda, Vranka, Veselý – Malík (62. Pařízek), Michal. Borovina-Opatov: Kantor – Štveráček, Kohlstrom, Tomek, Rambousek – Zvěřina, Ciprys, Brzezina, Štěpnička – Novák (81. Prokeš), Pokorný (90. Pavlík).

ŽIROVNICE – BYSTŘICE 1:7
Žirovnice nemá s Bystřicí dobrou bilancí tento zápas to jen potvrdil. V úvodu sice domácí vzdorovali, přesto šli do kabin za stavu 0:2, neboť hosté se dokázali Vrzalem a Holým prosadit.
Druhá půle pak již byla exhibicí hostů a zejména Holý se blýskl hattrickem. Za domácí v závěru jen korigoval Houška z penalty.
Góly: 86. T. Houška (PK) – 40., 65. a 88. Holý, 52. a 90. Buchta, 17. Vrzal, 89. Sysel (PK). Rozhodčí: Kolář. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Žirovnice: Šamal (66. M. Poustecký) – P. Houška, Kněžínek, Kořínek, Makovička (70. Weith), Máca – Vodáček, T. Houška, Staněk, J. Poustecký (85. Misař) – Cvach. Bystřice: Trávníček – Špatka, Sysel, Vícha, Mitáš (46. Kozáček, 78. Veselý) – Vrzal (75. Havlíček), Sklenář, Matuška, Zbytovský - Buchta, Holý.

Report bude během pondělního dopoledne průběžně aktualizován !