Budišov a Rapotice drží postupová místa!

21. kolo přineslo výhry favoritů a tak se na prvních pěti místech nic nezměnilo. Pouze šestý Křižanov přerušil svoji výtečnou bilanci a prohrál doma s Jakubovem 1:2. Rapotice a Hrotovice musely na půdě Luky a Rokytnice otáčet výsledek, Budišov si doma poradil s Telčí a také Bedřichov vyhrál na půdě rezervy Vrchoviny.

KŘIŽANOV – JAKUBOV 1:2
Úvod utkání patřil hostům. Od začátku byli aktivnější, napadali domácí hráče a hráli více kombinačně. Jejich aktivita přinesla tížené ovoce již ve 20. minutě, kdy po přímém kopu Tržila doputoval balón za Bajerova záda. Domácí po inkasovaném gólu hru pomale začali zlepšovat. Většinu času se ale hra odehrávala ve středu hřiště a tak nebyly k vidění žádné vyložené šance. Do konce poločasu se skóre již neměnilo a tak do kabin se šlo za stavu 1:0 pro Jakubov.
Do druhého dějství nastoupili domácí aktivněji, ale k ohrožení hostující branky to nevedlo. Za to hosté v 51. minutě Dunklerem zvýšili svůj náskok. Domácím se nedařila koncová přihrávka a tak jejich šance končili na hostující obraně. V 83. minutě snížil střídající Klimeš. Křižanovské hráče tetno gól povzbudil a dostal Jakubov pod tlak. Bohužel se domácím už nepovedlo vstřelit vyrovnávací gól a tak prohráli po 6 vítězných zápasech 2:1.
Góly: 83. P. Malinský – 20. Tržil, 51. Dunkler. Rozhodčí: Nádvorník. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Křižanov: Bajer – Střecha, Novotný, Studený (72. Malinský), Pálka – P. Burian, A. Burian, Navrátil (61. Klimeš), Boček – Nobicht, Veselý (87. Vítek). Jakubov: Klíma – Kratochvíl, Večeřa, Michal Dunkler (72. T. Veselský), Miroslav Dunkler – Milan Dunkler, Košák, Pacas, Forman (90. Smetana) – Zika, Tržil.

LUKA – RAPOTICE 1:3

První poločas hráli domácí s podporou větru a byli jasně lepším celkem. Sice se nedostávali do brankových šancí, ale byli důraznější a aktivnější. Vše vyústilo ve 20. minutě ve vedoucí branku, které paradoxně předcházela chyba stopérské dvojice Rapotic a možná i hraní rukou domácího útočníka. Rapotice pak sice trochu ožily, přesto to byli domácí, kdo mohl zvýšit skóre, Soustružník v bráně Rapotic byl ale 2-3 x proti.
Do duhé půle nastoupil Vaverka a hra hostů ožila. Rapotice byly lepším celkem, domácím jakby docházely síly. V 60. minutě si za obranu při standarce naběhl Milan Laš a hlavou poslal míč na zadní tyč. Golman na něj nedosáhl a směřoval asi do brány, pro sichr ho ale Vaverka ještě doklepl a srovnal. Domácí znervózněli, jasně vedenou partii najednou neměli ve své režii a výsledkem byla červená pro jinak kvalitního obránce domácích. Toho Rapotice využily a Andrej po nadýchaném centru Matouška strhl vedení na stranu hostí. V závěru Luka otevřela obranu, zahrozila 2-3 standardkama ze strany či rohovými kopy, pak ale Milan Laš odkopl míč do předu, za vysunutou obranou se objevil Matoušek a ten lobem ze 40 metrů přehodil vyběhnuvšího golmana domácích a pečetil výsledek na konečných 3:1 pro Rapotice.
.
Góly: 31. Duba – 58. Vaverka, 75. Otcel, 89. Matoušek. Rozhodčí: Čampl. ŽK: 3:4. ČK: 1:0 (70. Brnický). Diváci: 120. Poločas: 1:0.
Luka: Žatečka – Mach, Vyskočil, Brnický, Popovych - Urban, Trombelli, Doležálek, Merhaut - Duba, Gavaller (81. Číhal).
Rapotice: Soustružník – Ješina (68. Přibyl), Šic, Milan Laš, Káňa - Martin Laš (46. Vaverka), Slaný, Titov , Jašek - Matoušek, Otcel

NOVÝ RYCHNOV – RUDÍKOV 0:3

Ačkoli to tak podle skóre nevypadá, hrála se vyrovnaná partie. Pouze s tím rozdílem, že hosté byli efektivní i v koncovce a to domácí nikoli. V utkání předvedla solidní výkon celá rozhodcovská trojice s hlavním Kučerou. Domácí si porážkou notně komplikuji záchranářské práce.

Góly: 29. Z. Trnka, 68. Nožička, 90. (+1) J. Trnka. Rozhodčí: Kučera. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Poločas: 0:1. Nový Rychnov: Holan – Parkan, Chalupa (55. Římal), Martínek, Švec, Koubek, Růžek, O. Loskot (71. Cirhan), Hájek, Zeman, Norek (46. Mugrauer). Rudíkov: L. Trnka – Benáček, Rojík, Komínek, (65. M. Kudrna), J. Trnka, Nožička, Salák, L. Kudrna, Pazourek, Z. Trnka (81. Šula), Mikyska. (nš)

ROKYTNICE – HROTOVICE 1:3
Domácí byli v prvním poločase aktivnějším celkem a po zásluz evedli brankou agilního Stera. Druhý poločas ale opanpvali hosté třemi brankami rozhodli o důležitých bodech v boji o postup.

Góly: Ster - Dufek, Pachr,Salák. Rozhodčí: nehlášeno. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Rokytnice: Herbrich – Bílek, Chládek, R. Sochna (77. P. Sochna), Hobza (46. Vejmělka) - Rygl, Svoboda, Nosek, Ferkl – Ster (46. Jičínský), Vahila. Hrotovice: J. Slatinský – Přepechal, P. Slatinský, L. Škoda, M. Škoda – Dufek, Hrůza, David, Pachr – Salák, Z. Krajčo (J. Krajčo, Růžička).

VRCHOVINA B – BEDŘICHOV 0:2
Domácí sehráli smolné utkání. Byle lepším celkem, místy měli drtivý tlak, ale nemohoucnost v koncovce je stála body. Hosté vedli pro brance Vanka a v závěru pečetil Mašek

Góly: 37. Vanko, 90+3. Mašek. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Vrchovina B: Jícha – Regent, J. Skryja (81. Němec), P. Poul, B. Daniel, Michal, Kršek, Chrást (77. O. Follprecht), Mužátko, Plhal (67. P. Šustáček), Josífek. Bedřichov: Šerada (46. Vrzáček) – Vanko, Paiskr, Pokorný, Cabuk, D. Oberreiter (89. Paulík), Mašek, Bláha (55. Škoda), Vaněk, Mašek, A. Oberreiter.

MĚŘÍN – MOHELNO 2:1
Měřín konečně zabral i doma. V první půli byl lepším celkem a šel do vedení. Heřmánkův centr doletěl ke Koldovi a ten obloučkem přehodil golmana hostí. Ve druhé půli dostal červenou měřínský Uchytil a Mohelno to nakoplo. Jejich tlak ale k ničemu nevedl, naopak Heřmánek z trestňáku přidal pojistku. V samém závěru ještě snížil Němec, na víc se ale hosté již nezmohli. V hektickém závěru došlo i ke strkanicím a tak rozhodčí udělil na každé straně ještě jednu červenou a to až po závěrečném hvizdu!
Góly: 16. Kolda, 80. Heřmánek – 89. M. Němec. Rozhodčí: Obršlík. ŽK: 2:4. ČK: 2:1 (58. T. Uchytil st., po utkání M. Matoušek – po utkání Horký. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Měřín: Cejnek – Matoušek, Chaloupka, Hlaváč, Doležal – T. Uchytil st., Šoukal (87. Letmajer), Kolda, Heřmánek (83. T. Uchytil ml.) – Vokoun, Robotka (90. Řezníček). Mohelno: M. Brückner – L. Mužík, Foretník (46. Kerndl), Sladký, R. Mužík, Foretník, Horký, Drápela, Staněk – Štěpán, Němec.

BUDIŠOV – TELČ 4:0

Hosté nezačali u favorita špatně, ale úvodní nápor k ničemu nevdel. Naopak domácí se dostali ve 27.minutě do vedení, když penaltu využil Švec. Druhou půli si už favorit pohlídal a dovedl utkání k pohodové výhře 4:0
Góly: 27. Švec (PK), 55. Mezlík, 74. a 78. K. Nováček. Rozhodčí: nehlášen. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (37. Chalupa). Diváci: 130. Poločas:1:0. Budišov: Syrový – Langr, Houzar, Kašpar, Švec – Vašíček, Mezlík, Večeřa (75. I. Nováček), Dostál – T. Nováček (55. Koš), K. Nováček (80. Holubář). Telč: Nedorost – Jančo, D.Šohájek, Holý, J. Šohájek – Pulcar (75. Kříž), Kratochvíl, Bartůšek, Chalupa – Šeda, Jakubec (60. Černáš).