OP Třebíč: Studenec zvýšil náskok v čele na 5 bodů

Zdá se, že Studenec mašíruje za postupem. Na půdě Čechtína sice nepředvedl nic moc extra, ale na to se historie neptá! Veze 3 body za výhru 3:1 a jelikož druhé Okříšky ztratily body ve Starči, má Studenec náskok 5 bodů, což už v této fázi soutěže může být klíčové.

Borovina-Opatov B - Hartvíkovice B 4 : 0 (2:0)

domácí: Syrový Radek, Ošmera ( Kružík),Konečný,Pokorný ( 46 Hrůza ),Růžička,Hanzal,Urbanec, Mikuška, Hricák,Janda,Dolák.

hosté: Pokorný,Langr,Moczár ( 46 Řezanina ),Outulný,Melkes David,Rous, Melkes Martin,Vlk,

Branky : 18 Ošmera, 25 Dolák, 55 Hricák PK, 59 Hrůza

Utkání jen průměrné úrovně . Domácí byli jasně lepším mužstvem a zaslouženě vysoko
zvítězili. Mladíčci z Hartvíkovic se sice snažili,ale na daleko zkušenější hráče domácích
to tentokrát nestačilo.

Čechtín : Studenec 1:3

Branky: 51. Milostný – 46. J. Strnad, 79. Kučerňák (P), 90.+1 Komárek. Rozhodčí Karas.
Domácí borci se svého soupeře nezalekli a v prvním poločase si vytvořili mírnou převahu. Hosty několikrát podržel brankář Rousek. Zápas poznamenal hlavní rozhodčí, který dle mínění domácích připískával hostům. Dvakrát dokonce odpískal faul po vzájemném kontaktu dvou hráčů Studence. Hosté ohrozili branku Čechtína až v závěrečných minutách poločasu. Nejprve jim pro ofside nebyl uznán gól a poté střela o několik centimetrů minula tyč domácí branky.

Čechtínu se nepovedl vstup do druhé půle a hned v první minutě inkasoval. Pravý bek Studence zatáhl míč až na vápno, přihrál volnému spoluhráči a ten křižnou přízemní střelu umístil přesně k tyči. Domácím se vzápětí podařilo srovnat, když střílenou přihrávku Kolmana od brankové čáry tečoval do brány Milostný. Stejný hráč se o několik minut později řítil po chybě hostující obrany sám na Rouska. Ten ale jeho pokus o přehození konečky prstů vyškrábl. Poté se předvedli i hosté a několikrát nebezpečně vystřelili ze střední vzdálenosti. Rozhodnutí přinesla 79 minuta, kdy v souboji bez míče upadl ve vápně hostující útočník a nařízenou penaltu Studenec s přehledem proměnil. Domácí vrhli vše do útoku, ale srovnat se jim už nepodařilo. Naopak v poslední minutě nastavení zahrávali hosté trestný kop z hranice vápna a krásná střela se odrazila od tyče do zad letícího golmana Macka a poté do brány.

Přibyslavice B - Náměšť B 1:2 (1:1).
Branky: 37. Vejmělek – 27. Širila, 53. Krupička.
Slepý proti hluchému, tak by se dal nazvat tento duel na jaře nejhorších celků okresního přeboru. V tomto zápase byli ale šťastnější hosé a po gólech Širila a Krupičky vezou domů výhru. Rozhodčí Rygl.

Stařeč - Okříšky B 3:1 (2:0).

Branky: 12. a 22. Petrilák, 68. Královec – 67. vlastní.
Utkání ve kterém nastoupila obě mužstva v kombinovaných sestavách se lépe dařilo domácím hráčům, kteří v první půli zásluhou dvou branek Petriláka vedli 2:0. Ve druhé půli si nejprve domácí vstřelili po rohovém kopu hostů vlastní branku, ale hned z následného protiútoku Královec opět zvýšil na rozdíl dvou branek. Poté se utkání v poklidu dohrávalo a domácí si tak zaslouženě připsali první jarní vítězství. Rozhodčí Macek.

Vícenice – Blatnice 2:2 (1:0).
Branky: 2. Z. Sobotka, 77. Mucha – 54. a 66. M. Šabatka.
Domácí se rychle ujali vedení. Pak byla hra vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Ve druhé půli hosté přidali a skóre otočili na svou stranu. V závěru převzali iniciativu domácí, ale víc než na remízu to nestačilo. Rozhodčí Vídeňský ml. 80 diváků.

Třebenice – Chlístov 5:3 (2:1).
Branky: Smilek 3, Čtveráček, Machát – Lukáš Rygl, Michal Rygl, Novák. V oboustranně bojovném a zbytečně nervózním utkání vyhráli domácí zaslouženě. Na konci zápasu hosté neudrželi nervy na uzdě a nechali si vyloučit dva hráče.
ČK: Michal Rygl, Novák (oba Chlístov). Rozhodčí Hrůza.

Vladislav – Kojetice 3:2 (2:0).

Branky: 10. a 22. Krátký, 66. Nováček – 74. Slaný, 83. Slabý.
V pouťovém utkání se v prvním poločase prosadili pouze domácí. Když pak ve druhé půli přidali třetí gól, zdálo se být rozhodnuto. Jenomže nakonec bylo z utkání drama, které skončilo těsnou vladislavskou výhrou. Rozhodčí Rubák.