Hartvíkovice padly, v čele opět Ždírec !

V předvečer finále Ligy mistrů se odehrálo vložené 30. kolo krajského přeboru a malá radost z výsledků panuje v Hartvíkovicích. Před nedávnem suverénní lídr padl potřetí v krátké době, tentokrát doma 1:2 s Humpolcem a tohoto zaváhání využili hráči Ždírce a po výhře v Pacově vedou tabulku o 3 body.

výsledky:

FK Pelhřimov - 1.FC Jemnicko 0:0
Sokol Hartvíkovice - FK Humpolec 1:2 (1:2)

SFK Vrchovina - HFK Třebíč „B“ 0 : 0

SFK Vrchovina : Krupík, Polášek, Suský, Mrkos, Poul, Kalich, Střešňák, Wolker, Skalník Kamil, Fagula, Skalník Michal
HFK Třebíč : Hradecký, Brabenec, Prokop, Ošmera, Jedlička, Venhoda, Heres, Durajka, Smažil, Netoušek, Durda

Rozhodčí: Ságl,Nenadál,Reich

Oproti jiným zápasům se nám podařilo chytit začátek zápasu . Soupeř se uchýlil k taktice nakopávaných míčů. S tím jsme se začali celkem asi po čtvrt hodině zápasu vypořádávat. V 16 min. se do dobré akce dostal Durda ,ale možná měl volit přihrávku a né střelu na penaltě stáli dva naši samotní hráči. O minutu nato střílí Durajka a jeho střela jde těsně vedle domácí branky.V 33min žlutá Venhoda,37 min. žlutá Prokop,40 min. žlutá Netoušek. Domácí dostávají žlutou v 44 min. Skalník Kamil.
Do druhého poločasu jsme chtěli dát míč víc na zem a hrát po stranách .Domácí hráli pořád stejnou taktiku na stopera a nákopy . V 49 min. postupoval Netoušek jeden na jednoho ,ale je z toho jen roh. V 56 min. Durda žlutá. V 58 min. mají šanci domácí ,ale Hradecký chytá. Netouškova hlavička v 60 min. volala po gólu,ale domácí golman vyráží. V 63 min. střídá Durda a nahrazuje ho Svoboda David . V 72 min. jde ven Venhoda a do hry Svoboda marek. Další povedená střela se zrodila v 75 min. a vyslal jí Jedlička a jen těsně minula břevno domácí branky. Utkání ,které hodně bolelo jsme dovedli k remíze.
, tak nějak zhodnotil utkání trenér hostů Petr Seifert

Hartvíkovice-Humpolec 1:2(1:2)

38.Chládek-6.Šplíchal,18.Beránek
Sestava Hartvíkovice:Chalupa - Kašpar(64.Horváth),Davídek(80.žk),Vodička,Bdžoch - Mičko,Chládek(35.žk)Záviška(80.Hanák),Hošek,- Duša(58.Nikolov(89.žk)),Neumann
Sestava Humpolec:Kříž(91.žk) - Kotek,Hes,Svoboda,Černík(53.žk) - Keller,Procházka(86.Hájek),Paťha,Kopic(67.Jíša(90.žk)) - Šplíchal,Beránek

Humpolec domácí zaskočila aktivní hrou. No zaskočil. Domácí věděli, že hosté jsou kvalitním celkem a tak k podcení dojít nemohlo. Přesto a nebo právě proto vedli hosté již v 18. minutě 0:2. Domácím se do poločasu podařilo Chládkem snížit.
V druhé půli Hartvíkovice sahaly po vyrovnání, vytvořili si územní převahu, v koncovce se jim ale nedařil a navíc výborný výkon předvedl golman hostí Kříž. Humpolec měl také několik dobrých šancí především z brejků, domácí Chalupa byl vždy na místě.

M. BUDĚJOVICE - ŽIROVNICE 3:0

Domácí měli mít snadnou úlohu, hosté přijeli v nekompletní sestavě. Přesto nechtěli prodat kůži lacino, vždyť každý bod pro ně má cenu zlata. To stejné ale platí i o domácích. Souboj příliž vzruchu nepřinesl, vážnější šance přišly až s koncem poločasu, Veselý a posléze Michal však Šamala nepřekonali.
To se povedlo Bustovi na začátku druhé půle, který prostřelil golmana hostí. Hra se pak odvíjela ipět více ve středu hřiště a další branky přišly až v samém závěru. Nejprve se trefil Vranka a v nastavení Pařízek a upravili tak na pro Slavoj krutých 3:0 pro Budějovice.

Góly: 49. O. Busta, 90. Vranka, 90. (+3) Pařízek. Rozhodčí: Rosický, ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. M. Budějovice: Klouda - Michal Černý, K. Busta, O. Busta, Krejčí - Marek Černý (63. Pařízek), Vranka, Škoda, Veselý - Michal, Malík (87. Novotný). Žirovnice: Šamal - Máca, Makovička, Kořínek, Weith - Staněk (87. Pokorný), Doležal, Vodáček, T. Houška (67. Serbus) - J. Poustecký (82. Zaňák), J. Musil.

POLNÁ – BYSTŘICE N. P. 0:1
Dva silné celky se sešly v Polné. Domácí byli aktivnějším a lepším celkem. v průběhu zápasu si vypracovali několik gólových situací, Bureš v bráně Bystřice byl ale vždy proti. Bystřice se nikam moc nehnala, počkala si na svoji šanci a to se jí vyplatilo. V 54. minutě po rohovém kopu domácích předvedli rychlý brejk a Holý po souhře s Matuškem dal jedinou branku utkání.

Gól: 54. Holý. Rozhodčí: Talpa. ŽK: 1:5. Diváci: 140. Poločas 0:0. Polná: Skočdopole (62. Rychtecký) – Tomas (54. Holas), Mezera, Frolda, Pártl – Adamec, Kovář, Krčál, Oberreiter (73. Körber) - Takács, Tlačbaba. Bystřice n. P.: Bureš – Kozáček, Holý, Vícha, Mitáš – Vrzal (90. Svoboda), Sysel, Matuška, Sklenář – Buchta, Havlíček (82. Veselý).

JANOVICE – OKŘÍŠKY 3:3
Zajímavou podívanou viděli diváci v Janovicích. Domácí se proti Okříškám ujali vedení již v 5. minutě, nicméně hosté z Okříšek již v 15. minutě Jančokem prohru srovnali. Bastl poslal hosty dokonce do vedení, ale to ještě do poločasu srovnal z penalty Rychetský.
Na začátku druhé půle Voda se prosadil hlavou Voda a Okříšky opět vedly. Poslední slovo měl ale Reiterman a srovnal na konečných 3:3

Góly: 5. Toman, 44. (PK) a 70. Rychtecký – 15. Jančok, 26. Bastl, 48. Voda. Rozhodčí: Machát. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas 2:2. Janovice: Rezničenko – Soural, Špendlíček, Tržil, Reiterman – Šeda, Fišer, Lapeš, Toman – Lokvenc, Rychtecký. Okříšky: Fiala – Tůma, Jančok, Voda, Zeman – Ježek, Dočkal, Valenta, Jůza – Bastl, Malý. (střídali: Herálecký, Tekal, Večeřa).

PACOV – ŽDÍREC 1:2

Oboustranně opatrný začátek oživil v deváté minutě Hrobský, který bohužel osamocený před brankařem svou šanci zahodil. Ve 26. minutě se slavila branka Pacova, když se parádně trefil Šlechta z přímého kopu.
Domácí se snažili nadále útočit, ale jejich hru zbrzdila branka Čalkovského, který využil povedený centr a hlavou vyrovnal. Do konce poločasu hrál už pouze Ždírec a domácí se bránili. Neurovnaný druhý poločas nakonec rozhodla sporná penalta, kterou proměnil tři minuty před koncem opět Čalkovský.
Góly: 26. Šlechta – 29. a 87. Čalkovský (druhý PK). Rozhodčí: Jurka. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Pacov: Basík – Šlechta (76. Zeman), Zíka, Pavelec, Přibyl – Vlk (87. J. Praveček), Čech, Hrobský, Kolací – Maršík (80. Rybčák), Kubů. Ždírec: Šváb – Smejkal (80. Zrzavý), Havel, Krupka (70. Blažek, Carda – Mareš, Kysilko, Šlakovský, Slanař – Sobotka, Hanousek (87. Kolouch).

Oboustranně opatrný začátek oživil v deváté minutě Hrobský, který bohužel osamocený před brankařem svou šanci zahodil. Ve 26. minutě se slavila branka Pacova, když se parádně trefil Šlechta z přímého kopu. Domácí se snažili nadále útočit, ale jejich hru zbrzdila branka Čalkovského, který využil povedený centr a hlavou vyrovnal. Do konce poločasu hrál už pouze Ždírec a domácí se bránili. Neurovnaný druhý poločas nakonec rozhodla sporná penalta, kterou proměnil tři minuty před koncem opět Čalkovský.

BOROVINA–OPATOV – VELKÁ BÍTEŠ 0:0

Od úvodních minut přebrali iniciativu překvapivě hosté a vypracovali si několik slibných brankových příležitostí. Domácí se dostali do hry až v druhé polovině úvodního poločasu, žádný ze svých střeleckých pokusů ale za záda gólmana Šuly neprotlačili. Ve druhé půli byli hráči Boroviny-Opatova aktivnější, smůla se jim však lepila na paty. Vůbec největší příležitost zahodil v nastavení Novák, jemuž obránce hostí vykopl míč z brankové čáry.
Rozhodčí: Bína. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Borovina-Opatov: Kantor – Štveráček, Kohlstrom, Tomek (46. Prokeš), Rambousek – Štěpnička, Brzezina, Ciprys, Zvěřina – Novák, Pokorný. Velká Bíteš: Šula – Kadlec, Klusák, Berka, Pohl - Pelán, Veselý (88. Loup), Němec (58. Láznička), Buchta - Hammer, Antoš (83. Ivančík).