1.B - Budišov a Rapotice jdou do trháku !

Víkendové zápasy trochu roztrhaly našlapané čelo tabulky. Rapotice se díky skvělému Martinu Lašovi prosadili 4:1 proti Vrchovině a Budišov zvládl derby v Rudíkově na jedničku a vyhrál 1:2. Další aspiranti postupu Hrotovice a Bedřichov doma vyhrát nedokázali a oslabený Měřín lapnul v Jakubově pětku! 4 kola před koncem vede Budišov, o bod za ním jsou Rapotice a ty mají už 3 bodový náskok na 3. nepostupové místo na Hrotovice. K dobru mají taktéž lepší vzájemný zápas!

BEDŘICHOV – KŘIŽANOV 2:3
Domácím se začátek utkání vůbec nepovedl, když stoper špatně odhadl balón a Klimeš otevřel skóre, běžela teprve 2. minuta utkání. Bedřichovské rychlý gól zaskočil a toho v 25. minutě využil Navrátil „0:2“, který dostal krásnou kolmou přihrávku od Nobichta. Hosté se uspokojili s vývojem hry a polevili v tempu. Toho využil domácí Vanko, který se ve skrumáži nejlépe zorientoval a snížil na „1:2“. Hned o několik minut poté se trefil hostující Veselý a zvýšil tak náskok na 3:1. Do poločasu se již skóre neměnilo.
Do druhého poločasu nastoupili domácí s větším nasazením a dostávali se častěji k zakončení, které končilo většinou mimo bránu a nebo v náručí golmana Bajera. Hosté si vytvořili také několik vyložených šancí. V jedné z nich se ocitl Studený, který bohužel prázdnou bránu minul. Hra se po většinu času druhého poločasu odehrávala spíše ve středu hřiště. Domácím borcům se do konce zápasu podařilo pouze snížit Škodou „2:3“ a tak tři body si domů odvezli Křižanovští.
Góly: 37. Vanko, 90.(+1) Škoda – 2. Klimeš, 25. Navrátil, 44. Veselý. Rozhodčí: Servít. ŽK: 2:1. Diváci: 40. Poločas 1:3. Bedřichov: Vrzáček – Paiskr, G. Cabúk, Vanko, Pokorný – D. Oberreiter, P. Mašek (46. Paulík), D. Mašek (60. Škoda), A. Oberreiter – Bláha, Vaněk (78. D. Cabúk). Křižanov: Bajer- Střecha, Novotný, Klimeš, Pálka- Endlicher (49.Milota), Navrátil (30.Studený), Burian P., Boček – Nobicht (72.Malinský), Veselý

RUDÍKOV – BUDIŠOV 1:2

V bojovném utkání šli hosté do vedení díky K. Nováčkovi , který zužitkoval dlouhý výkop Syrového. Chvíli nato se po přihrávce Langra individuálně prosadil opět K. Nováček, a tak Budišov šel do kabin s dvoubrankovým vedením. Ve druhé půli se hosté zatáhli a soustředili se na defenzívu, což se jim až do 89. minuty dařilo, snížení domácích, kteří předtím několik slibných šancí nevyužili už nic neřešilo. Budišov krátce předítm dokonce nedal penaltu. Stínem utkání je zranění Švece!
Góly: 86. J. Trnka - 24. a 28 T. Noháček. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 3:1. Diváci: 200. Poločas: 0:2. Rudíkov: L. Trnka – Benáček, Salák, L. Kudrna (53. M. Kudrna), Rojík – L. Mikiska, M. Mikiska, Nožička, Z. Trnka – Pažourek, J. Trnka. Budišov: Syrový - Langr, Švec (30. Večeřa), Kašpar, Houzar - Vašíček, Koš, Nováček T.(87 Karas), Dostál - Mezlík Nováček K. (78 Holubář)

RAPOTICE – VRCHOVINA B 4:1
Domácí nastoupili do utkání s odhodláním rozhodnout co nejdříve. Úkol splnili na 100%. Ústřední postavou se stal Martin Laš. Ve č. minutě dostal míč do běhu Marek Jašek, byl atakován obráncem, míč se nějak dostal k Lašovi a ten z prvé placírkou obstřelil golmana a chytrým střelou poslal domácí do vedení. O 3 minuty později šel středem hřiště Slaný, živou vodou pokropený Laš se mu z levé zálohy rozběhl až za obranu a dostal precizní míč. Martin měl dnes svůj den a tak chladnokrevně levačkou nezaváhal a Rapotice vedly 2:0. Pak se hra trochu uklidnila a odehrával se ve středu hřiště. Rapotice byly uspokojeny vedením a hosté byli z toho v šoku. V 30 minutě přišel jako blesk z čistého nebe sólový nájezd hostí z boku na golmana domácích Soustružníka, ale hostující hráč v koncovce selhal.
O poločase trenér domácích Mihalisko varoval před podcením a lehkovážností. To si ale Rapotice nevzaly k srdci a po individuální chybě Ješiny se hostům podařilo korigovat. Zanedlouho měli další dobrou příležitost, ale chyběla jim finální přihrávka. Rapotice se dostaly zpět na koně v 63. minutě, na rohový kop Slaného si naběhl Matoušek a hlavou trefil šibenici a bylo to 3:1. Závěr utkání se dohrával v poklidném tempu, Rapotice měli několik slibných situací, jednou mohli korigovat i hosté ale branka nepadla. Až přišla 89. minuta, Jašek zatáhl míč po pravé straně, nahrál na vápno, tam Matoušek přepustil míč Andrejovi, ten situaci úplně nezvládl, ale míč se vrátil na vápno kde už dobíhal dnešní hrdina Martin Laš a ten další chytrou střelou, tentokrát levačkou pečetil skóre na 4:1 a zkompletoval tak svůj hattrick.
Góly: 4. 7. a 90. M. Laš, 62. Matoušek – 55. Kolarik. Rozhodčí: Petr. ŽK: 1:2, Diváci: 80. Poločas: 2:0. Rapotice: Soustružník – Ješina, Šic, M. Laš, Káňa – Jašek, Saša, M. Laš, Slaný – Matoušek, Andrej. Vrchovina B: Dudáš – Kolarik (72. Miča), Follprecht, Poul, Daniel, Michal, Oros, Chrást (80. Fagula), Kršek, Plhal (70. Němec), Josífek.

MOHELNO – NOVÝ RYCHNOV 2:4
Aktivní domácí vlétli do zápasu bez obav, což jim přineslo ovoce. V úvodu se totiž dostali dvakrát do vedení díky proměněným standardním situacím. Za stavu 2:1 však trestuhodně nezvýšili své vedení, a tak přišel trest. Hosté vyrovnali a ještě před odchodem do šaten se ujali vedení. Ve druhé půli byli sice domácí lepším týmem, jenže byl to Nový Rychnov, který se dokázal gólově vyjádřit.
Góly: 15. a 24. P. Štěpán – 40. a 45. M. Wiener, 20. a 69. P. Komárek. Rozhodčí: Juriga.ŽK: 3:1. ČK: 1:0, 87. Staněk. Diváci: 80. Poločas: 2:3. Mohelno: J. Štěpán – K. Malý, L. Mužík, R. Mužík (60. Jurka), Knotek (46. D. Malý) – I. Foretník, Drápela, Sladký, Staněk – P. Štěpán, Němec (89. Klíma). Nový Rychnov: Holan – Parkan, Chalupa (49. Růžek), Martínek, Švec – Koubek, Loskot, Hájek (67. Borysyuk), Zeman – Wiener, Komárek.

HROTOVICE – LUKA NAD JIHLAVOU 1:1
Oba soupeři vstoupili do utkání především s cílem neinkasovat. Diváci tak neměli moc důvodů k radosti. Hrálo se totiž povětšinou ve středu pole, a tak nebyla v první půli k vidění výraznější branková šance. Ve druhém poločase byli domácí jasně lepší, jenže nedokázali vstřelit vytouženou branku. Naopak po chybě gólmana Slatinského, který podběhl míč, inkasovali, domácím tak zachránil bodový zisk až Krajčo, který se trefil v 78. minutě.
Góly: 78. Krajčo - 68. Vyskočil. Rozhodčí: Holub. ŽK: 3:5. ČK: 0:1, 88. Kubát. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Hrotovice: J. Slatinský – Cepechal, P. Slatinský, L. Škoda, M. Škoda – Pachr (63. Pelán), Hrůza, David, O. Dobrovlný, J. dobrovolný (70. Dufek), Krajčo. Luka nad Jihlavou: Plavec – Kubeš, Vyskočil, Brnický, Bratršovský (46. Kubát) – Urban, Trombelli, Doležálek, Merhaut – Gavaller, Duba.

JAKUBOV - MĚŘÍN 5:1
Začátek utkání byl ve znamení zajištěné obrany, ale domácím se podařilo po vlastní brance Meřína jít do vedení. Celý zápas zásadně ovlivnil zbytečný faul hostujícího Doležala ve 32. minutě a jeho následné vyloučení. Poté domácí Jakubov ovládl hru a do poločasu si vytvořil tříbrankový náskok. Ve druhém dějství si ještě zvedli střelecké sebevědomí Smetana s Pacasem. Kosmetickou podobu výsledku dal hostující Robotka.
Góly: 23. vlastní, 36. Michal Dunkler, 42. a 53 Pacas, 85. Smetana - 89. Robotka. Rozhodčí: Hájek. ŽK: nehlášeno. ČK: 0:1 (32. Doležal). Diváci: nehlášeno. Poločas: 3:0. Jakubov: Klíma - Kratochvíl, Milan Dunkler, Michal Dunkler, Miroslav Dunkler, Branč (68. Veselský), Košák (68. Smetana), Pacas, Forman (76. Říha), Zika, Tržil. Měřín: Sysel - Doležal, Hlaváč, Vrzáček (84. Řezníček), Chaloupka, Šoukal, Robotka (68. Sýkora), Letmajer, Vokoun (74. Marek), Uchytil, Heřmánek.

TELČ - ROKYTNICE 3:2
Domácí na svého soupeře od úvodních minut vyvinuli tlak, ze kterého vyústila v 6. minutě úvodní branka, kterou vstřelil neomylně hlavou Kříž. Hosté odpověděli zhruba po půlhodině hry, kdy svou individuální akci dovedl do zdárného konce Vahila a bylo vyrovnáno. Nicméně do kabin odcházeli spokojenější telčští hráči, neboť se po centru Bartuška prosadil hlavou Šeda.
V 50. minutě Telč zvýšila náskok již na dvě branky zásluhou výborně hrajícího Kratochvíla, který svůj výkon korunoval nádherným gólem z přímého kopu do levé šibenice. Hosté už jen stihli snížit vedení domácích opět zásluhou Vahily, který ukázkově přeloboval vyběhnuvšího Nedorosta.
Góly: 6. Kříž, 40. Šeda, 50. Kratochvíl - 25. a 76 . Vahila. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 2:1. Telč: Nedorost - D. Všohájek, Jančo, Dolejský - Šeda (85. Straka), J. Všohájek, Bartušek, Černáš, Kratochvíl - A. Chalupa (55. T. Jakubec), Kříž (60. Holý). Rokytnice: Veselý - Bílek, P. Svoboda, Vejmelka, Šulc, P. Sochna, D. Svoboda, Carda, Vahila, R. Sochna, Herbrych (46. Jičínský).