Ždírec má už 5 bodů náskok !

Dekora Ždírec se o víkendu opět přiblížila postupu do divize. Proti předposlednímu Slavoji Žírovnice se sice nemohla ze začátku prosadit, pak ale dokráčela k pohodovému vítězství 5:1. Hartvíkovice v Polné prohrávaly už 2:0, stačily otočit výsledek na 2:4, podcenily ale konec utkání a tak Polná v poslední desetiminutovce vyrovnala na konečných 4:4. Smůlu měli borci Velké Bíteše, sahali po zlatém bodu z Bystřice, přišli o něj vlastní chybou v nastavení.

BOROVINA–OPATOV – JANOVICE 4:0
Po vzájemném počátečním oťukávání , na sebe upozornil v 7min. Lovětínský. Bombou z 35m prověřil pozornost Kantora, ale ten byl připravený a střelu vyrazil. Hned z protiútoku střílel na opačné straně Brzezina těsně vedle horního rohu Rezničenkovy branky. To byl zřejmě signál pro domácí hráče.V 9min. poslal Zvěřina z levé strany přes obránce centr na nabíhajícího Štěpničku, ale ten z první mířil nad.V 18min.se proháčkoval obranou hostí Prokeš, obešel i Rezničenka, ale Lokvenc mu stačil skluzem ze zadu míč vypíchnout. Za tři minuty se už domácí dočkali. Dolák poslal míč po křídle Štěpničkovi, ten vybojoval po souboji s obráncem rohový kop. Míč si postavil Prokeš, přesným centrem našel hlavu Kohlstroma a domácí vedli 1:0. Ve 20 minutě Štěpnička předvedl další pěknou akci, ale na jeho prudký centr nikdo z domácích nestačil zareagovat. Ve 30 minutě Brzezina poslal centr za obranu hostů ale Štěpnička mířil z voleje opět nad. O minutu později se poprvé dostali do vážnější šance hosté, když Vomela přehodil vybíhajícího Kantora, ale míč šel mimo branku. Ve druhém poločase domácí pokračovali v dobrém výkonu. Ve 49 minutě poslal Brzeina míč mezi stopery hostů na Štěpničku a ten střelou podél brankáře zvýšil na 2:0. V 53 minutě po akci Prokeše s Brzezinou střílel Zvěřina vedle. Za 2 minuty Brzezina přehodil vybíhajícího Rezničenka, ale míč skončil pouze na tyči. Za minutu na to Prokeš z trestného kopu mířil jen těsně vedle horního růžku hostující branky. V 63 minutě vytáhl hostující brankář střelu Brzeziny na roh, po kterém Kohlstrom orazítkoval tyč. V 71 první minutě poslal Zvěřina Nováka do brejku, ten posunul přes stopera na osamoceného Pokorného, který pod padajícím Rezničenkem zvýšil na 3:0. Brankou na 4:0 v 73 minutě potvrdil svůj skvělý výkon v tomto zápase nejlepší muž na hřišti Brzezina. Rozhodčí Ságl měl snadnou úlohu, obě mužstva předváděla slušný a pro diváky atraktivní fotbal. Oslabení hosté, kterým chyběla celá řada hráčů, odehráli slušný zápas, ale na domácí, kteří předvedli svůj nejlepší výkon jara, to nestačilo. Téměř bezchybný výkon domácí obrany řídil s přehledem Kohlstrom. Nejsilnějším článkem domácího mužstva byla záložní řada skvěle dirigovaná Brzezinou. Zápas sledovala stovka spokojených diváků.

Góly: 20. Kohlstrom, 49. Štěpnička, 71. Pokorný, 73. Brzezina. Rozhodčí: Ságl. Bez karet. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
Borovina-Opatov: Kantor - Dolák, Kohlstrom, Štveráček, Rambousek - Štěpnička, Brzezina, Ciprys ( 63. Novák), Zvěřina - Prokeš ( 77. Konečný), Pokorný.
Janovice: Rezničenko - Soural, Špendlíček, M. Matějíček ( 20. Cink) - Vomela (75. J. Matějíček ), Lovětínský, Šeda, Fišer ( 55. Musil), Lapeš - Lokvenc, Rychecký.

PELHŘIMOV - M. BUDĚJOVICE 4:1

I když hosté v prvním poločase nehráli špatně, Pelhřimov se dostal do řady šancí a hned dvě využil. V 8. minutě dostal míč do uličky Adamec a s přehledem otevřel skore. Podobně padla i druhá branka. Z Mácovy přihrávky vytěžil gól do šatny Rumanovský.
Po přestávce to dlouho vypadalo, že domácí nepřipustí žádnou komplikaci. Jenže své šance neproměnili a naopak v 67. minutě se prosadil umístěnou střelou hostující Škoda. Budějovičtí přidali na útočné aktivitě, jenže úspěchu se nedočkali. Naopak z kontrů zvýraznili vítězství Pelhřimova Smrčka a Rumanovský.
Góly: 45. a 90. Rumanovský, 8. Adamec, 76. Smrčka - 67. Škoda. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Pelhřimov: Vaverka - Kocián (74. Hurda), Krčil, Vacek, Smrčka - Jan Kmoch (46. Regásek), Máca, M. Moravec, Liška - Vaněk (20. Rumanovský), Adamec. M. Budějovice: Klouda - Michal Černý (49. Novotný), K. Busta, O. Busta, Krejčí - Marek Černý, Vranka, Škoda, Veselý - Mochal, Malík (74. Pařízek

BYSTŘICE - V. BÍTEŠ 2:1

Velká Bíteš nepůsobila vůbec zakřiknutě aukázala, že fotbal hrát umí. Svoje šance v prvé pli neproměnila a vzadu hrála spolehlivě. Už se zdálo, že se dokabin půjde za bezbrankového stavu, ale v první minutě nastavení se po kombinaci k míči dostal Holý, který potvrdil střeleckou formu svým šestnáctým gólem v sezoně.
Ve druhém dějství mohli hosté několikrát srovnat. V největší příležitosti se ocitl Hammer, ale Trávníček svůj tým podržel skvělým zákrokem. Drama přinesl až závěr zápasu. Čtyři minuty před koncem Buchta při odkopu nešťastně trefil ruku domácího hráče a nařízenou penaltu pro Bíteš proměnil střídající penaltový mág Klusák. Hosté si ale cenný bod neodvezli, už v nastavení zybtešně vzadu chybovali, míč jim sebral Holý, naservíroval tutovku Havlíčkovi a ten měl před Šulou snadnou práci.
Góly: 45. Holý, 90. (+2) Havlíček - 86. Klusák (PK). Rozhodčí: Martenek. ŽK: 1:0. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Bystřice: Trávníček - Kozáček, Vícha, Sysel, Mitáš - Vrzal (80. Veselý), Sklenář, Matuška, Špatka (63. Havlíček) - Buchta, Holý. V. Bíteš: Šula - Ivančík (76. Jelínek), Pohl, T. Pelán, Láznička (85. Klusák) - Kadlec, Buchta, Berka, Veselý - Hammer, Antoš.

TŘEBÍČ B - OKŘÍŠKY 1:3

Utkání začalo opatrně, hrálo se od vápna k vápnu. První zajímavější moment přišel ve 33. minutě a hned z toho byl gól. Domácí obrana si nerozebrala dobře hráče, Prokop sice ještě stačil na brankové čáře zasáhnout, ale Valenta dorazil míč do sítě - 0:1.
„Do druhého poločasu jsme chtěli na hosty vtrhnout a změnit stav,“ uvádí trenér třebíčské juniorky Petr Seifert.
To se jeho svěřencům také podařilo. V 50. minutě se u lajny prosadil Man a po jeho přihrávce před prázdnou branku neměl Netoušek problém vyrovnat. Jenže domácí se netěšili z vedení dlouho. Za tři minuty se k míči opět dostal Valenta a bylo to 1:2. Domácí se tlačili dopředu, ale jejich snahu utnul v 73. minutě Malý.
Góly: 50. Netoušek - 33. a 53. Valenta, 72. Malý. Rozhosdčí: Fabeš, ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Třebíč B: Hradecký - Brabenec, Prokop, Ošmera, V. Jurka - Here (73., M. Svoboda)s, Dvořák, Man (64. D. Svoboda), Venhoda (77. J. Jurka) - Netoušek, Hruška. Okříšky: Fiala - Tůma, Voda, Zeman, Večeřa (68. Jeřábek) - Jančok (79. Bastl), Dočkal (88. Hekerle), Malý, Jůza - Ježek, Valenta.

VRCHOVINA – HUMPOLEC 0:0

Začátek utkání patřil překvapivě hostům, kteří do Nového Města přijeli notně oslabeni o několik opor. Série standardních situací ale úspěch nepřinesla. Vrchovinský stadion mohl zmrazit Paťha, ovšem svou tutovku poslal těsně vedle Krupíkovy tyče. Domácí se poté přece jen probrali. Ve dvou slibných příležitostí se ocitl Smetana, ale v obou případech trefil jen připraveného Padrnose.
Rozhodčí: Jurka. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Vrchovina: Krupík – Mrkos, Suský, O. Poul, Polášek – Kalich, K. Skalník, Střešňák, Wolker – P. Follprecht (25. Mužátko), M. Skalník (51. L. Smetana). Humpolec: Padrnos – Kotek, Alenka, Metál, Kameš – Paťha, Hájek (42. Keller), Janda, Kopic – Jíša (64. Machyán), Šplíchal.

PACOV – JEMNICKO 1:4

Nad Pacoven se začínaj stahpvat černá mračna. Druhé domácí utkání během týdne Pacovsští opět nezvládli, tentokrát je vyloupili hráči Jemnicka, kteří tak svému sokovi v boji o záchranu odskočili již na 5 bodů. První šanci měl sice Pacov, Kubů svoje sólo ale nedotáhl do konce a tak přišel trest, v 29. minutě se trefil Ďurač a o pět minut později Noháček. Druhý poločas přinesl snahu Pacova s utkáním ještě něco udělat, ale po vlastních chybách nabídli domácí hostům další 2 brankové příležitosti a bylo to 0:4. Snižující gól Rybčáka už nic podstatného neznamenal a tak si Jemnicko odváží důležité 3 body.

Góly: 74. Rybčák – 29. Ďurač, 33. Noháček, 61. Novotný, 63. Anděl. Rozhodčí: Henzel. ŽK: 2:1. Diváci: 250. Poločas: 0:2. Pacov: Basík – Přibyl, Zíka, Pavelec, Šlechta – Maršík (58. Rybčák), Čech, Kolací, Vlk – Hrobský, Kubů. Jemnicko: Růžička – Ševelda, Krejča (74. Dardoň), Křivánek, Kincl - Koutný, Roháček, Ďurač (81. Čech), Cech - Novotný, Anděl (86. Kincl).

POLNÁ – HARTVÍKOVICE 4:4
Hartvíkovice měly v úvodu více ze hry, ale na domácí branku vystřelil pouze Kašpar po narážečce s Mičkem.Ve 22.minutě postupoval sám na brankáře Horváth, ale neuspěl.Nedáš dostaneš platilo hned vzápětí, když dlouhý míč domácích našel osamoceného Tlačbabu a ten trefil přesně k tyči 1:0. Hosté ještě více přitlačili a při střelách Horvátha a Hoška se vyznamenal domácí brankař. Ve 27.minutě nádherně proběhl Holas středem hřiště kolem čtyř obránců a udělal kličku i Chalupovi a do prázdné branky zvýšil na 2:0. Hosty dva laciné góly nesložili a byli nadále lepším týmem. Šanci vykřesal Horváth, který se opřel do míče s pětadvaceti metrů a snížil. Po přestávce dostal do hry hosty ještě více domácí brankář, když po třiceti sekundách křičel mám a vzápětí mu centr Horvátha vypadl před volného Neumanna a bylo srovnáno. Když při dalším centru tentokrát Bdžocha předskočil Mičko obránce i brankáře tak hosté celkem lacino v 52.minutě vedli. Další centr tentokrát Kašpara poslal v 70.minutě do branky znovu Neumann a bylo to o dvě branky.Jenže poté se již hosté domnívali, že je rozhodnuto a konec zápasu absolutně nezvládli. Nejprve přenechali aktivitu jednoznačně domácím a když zůstal v 84.minutě před brankou zcela volný střídající Kerber domácí snížili. Domácí tlačeni výborným publikem se nakonec dočkali vyrovnání, když v poslední minutě rozehrávali rohový kop ze kterého se podařilo skórovat Tlačbabovi. Domácí tak získali nic neřešící bod, ale Hartvíkovice ztratily dva body důležité k šanci přiblížit se vedoucímu Ždírci.
Góly: 24. a 90. Tlačbaba, 28. Holas, 85. Körber - 46. a 70. Neumann, 35. Horváth, 51. Mičko. Rozhodčí: Novák. ŽK: 2:2. Diváci: 320. Poločas: 2:1. Polná: Rychtecký – Takacs, Frolda, Mezera, Kratochvíl (71. Körber) – Adamec, Kovář, Holas (76. Boháček), Krčál, Oberreiter (46. Gondek) - Tlačbaba. Hartvíkovice: Chalupa – Chládek, Kašpar, Vodička, Hošek – Zedníček, Mičko (77. Hasnák), Bždoch, Neumann – Horváth, Záviška.

ŽDÍREC – ŽIROVNICE 5:1

V úvodu utkání domácí svého soupeře nepřevyšovali, Slavoj mohl jít dokonce do vedení, svoji šanci ale promarnil. A tak když se domácí ujali v 28. minutě po centru Čalkovského a hlavičce Blažka vedení 1:0 a v 45 minutě dal druhý gól Dekory Havel, byl poločas 2:0.
Hosté na tom nejsou nejlépe a 2 góly srazily jejich odpor. Druhý poločas už domácí s přehledem kontrolovali, postupně přidali další 3 branky a čestný úspěch hostů povolili až v 85. minutě.

Góly: 59. a 63. Mareš, 28. Blažek, 45. Havel, 75. Klupka – 85. Mísař. Rozhodčí: Machát. ŽK: 3:2. Diváci: 200. Poločas: 2:0. Ždírec nad Doubravou: Šváb – Kysilko, Klupka, Havel – Slanař (21. Blažek), Carda, Čalkovský, Mareš (65. Zrzavý), Smejkal – Hanousek, Sobotka (73. Pleva). Žirovnice: Šamal – Houška, Vodáček (65. Mísař), Kořínek, Kněžínek – Doležal, Staněk, Houška, Cvach – J. Poustecký (17. Zaňák, 88. M. Poustecký), Makovička.

Příští kolo: Bystřice n. P. - Pelhřimov, Velká Bíteš - Ždírec n. D., Žirovnice - Třebíč B, Okříšky - Vrchovina, Humpolec - Pacov, Jemnicko - Polná, Hartvíkovice - Borovina, Janovice - M. Budějovice.