V přípravě zaváhal jeden z favoritů Německo

Neúspěšnou generálku na mistrovství Evropy mají za sebou fotbalisté Německa, kteří v Kaiserslauternu nedokázali porazit Bělorusko a pouze remizovali 2:2. Vše se přitom vyvíjelo podle jejich představ, když se po brance Kloseho a vlastním gólu Bělorusů dostali už ve 20. minutě do pohodlného vedení.

Po změně stran však další pojistku nepřidali a naopak do té doby neškodní Bělorusové udeřili v 61. minutě, kdy se trefil Bulyga. Gólman Jens Lehmann tak po 681 minutách přišel o svou reprezentační neprůstřelnost, i tak mu patří historický rekord německého národního týmu. Dvě minuty před koncem pak vyrobil chybu, po které už nebylo pro Bulygu problém zasunout míč do branky podruhé.

V dalších zápasech evropských týmů, které finišují s přípravou na mistrovství Evropy, si povinné výhry připsali Poláci i Francouzi. Polští svěřenci kouče Lea Beenhakkera si do německého Reutlingenu pozvali výběr Albánie. Již ve třetí minutě se trefil kapitán týmu Žurawski, další střeleckou možnost zhatila Lewandowskému tyč.

V Grenoblu nemohli dlouho Francouzi překonat obranu osmifinalisty předloňského MS Ekvádoru, až v 58. minutě rozvlnil soupeřovu síť debutant Bafétimbi Gomis. Útočník se senegalskými předky pak svůj první start za národní tým oslavil dalším gólem pět minut před koncem. Takto úspěšnou premiéru měl naposledy v reprezentačním týmu Zinédine Zidane, jenž v roce 1994 zařídil remízu 2:2 s Českou republikou.

Pořádající země ME Rakousko sice ani popáté za sebou v přípravě nevyhrála, remíza s nebezpečnou Nigérií 1:1 však může dodat více optimismu do řad domácích fanoušků. Ve Štýrském Hradci dostal Rakušany do vedení Kienast ve 12. minutě, o sedm minut později ale vyrovnal Uche.