Světlá ve finále poháru porazila Křižanov 2:1

Vedoucí celek 1.A třídy nastoupil proti B-třídnímu Křižanovu v roli favorita. Po vyrovnané první půli svoji roli 2 brankami potvrdil, Křižanov však v závěru snížil a při troše štěstí mohl i vyrovnat. Výhra Světlé je přesto zasloužená.

Svtělá : Křižanov 2:1
branky: 55 Křikava, 69 Dobrý - 78 Navrátil Roman
rozhodčí: Jurka - Voborný, Burian

Utkání začalo tlakem favorizované Světlé, již ve třetí minutě mohl kanonýr Křikava poslat Světlou do vedení když golmanovi Křižanova vypadl míč k jeho nohám, ale golman Bajer svoje zaváhání napravil. Od páté minuty se hra vyrovnala a odehrávala se většinou ve středu hřiště a čím dál tím více udávali tempo hry spíše hráči Křižanova. Světlá hrála nakopávanou a to k úspěchu nevedlo. Z křižanovských byl nejaktivnější Aleš Burian, který se také pokoušel o střely ze střední vzdálenosti,a le bez úspěchu. Závěrečná desetiminutovka první půle pak vyzněla opět pro Světlou a v 43 minutě po standardce a teči Křikavy zazvonila tyč křižanovské brány.

Jestli byla první půle vyrovnaná, tak o druhé se to řici nedá. Od samého počátku se hrálo na polovině Křižanova a Světlá si začala vytvářet šance. Jako první se prosadil Křikava, který obdobně jako ke konci první půle tečoval střílený centr a tentokrát od tyče zapadl do brány a Světlá vedla 1:0. Hned vzápětí byl agilní Křikava faulován na vápně, výhodnou standardku ale kapitán Světlé nevyužil. Podruhé zaskočili světelští svého soupeře opět po standardce, kterou rozehráli vedle zdi na nabíhajícího Dobrého a ten se štěstím trefil míč pod břevno na 2:0.

V tu chvíli se zdálo, že se už utkání v poklidu dohraje a tak Křižanov vystřídal své opory Buriana a Nobichta. Světlá utkání kontrolovala až do 78. minuty, to hrubku obrany využil střídající Roman Navrátil a snížil zničeho nic na 2:1. To jakoby křižanovské polilo živou vodou a začali se opět tlačit k bráně soupeře a zanedlouho měl další střídající hráč Studený na noze vyrovnání, ale golman Světlé jeho ránu vytěsnil na roh. V samém závěru mohla Světlá přidal 2-3 branky z rychlých brejků, nic se už neujalo a jelikož ani Křižanov neměl v koncovce potřebné štěstí, radovali se nakonec z výhry hráči Světlé nad Sázavou