Turecko zvítězilo před odjezdem na ME nad Finskem 2:0

Fotbalisté Turecka zvítězili v posledním přípravném zápasu před mistrovstvím Evropy nad Finskem 2:0. Tým, který bude posledním soupeřem českých reprezentantů v základní skupině šampionátu, přehrál soupeře ze severu Evropy na stadionu v Duisburgu.

Po čtvrthodině hry poslal svěřence trenéra Fatiha Terima do vedení středopolař Tuncay z anglického Middlesbrough a Turci před velkým počtem svých příznivců v hledišti pokračovali až do poločasu v náporu. Ten sice po přestávce rozmělnila řada střídání, přesto nakonec právě jeden z nových hráčů Semih přidal v závěru druhý gól. Předtím rozhodčí neuznal další Tuncayovu branku kvůli hraní rukou a slavícího střelce potrestal žlutou kartou.

Nizozemci remizovali ve svém předposledním přípravném utkání před ME s Dánskem 1:1. "Oranjes" dnes měli v Eindhovenu místy až drtivou převahu, nedokázali však proměnit většinu gólových šancí.

Jedinou branku týmu Marka van Bastena vstřelil po necelé půlhodině hry Van Nistelrooij, jenž skóroval po kombinaci svých spoluhráčů z Realu Madrid Sneijdera a Robbena. Dánové vyrovnali v 56. minutě díky centru Bendtnera před branku, po němž poslal míč za Van der Sarova záda Poulsen. Nizozemce čeká v neděli v generálce na Euro Wales.

Trenér Giovanni Trapattoni s Irskem poprvé zvítězil, jeho svěřenci vyhráli v Londýně nad Kolumbií 1:0. Svou 33. brankou v národním týmu o tom už v třetí minutě rozhodl nejlepší střelec irské reprezentační historie Robbie Keane.