Anglie bez problémů zvítězila v Trinidadu

Fotbalisté Anglie porazili díky dvěma gólům Jermaina Defoea a první reprezentační trefě Garetha Barryho v nedělním přípravném utkání 3:0 Trinidad a Tobago. Svěřenci italského kouče Fabia Capella zápasu hranému ve velkém horku v Port of Spain dominovali a jednoznačnou výhrou mírně pokazili domácímu fotbalovému svazu oslavy stoletého výročí jeho založení.

Po zápase bylo prakticky už po čtvrt hodině. Ve 12. minutě se zblízka trefil záložník Aston Villy Barry, jenž zaznamenal první gól v národním týmu osm let po svém reprezentačním debutu. Čtyři minuty nato pojistil vedení favorita jarní spoluhráč Milana Baroše z Portsmouthu Defoe, jenž navíc stanovil konečné skóre čtyři minuty po přestávce.

Přípravný zápas byl obnovenou premiérou v roli kapitána pro Davida Beckhama, na nějž páska vyšla díky Capellovu rotačnímu systému. Slavný záložník Los Angeles Galaxy vedl tým jako kapitán naposledy před dvěma lety na mistrovství světa v Německu.

Pro Anglii, jež se nekvalifikovala na mistrovství Evropy do Rakouska a Švýcarska, byl dnešní duel posledním v sezoně. Další zápas čeká Capellovy svěřence 20. srpna ve Wembley, kde se v generálce na boje o postup na mistrovství světa utkají s Českou republikou.