Pacov vyhrál v Humpolci 2:3 a opustil poslední místo!

Málokdo by čekal, že pacovští si svoji první výhru přivezou z Humpolce. Matný výkon domácích v první půli ale znamenal vedení Pacova 0:3 a ani zlepšený výkon v druhé půli nestačil na více než na snížení na 2:3. Malou radost z toho mají jistě ve Velké Bíteši, kteří i v deseti sahali po remíze s vedoucím Ždírcem, ale po porážce 0:1 klesli na zřejmě sestupovou předposlední příčku. Ve výhru doufali také v Žírovnici, přes poločasových 1:3 s Třebíčí k ní nakonec neměli daleko, byli ale jaloví v koncovce a tak je z toho jen bod za remízu 3:3 a poslední místo v tabulce

HUMPOLEC – PACOV 2:3
Pacovští byli od úvodu lepším týmem. Svoji převahu dokázali vyjádřit i brankami. Nejprve se trefil Vejsada, který proměnil pokutový kop nařízený za faul na pronikajícího Vlka - 0:1. Za chvíli sám Vlk skóroval a zvýšil na 2:0 pro Pacov. Třetí branku pacovských přidal útočník Rybčák, který po pěkné přihrávce za obranu poslal míč okolo vybíhajícího brankáře - 0:3. Hosté měli i další příležitosti, ale ty už v síti neskončili. Po přestávce se domácí zlepšili a hrálo se především na polovině hostů. Humpolci se podařilo utkání zdramatizovat, dvěma góly snížili na 2:3. Více už se jim ale nepovedlo a pacovští si tak odvezli vítězství a tři cenné body
Góly: 58. Hes, 68. Janda - 9. Vejsada (PK), 22. Vlk, 28. Rybčák. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 0:3. Humpolec: Padrnos – Kameš (46. Truksa), Hes, Keller (23. Procházka), Kotek – Paťha, Pícha, Janda, Kopic – Holoubek (46. Jíša), Šplíchal. Pacov: Basík – Vejsada (69. Přibyl), Grombíř, Zíka, Šlechta – Hrobský, Kolací (79. Maršík), Vlk (83. Jaroslav Praveček), Čech – Rybčák (79. Maršík), Kubů.

ŽIROVNICE - TŘEBÍČ B 3:3

Začátek zápasu se nesl ve znamení územní převahy Slavoje, která byla korunována vedoucí brankou v 18. minutě, kdy se trefil z velkého vápna Zaňák. Pak začali hrát hosté, kteří nasázeli do konce poločasu tři góly (32. Ošmera z trestného kopu, 34. Hruška po pěkné kombinaci a 38. opět Hruška, který napálil "volejem" centr z pravého křídla).
Druhá půle přinesla převahu Slavoje, místy až drtivou. Poměrně brzy se podařilo domácím vyrovnat (49. minuta Tomáš Houška tečovanou střelou z velkého vápna a 55. minuta Jan Musil po křížném centru Staňka). Potom ale hráči Slavoje spálili několik tutovek a výsledkem je remíza, která pro Slavoj nic neřeší, nebo možná řeší, ale tu černou variantu. ......
Góly: 18. Zaňák, 49. T. Houška, 55. J. Musil - 34. a 38. Hruška, 32. Ošmera. Rozhodčí: Pekárek. ŽK: 1:0. Diváci: 120. Poločas: 1:3. Žirovnice: M. Poustecký - P. Houška, Kněžínek, Makovička, Kořínek - Máca, Cvach, J. Poustecký, T. Houška - Staněk (85. Weith), Zaňák (66. J. Musil). Třebíč B: Hradecký - Brabenec, Jurka (70. M. Svoboda), Ošmera, Prokop - Herec, Dvořák, Durajka (68. Venhoda), Man - Hruška (46. D. Svoboda), Netoušek.

V. BÍTEŠ - ŽDÍREC 0:1

První vyloženou šanci zápasu měl domácí Buchta, ale z blízka golmana nepřekonal. Divizní asprirant ze Ždírce tak udeřil jako první. Nejdříve se po nedorozumění Pohla s Šulem kopal zbytečný rohový kop, který špilmachr hostů Čalkovský natočil do branky, kde ho Šula pouze vyrazil před sebe a pro hostujícího hráče už nebyl problém skórovat- 0:1. Bíteš byla Ždírci v prvním poločase vyrovnaným soupeřem. Zatímco hosté byli nebezpečné prakticky pouze ze standartních situací, další velkou šanci z kategorie vyložených spálil domácí Kadlec. Po poločase hosté kontrolovali hru a do ničeho vážnějšího domácí nepustili. Nejvíce vzruchu tak obstaral Jan Pohl, který musel po špatné rozehrávce zatáhnout za záchranou brzdu a pronikajícího soupeře zastavit pouze za cenu červené karty. Přesilovka Dekory obraz hry moc nezměnila, hostům se už další branku přidat nepodařilo. Jedinou vážnější šanci domácích měl Buchta, ale zblízka netrefil branku. Ždírec tak dál neohroženě kráčí do divize, Bíteš bohužel po vítězství Pacova v Humpolci opět klesla na předposlední příčku
Gól: 12. Klupka. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (65. Pohl). Diváci: 150. Poločas: 0:1. V. Bíteš: Šula - Ivančík (46. Němec), Pohl, T. Pelán, Láznička (83. Trojan) - Kadlec, Buchta, Berka, Veselý - Antoš (90. Jelínek), Hammer. Ždírec: Šváb - Kysilko, Klupka, Havel - Blažek, Carda, Čalkovský, R. Mareš, Smejkal - Hanousek (85. J. Matějka), Kolouch (66. Sobotka).

OKŘÍŠKY - VRCHOVINA 2:0
Za počasí, které svádělo spíše k lenošení než k aktivnímu sportu se utkaly dvě mužstva, kteří v posledních kolech udělaly výrazné kroky k záchraně. Desátí domácí s 29 a hosté s 27 body byli ohroženi sestupem již jen teoreticky. Utkání začali aktivněji hosté, ze série rohů však vážněji Fialovu branku neohrozili. První šanci i přesto měla Vrchovina, po brejku se sám před bránou objevil hostující záložník, ale mířil jen do tyče. Tato situace domácí probudila. Jak jsou Okříšky zkušené mužstvo se ukázalo v 38. min., využily hned prvního zaváhání obrany a Valenta Jančokovi přihrál před prázdnou bránu a ten dal na 1:0, to byl i poločasový výsledek.

V druhé půli si domácí taktickou hrou vítězství hlídali a nepřipustili hosty to vážnější šance, sami pak nedotáhli několik slibným akcí do finálního zakončení. Jedinou výjimkou byla akce z poslední minuty, kdy si agilní Jůza řekl pohybem o míč a krásným centrem vyzval Valentu ke gólové tečce solidního utkání. Okříšky tak 3 kola před koncem mohou začít léčit rány a dát prostor hráčům ze širšího kádru.
Góly: 38. Jančok, 90. Valenta. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 1:2. Diváci: 220. Okříšky: Java - Jančok (58. Bastl), Voda, Zeman, Dočkal (85. Tekal) - Valenta, Jůza, Malý, Tůma - Večeřa (71. Jeřábek), Ježek. Vrchovina: Krupík - Polášek, Suský, Mrkos, Poul - Kalich, Třešňák, Wolker, Mužátko, K. Skalník (58. Smetana), Fagula, M. Skalník (76. Orost).

JEMNICKO - POLNÁ 6:1
Utkání začalo vyrovnanou hrou, dokácí se přesto ujali vedení a když jim golman hostí svou chybou umožnil skórovat podruhé, začalo to s domácími vypadat nadějně. Hosté chtěli vlítnout do druhého poločasu a zvrátit výsledek. Stal se pravý opak, hned v 1. minutě dostali třetí branku a jejich a to jim sebralo sílu se o výsledek ještě porvat a tak si domácí s chutí zastříleli a připsali si další důležitou výhru, která je hodně přiblížila vytoužené záchraně.
Góly: 14. Noháček, 25. Cech a 46. Cech, 54. Ďurač, 64. Novotný a 91. Novotný - 74. Oberreiter. Rozhodčí: Doležal. ŽK: 2:3. Poločas: 2:0. Diváci: 300. Jemnicko: Růžička - Sevelda, J. Kincl, Křivánek, Krejča - Ďurač, Koutný, Anděl (80. Obrdlík), Novotný, Noháček (68. Z. Kincl) - Cech (72. Čech). Polná: Rychtecký - Tlačbaba, Mezera, Kratochvíl (68. Boháček), Pártl (28. Kolár) - Adamec, Krčál, Gondrk, Frolda - Takáč, Oberreirter.

JANOVICE - M. BUDĚJOVICE 1:1
Hosté začali hodně aktivně, ovšem Neumana v první pětiminutovce výrazně neohrozili. Domácí začali srovnávat krok a fotbal nahoru dolů nabídl několik šancí na obou stranách. Ujala se až ta hostující před pauzou. Janovická defenziva pozapomněla na Michala, který poslal míč do prázdné branky.
Ve druhé půlce začaly tempo diktovat Janovice, které oživilo i střídání. A po standardní situaci se k odraženému míči dostal Fišer, jehož střela zamířila přesně k tyči. Domácí byli velmi blízko ke třem bodům v 88. minutě, jenže Musilovu gólovou střelu zblokoval spoluhráč Špendlíček.
Góly: 59. Fišer - 40. Michal. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas 0:1. Janovice: Neuman - Tržil, Soural, Reiterman, Lapeš - Šeda (46. Cink), Fišer, Špendlíček, Lovětínský - Dibdiak (81. Vomela), Toman (71. Musil). M. Budějovice: Klouda - Novotný, K. Busta, O. Busta, Krejčí - Veselý, Vranka, Michal, Malík (81. Michal Černý) - Škoda (79. Pařízek), Marek Černý.

BYSTŘICE – PELHŘIMOV 3:1
V Bystřici se kvůli dešti začalo o půl hodiny později a do vedení šli hosté. Trávníček podběhl dlouhý nákop a Liška měl na zadní tyči snadnou práci. Pelhřimov mohl do poločasu svůj náskok zvýšit, ale bystřický brankář dvěma parádními zákroky napravil své zaváhání.
Ve druhé půli se podařilo po rohu a následném závaru vyrovnat Havlíčkovi. Poté ukázal svoji nejsilnější zbraň domácí Sklenář. První přímý kop poslal do Vaverkovy šibenice a druhý pro změnu po zemi k tyči.
Góly: 68. Havlíček, 73. a 85. Sklenář – 12. Liška. Rozhodčí: Ševela. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Bystřice: Trávníček – Kozáček, Vícha, Sysel, Mitáš – Buchta (80. Špatka), Matuška (35. Zbytovský), Sklenář, Vrzal – Holý, Havlíček. Pelhřimov: Vaverka – Regásek, Kocián, Vacek, Smrčka (20. Hrnčíř) – Kmoch, L. Máca, M. Moravec (77. Hurda), Čmucha – Liška, Rumanský.

HARTVÍKOVICE – BOROVINA/OPATOV 4:0

Utkání bylo zahájeno za deště a v úvodu měli šance oba týmy.Po úvodní čtvrthodince začali mít převahu domácí,ale všechny nadějné střelecké pozice dlouho končili v náručí Kantora.Až se konečně trefil pěknou ranou z dvacetipěti metrů od tyče Horváth ve 37.minutě.Hned vzápětí unikal znovu Horváth našel pěknou přihrávkou Neumanna a ten Kantora prostřelil ve 39.minutě podruhé.Po přestávce měli nadále převahu Hartvíkovice a byl to znovu Horváth ,který se objevil sám před brankářem a nádherným lobem zvýšil v 57.minutě na 3:0.V 71.minutě se řítil sám na branku Mičko a trefil přesně k tyči 4:0.V posledních minutách utkání domácí polevili a Chalupa měl hodně práce aby udržel čisté konto což se mu nakonec před 50 diváky podařilo.Utkání řídila za asistence pánů Sojky a Hitzgera s přehledem slečna Zadinová.
Góly: 37. a 57. Horváth, 39. Neumann, 71. Mičko. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas 2:0. Hartvíkovice: Chalupa – Bdžoch, Davídek, Vodička, Zedníček (71. Záviška) – Kašpar (64. Duša), Chládek, Hošek – Mičko, Neumann (75. Hanák), Horváth. Borovina: Kantor – Čtveráček, Kohlstrom, Rambousek – Štěpnička, Cypris, Zvěřina, Tomek, Pokorný – Novák (46. Pavlík), Prokeš.