1.B - Křižanov přejel Rapotice a je opět vě hře o postup!

3 kola před koncem soutěže si první místo zvýraznil Budišov, který dokázal vyhrát v Rokytnici 0:4. Hrála se vyrovnaná a líbivá hra, hosté ale byli efektivnější v koncovce. To o druhé postupové místo se bude zřejmě bojovat až do posledního kola. Zatím ho drží Rapotice, které tentokrát propadly v Křižanově a na třetí místo se vrátil Měřín, který v brankově úrodném zápase přestřílel Bedřichov 5:3. Šanci na postup tak mají kromě Rapotic další 3 mužstva s odstupem 1-2 bodů. Hodně napoví zápas příštího kola, kdy třetí Měřín zajíždí na půdu Rapotic

KŘIŽANOV – RAPOTICE 4:2
Utkání začalo skvěle pro domácí, již v první minutě se pískala penalta a tu domácí s přehledem proměnili. To je posadilo na koně a byli aktivnějším celkem. Sice měli v nohách středeční pohárový duel, to je ale vůbec nehendikepovalo. Naopak, v desáté minutě vyrobila hrubici stopérská dvojice hostů a domácí Aleš Burina šel sám na rapotického Ješinu, který musel zaskočit za absentujícího Soustružníka a nedal mu šanci. 2:0 v desáté minutě, to čekal málokdo. A byli to nadále domácí, kdo diktoval tempo hry. Hosté působili matně a podrážděně a když v 25. minutě nepokryli hosté dlouhý aut do vápna bylo to 3:0, Své by k tomu mohl říci určitě Martin Laš ...
Od 30 minuty se přeci jen hosté probrali a snažili se o korigování, jejich šance většinou končili nepřesným centrem či přihrávkou, i tak mohli v 43. minutě snížit, ale Milan Laš zcela sám před golmanem Bajerem selhal.
Druhý poločas chtěli hosté začít aktivně, ale hrála se vyrovnaná partie bez větších šancí. Až v 61. minutě vykřesal naději Matoušek, když se trefil hlavou po centru Slaného. Vzápětí měl další gól na hlavě Milan Laš, ale hlavou úspěšný nebyl. Za nedlouho kopali domácí další penaltu po ruce Jaška. Domácí exekutor ale selhal a nedal ani dorážku do prázdné brány. Křižanosvké to ale mrzet nemuselo, za nedlouho využili jeden z brejků a odskočili opět na rozdíl 3 branek. Konec se už dohrával jen z povinnosti, na hřišti se ale pěkně jiskřilo a bylo vidět že rozhodcovská trojice utkání moc nezvládá. Naštěstí projevili soudnost a spornou situaci, která zaváněla vyloučením domácího Buriana a hostujícího Andreje přešli bez povšimnutí. Závěrečná branka Matouška z 90. minuty z trestňáku znamenal už jen korekci skóre a tak se domácí nakonec radovali z výhry 4:2 a přiblížili se Rapoticím v tabulce na 2 body
Góly: 3. T. Novotný (PK), 21. A. Burian, 28. Pálka, 75. Navrátil – 62. a 90. Matoušek. Rozhodčí: Janko. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Křižanov: Bajer – Milota, Střecha, Novotný, Boček – Pálka, Klimeš (88. Šoukal), Nobicht, P. Burian (73. Navrátil) – Veselý, A. Burian (83. Malinský). Rapotice: A Ješina – J. Ješina (65. Podpěra), Milan Laš, Šic , Káňa - Martin Laš, Saša (75. Přibyl), Slaný, M. Jašek - Matoušek, Andrej.

NOVÝ RYCHNOV – JAKUBOV 5:2
Domácím hráčům vyšel skvěle úvod utkání, už ve 13. minutě měli totiž k dobru dvoubrankový náskok. Pak se začali prosazovat fotbalovější hosté, kteří až do konce zápasu měli herní převahu, nakonec jim to ale nebylo vůbec nic platné. V prvním sice poločase dvakrát snížili, ale domácí Wiener odpověděl z brejku. Brejkové situace v podání Nového Rychnova slavily úspěch i po přestávce, Jakubovu zasadily rány do vazu Norek a Komárek. Fotbalovější hosté z Jakubova tak utrpěli velmi smolnou porážku.
Góly: 3. a 38. Wiener, 13. a 79. Komárek, 69. Norek – 33. Michal Dunkler, 45. Tržil (PK). Rozhodčí: Cupl. ŽK: 3:1. Diváci: 70. Poločas: 3:2. N. Rychnov: Holan – Parkan, Chalupa (46. Norek), Martínek, Švec, Koubek, Loskot (75. Růžek), Hájek (73. Mugrauer), Zeman, Wiener. Jakubov: Klíma – Kratochvíl, Večeřa, Michal Dunkler, Branč, Kašák, Palas (73. Veselský), Milan Dunkler, Zíka, Tržil, Forman.

MOHELNO – RUDÍKOV Nehráno
Nečekaná průtrž mračen zabránila odehrát včerejší utkání v Mohelnu, které se proměnit trávník v bažinu. Rozhodčí Janíček po konzultaci s oběma týmy duel odložil pro nezpůsobilý terén.
Náhradní termín: 13. června v 18 hodin.

VRCHOVINA B – HROTOVICE 3:3
Divoká podívaná byla k vidění už od začátku. Po Mužátkově akci prostřelil Slatinského bombou Michal. Jenomže hned po rozehrávce vyrovnal po rychlé kombinaci Salák. Stejný hráč po změně stran poslal hosty po hrubce Dudáše do vedení. Hattrick dovršil po hodině hry, kdy zužitkoval parádní vysunutí a chladnokrevně obstřelil gólmana. Vrchovina vstala z mrtvých v poslední desetiminutovce. Nápor gradovaly dvě proměněné penalty Mužátka – první po ruce, druhá po faulu. Rezerva Vrchoviny mohla dokonce vedení strhnout na svou stranu, ale Slatinský hosty podržel.
Góly: 12. Michal, 79. a 83. Mužátko (obě z PK) – 13., 54., a 61. Salák. Rozhodčí: Holub. ŽK: 4:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Vrchovina B: Dudáš – Regent (68. P. Šustáček), Daniel, P. Poul, J. Skryja (46. M. Fagula) – Michal, Oros, Josífek, Chrást – Plhal (80. Němec), Mužátko. Hrotovice: J. Slatinský – Přepechal, P. Slatinský, Škoda, Dufek, Hrůza, David, Pelán (86. Pekárek), Salák (70. Pachr), Krajčo.

ROKYTNICE NAD ROKYTNOU – BUDIŠOV 0:4
Od úvodních minut se hrálo vyrovnané utkání se slibnými šancemi na obou stranách. První se však osmělili favorizovaní hosté z Budišova, konkrétně Nováček, který zkušeně prostřelil domácího brankáře Veselého. Domácí se nechtěli v dalším průběhu utkání vzdát a některých fázích zápasu byli dokonce lepším týmem. Své gólové situaci ale nedokázali využít.
Zlom celého zápasu tak nastal v 65. minutě, kdy podruhé v utkání udeřili hosté z Budišovaa definitivně svého soupeře zlomili. V dalších minutách už domácí hráči nekladli výraznější odpor, a tak se mohli ještě jednou gólově vyjádřit hosté, když poslední branku zápasu dal po pěkné akci obránce Houzar, který patřil mezi nejlepší hráče na hřišti.
Góly: 20. a 72. K. Nováček, 65. T. Svoboda, 77. K. Houzar. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 1:5. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Rokytnice nad Rokytnou: Veselý – Vejmelka (65. M. Svoboda), Chládek, J. Hobza, T. Hobza - P. Sochna, Vahila, Nosek (28. Musil), Jičínský, - Ster, Carda (77. J. Herbrich. Budišov: Syrový – Houzar, Švec, Koš, Večeřa – T. Nováček, Vašíček, Mezlík, dostál, Svoboda – K. Nováček.

LUKA N. J. – TELČ 1:1
Domácím utkání vůbec nesedlo, čehož Telč v první půlce využila. Aktivní a zodpovědnou hrou si hosté vytvořili tlak, který v 35. minutě přetavil ve vedení Černáš. Jeho průnik z vlastní poloviny nedokázal nikdo z Louckých zastavit a na šikovnou střelu nestačil ani Plavec.
Luka se herně nevzpamatovala ani ve druhém dějství, ovšem vyrovnání se dočkala. Telčští zadáci nepokryli Merhauta, který křížnou střelou rozvlnil síť. Ve zbytku utkání se už žádná velká šance nezrodila, a tak záchranářský duel skončil takřka nic neřešící remízou.
Góly: 54. Merhaut - 35. Černáš. Rozhdočí: Nádvorník. ŽK: 3:1. Diváci: 80. Poločas 0:1. Luka nad Jihlavou: Plavec – Kubeš, Vyskočil, Brnický, Mach – Urban (83. Szabo), Trombelli, Doležálek, Merhaut – Gavaller (79. Číhal), Duba. Telč: Nedorost – Jančo, D. Všohájek, Dolejský, Šeda – J. Všohájek, Kratochvíl, Bartušek (54. Švec), Černáš – Jakubec, Kříž (68. Kadeřábek).

MĚŘÍN – BEDŘICHOV 5:3
V Měříně se děly věci. Po brankách Sýkory a Heřmánka vedli domácí už dvoubrankovým rozdílem, jenomže do poločasu ještě stačil snížit Bláha, jehož gól hosty nabudil.
Hned po změně stran vyrovnal Kocmánek. Poté se opět prosadil Bláha a Bedřichov z ničeho nic vedl.
To ovšem domácí nepoložilo a rozpoutali střelecký koncert. Nejprve vyrovnal hlavou Kolda, poté vrátil Měřínu nekompromisním bombou vedení Šoukal a Vokoun šest minut před koncem jen kosmeticky upravil výsledek.
Góly: 2. Sýkora, 11. Heřmánek, 78. Kolda, 81. Šoukal, 84. Vokoun – 15. a 53. J. Báha, 45. Kocmánek. Rozhodčí: Čech. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (88. V. Kocmánek). Diváci: 250. Poločas: 2:2. Měřín: Sysel – Letmajer, Vrzáček, Hlaváč (68. T. Uchytil), Doležal – Šoukal (82. ŽákNIŽŠÍ), Sýkora, Kolda, Heřmánek – Vokoun (88. Řezníček), Robotka. Bedřichov: Šereda – Vanko, Paiskr, Pokorný, Kocmánek – Oberreiter, Mašek, Bláha (71. Grepl), Vaněk (66. Cabuk) – Škoda (61. Mašek), Oberreiter.