1.B - V Rapoticích se nehrálo, Křižanov po výhře v Hrotovicích je už druhý !

1.B -  V Rapoticích se nehrálo, Křižanov po výhře v Hrotovicích je už druhý !

Už jen krůček chybí fotbalistům Budišova k postupové jistotě. Zato boj o druhé místo vrcholí, Křižanov vyhrál v Hrotovicích a vzhledem k tomu, že Rapotice s m2řínem kvůli průtrži mračen nehrály, dostal se Křižanov na postupové místo. Další prohru si vezou hráči Mohelna a jejich situace začíná být kritická. Telč však domácí duel s Vrchovinou nezvládla a tak vítězem víkendu je Rychnov, pro který bude mít bod z Bedřichova možná cenu zlata

BUDIŠOV – LUKA NAD JIHLAVOU 1:0
Ve velmi těžkém utkání nastoupili favorizovaní domácí proti kvalitnímu a dobře fungujícímu týmu, kterému v jarní tabulce patří třetí místo. V první půli jsme měl Budišov problémy s rychlostí a dravostí soupeřových hráčů. Luka byla místy herně lepší. Do žádné šance je však obrana domácích nepustili, i když se museli bránit šesti rohovým kopům. Do vedení naopak mohli jít po individuální akci K. Nováčka, který nastřelil tyč. Do přestávky jsme museli něco změnit a rozhodli se hru oživit rychlostním typem hráče jako je Svoboda, říká asistent domácích Kamil Průša. Svoboda opravdu tuto roli splnil a hru oživil. Ve druhé půli byli domácí již fotbalovější. Po jedné z akcí Luk však Budišov děkoval dobře postavené brance - tyči. Soupeř pomalu fyzicky odpadával. Vítěznou branku vstřelil Kašpar, kterému z přímého kopu asistoval Švec. Tímto vítězstvím se domácí velmi přiblížili postupu. Ze dvou posledních utkání však musíme uhrát bod k definitivní jistotě.
Góly: 73. Kašpar. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 4:2. Diváci: 230. Poločas: 0:0. Budišov: Syrový – Langr, Houzar, Kašpar, Švec – Koš, Mezlík, Večeřa (42. Svoboda), Dostál (71. Vašíček) - T. Nováček, K. Nováček. (90. I. Nováček). Luka nad Jihlavou: Plavec – Kubeš, Vyskočil, Havelka, Mach (77. Hytnaus) – Urban, Tronbelli, Doležálek, Merhaut – Gavaller, Duba.

RAPOTICE – MĚŘíN Odloženo
Rozmary přírody zabránily odehrát utkání v Rapoticích, kde se kvůli dešti dostal trávník pod vodu. Mužstva se dohodla na náhradním termínu 18. června v 18:00.

HROTOVICE – KŘIŽANOV 0:2
Za pěkného fotbálového počasí zavítali hráči Křižanova do Hrotovic. Oba soupeři podávají v jarní části soutěže dobré výkony a tak diváci se mohli těšit na pěkný fotbal.

Do zápasu lépe vstoupili domácí. Již od prvních minut byli aktivnější, hráli kombinační hru. První vyloženou šanci měli na kopačkách právě domácí hráči ale naštěstí ji neproměnili. Hosté se dostávali do hry jenom těžce. Jenže hned svoji první šanci, která nastala v "15.minutě", kdy utekl domácí obraně hostující A. Burian, proměnili a otevřeli tak skóre. Netrvalo tomu dlouho a opět A. Burian se dostal k míči, kdy se uvolnil po dobré kombinaci a golmanovi nedal šanci "2:0". Domácí druhý gól opařil a hosté se dostávali častěji a hlavně snadněji do hry. Do poločasu se již skóre neměnilo a tak se do kabin odcházelo za stavu 2:0 pro Křižanov, který měl dvě šance a obě proměnil.
Druhý poločas se Křižanovští hráči příliš zatáhli na svoji půlku a toho se domácí snažili využít. Jejich šance ale končili buď na obraně a nebo končili v náručí golmana Bajera. Domácí hráči dostali hosty na několik minut pod tlak, jenže ani tohoto tlaku nevyužili. V 70. minutě měl být střídán hostující Navrátil jenže než stihl vystřídat tak dostal za druhou žlutou kartu červenou a rázem se změnil poměr sil na hřišti ve prospěch domácích. Hosté tedy posledních 20 minut dohrávali o deseti hráčích v poli. I přes oslabení Hrotovické hráče nepouštěli do žádných vyložených šancí. Do konce zápasu se již skóre neměnilo a tak si Křižanovští vezou další 3 jarní body, které jim pomohli momentálně ke druhému místu.

Góly: 12. a 30. A. Burián. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:2. ČK: 0:1, 70. Navrátil. Diváci. 80. Poločas: 0:2. Hrotovice: J. Slatinský – L. Škoda, M. Škoda, P. Slatinský, Třepechal - Hrůza, Pelán (75. Dufek), Pachr, David (65. Nováček) - Krajčo, Salák. Křižanov: Bajer – Střecha, Novotný, P. Burián, Pálka, Endlicher (73. milota), A. Burián )85. Vítek), Navrátil, Boček, Nobicht, Studený (60. Malonský).

BEDŘICHOV – N. RYCHNOV 0:0
Nejvíce zatížený byl střed hřiště, kde se odehrávala vyrovnaná bitva. Hostům se několikrát podařilo zahrozit, ale Šereda byl v domácí svatyni jistý. Stejně tak bezchybně si počínal i jeho protějšek Holan, kterého nejvíce vystrašila v závěru dalekonosná střela těsně nad.
Rozhodčí: Bártová. ŽK: 3:2. Diváci: 10. Bedřichov: Šereda – Paiskr, G. Cabúk, D. Cabúk, Pokorný – Vaněk, A. Oberreiter, D. Oberreiter, P. Mašek – Bláha, Škoda (88. Lindourek). Nový Rychnov: Holan – Parkan, Švec, Martínek, Koubek – T. Loskot, Zeman, Borysyuk, O. Loskot – Hájek, Norek.

TELČ – VRCHOVINA 0:1
Hostům se povedl start a domácí museli už od 17. minuty dotahovat. Josífek využil zaváhání obrany a parádní střelou nedal Nedorostovi šanci. Rezerva Vrchoviny hrála s lehkostí a do poločasu si vedení lehce pohlídala.
Po změně stran vsadila Telč na jedinou kartu a před brankou Skryji začalo být rušno. Jenže Šedův nájezd skvělý gólman hostů zneškodnil, J. Všohájek pálil z malého vápna nad a Jančova hlavička mířila přesně do náruče Skryji. Poslední telčská možnost na zisk bodu pak ztroskotala opět na gólmanovi, který zázračně vytáhl tečovaný přímý kop Kratochvíla.
Gól: 17. Josífek. Rozhodčí: Nádvorník. ŽK: 2:4. Diváci: 70. Poločas 0:1. Telč: Nedorost – Jančo, Vetýška, Dolejský, J. Všohájek – Šeda (60. Morong), Kratochvíl, D. Všohájek, Černáš – A. Chalupa (75. Jakubec), P. Kříž (70. Holý). Vrchovina B: Skryja – Regent, Fagula, Poul (25. Follprecht), Daniel – Michal (62. Němec), Oros, Bukáček, Kolarík – Plhal, Josífek (85. Šustáček).

RUDÍKOV – ROKYTNICE NAD ROKYTNOU 4:0
Překvapivě velké trable měl domácí Rudíkov v úvodním poločase v koncovce. Hosté sice drželi míč jen minimálně a povětšinou byli zataženi jen na své polovině, ale až do 34. minuty jejich opatrná taktika slavila úspěch. Střelci Rudíkova se ale z agónie neprobudili, v nepřehledné situaci, ve které se nakonec nezorientoval ani rozhodčí Hájek, jenž nedokázal identifikovat střelce, si hosté dali vlastní branku. V dalších minutách domácí nadále opanovali hrací plochu, ovšem k brance jejich územní převaha nevedla. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, jenže Rudíkovu se konečně začalo dařit při proměňování gólových příležitostí. V 56. minutě tak poslal zkušeně do dvoubrankového vedení domácí barvy Nožička. Zatažení hosté, kteří podnikali jen protiútoky, inkasovali ještě dvakrát. Postaral se o to kanonýr Trnka, který gólmana Rokytnice prostřelil v 64. a 69. minutě. Jeho příspěvek pro mužstvo mohl být ale mnohem větší, v zápase totiž spálil několik stoprocentních šancí.
Góly: 34. vlastní, 56. Nožička, 64. a 69. J. Trnka. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 1:0. Rudíkov: L. Trnka – J. Mejzlík, Pažourek, Z. Trnka (46. Dvořák), Rojík – Nožička, Salák, M. Mikiska, L. Mikiska (76. Kudrna) - Kafka, J. Trnka. Rokytnice nad Rokytnou: M. Herbrych – Svoboda (72. Vejmelka), P. Sochna, T. Hobza, Šulc - Ládek, J. Hobza, Rygl, Nosek (72. Kašpárek) - Jičínský, R. Sochna (76. J. Herbrych).

JAKUBOV – MOHELNO 3:2

Po zahozené penaltě Tržilem v 15. minutě se domácí nenechali vyvést z míry a ještě do konce úvodní pětačtyřicetiminutovky se dvakrát úspěšně prosadili. Do role kanonýra se vžil záložník Pacas, který gólmana hostí pokořil v 31. a 36. minutě. Ve druhém poločase vrhli hosté z Mohelna veškeré síly do ofenzivy, což se jim vyplatilo. Svému paralizovanému protivníkovi totiž zasadili dvě rány a zápas srovnali. Jenže nejlepší muž na trávníku – středopolař Pacas – nenechal svůj tým na holičkách a třetím brankou zápasu dokonal svůj hattrick, a tak zajistil svým barvám zisk všech bodů.
Góly: 31., 36., 70. Pacas – 58. Němec, 69. Foretník. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 2:2. ČK: 0:2, 22. Šanda, 83. Štěpán. Poločas: 2:0. Jakubov: Klíma - Kratochvíl, Večeřa, Michal Dunkler, Dunkler Miroslav – Milan Dunkler, Košák, Pacas, Veselský (70. Forman) - Zika, Tržil. Mohelno: Ležák - Sladký, Holas, Malý, Mužík, Drápela - Vaníček, Šanda (75. Klíma), Foretník - Štěpán, Němec