OP Třebíč: Studenec prohrál, ale zajistil si postup do 1.B třídy

Přestože hráči Studence prohráli i další domácí zápas, můžou 2 kola před konce, slavit. Jejich pronásledovatelé také klopýtali a tak mají před druhým celkem náskok nedostižných 7 bodů. Zajímavá přestřelka se odehrála ve Vícenicích, kde domácí remizovali 5:5 s rezervou Náměště. Diváci si přišli i na dalších stadiónech, v žádném utkání nepadlo méně než 3 branky. No radost asi nebyla opět v Přibyslavicích, kteří po prohře 0:4 se Starčí doufají v to, že spadnou jen 2 celky. Bohužel situace Mohelna v 1.B je kritická a tak místo doufání by měli přibyslavičtí začít vyhrávat.

Okříšky B – Vladislav 1:2 (0:2).
Branky: 90. Křen – 26. a 31. Petz.
Okříšky: Ferdan - Tekal, Vejmelka (46' Hroch), Dvořák, Pavelka - Šubrt, Heralecký, Jůza, Křen - Pešek, Klíma
Vladislav: Doležal - Krajl L., Otruba, Vyletěl P., Kašpar - Texl, Krátký(Vyletěl Z.), Nováček, Slavík L. - Petz, Slavík Z.
K dalšímu mistrovskému utkání cestovali muži na hřiště do Okříšek, kde domácí celek měl ještě teoretickou šanci vyhrát soutěž okresního přeboru. Hosté nastoupili v brance s Doležalem a naopak Zdeněk Vyletěl zaujal místo jediného hráče na střídání. Další hráči nebyli k dispozici, jedním z důvodů bylo souběžně hrané utkání dorostenců v Kralicích. Kdo z přítomných diváků čekal ofenzivní hru domácích musel být zklamán, více ze hry měli naopak vladislavští. Ovšem šancí bylo jako šafránu neboť se většinou hrálo mezi velkými vápny. K první brance utkání přišel hodně lacino hostující Petz, když využil nedorozumění domácích obránců a brankáře a dopravil míč do sítě. Byla to jeho první jarní branka a také si po ní určitě zhluboka oddychnul. Hosté i nadále hrozili, naopak domácí se vůbec nemohli dostat do tempa. Druhý gól vstřelil znovu Petz, když dokázal využit postavení na hranici offsidu a nedal brankáři šanci. Tímto výsledkem skončila první půle a byla otázka co s týmy udělá přestávka. Ovšem stejné dění na hřišti pokračovalo i v poločase druhém. Klíčovou roli ve hře Vladislavi znamenala situace na polovině hřiště po níž musel odstoupit pro zranění Krátký. Na hřiště tak nastoupil Zdeněk Vyletěl a během hry si vysloužil několikrát aplaus tribun. Do hry a šancí se postupně dostali domácí, ovšem střely mimo a nad s přehledem kontroloval Doležal. Tak jak se Okříšky snažili o zkorigování výsledku, tak se otevírala okénka v obraně a šance na změnu skóre měla Vladislav. Konečnou podobu výsledku dali domácí v předposlední minutě utkání po rohovém kopu. Více však přes závěrečný nápor nezvládli a body za vítězství odvezla Vladislav.

Studenec – Třebenice 1:2 (0:1).

Branky: 90. Holoubek – 21. Kocmánek, 63. Smilek.
Zápas průměrné kvality,kde bylo k vidění celkem hodně golových šancí,ale bohužel v prvním poločase dokázali proměnit pouze hosté ,kteří šli v 21.minutě do vedení.Po změně stran začali domácí aktivněji ,ale bez konečného výsledku,naopak hosté se znovu prosadili a zvýšili na 2:0.Domácí měli v závěru tlak a domácí trápení dokázali zlomit až v 90.minutě kdy gólový stav snížili. Poté tlak pokračoval ,ale nic se již na stavu 2:1 nezměnilo ani po ruce hostujícího hráče v pokutovém území,kterou rozhodčí neodpískal. Jako reakci na tuto ruku si pouze domácí Řezáč vysloužil červenou kartu. Tak se zápas ,který mohl zahájit oslavy postupu proměnil ve smuteční slavnost,ale jen do doby než se domácí dozvěděli ,že jejich soupeři také klopýtli a Studenec tím pádem postoupil

ČK: 90. Řezáč (Studenec). Rozhodčí Jurka.

Náměšť B – Vícenice 5:5 (4:3).
Branky: Sázavský 2, Králík 2, Sedlák – Franěk 3 (2 z P), Rabušic 2. Duel sousedů v tabulce přinesl brankové hody. Už v první půli viděli diváci sedm branek, ve druhé pak hráči přidali další tři. Body se po divé remíze nakonec dělily. Rozhodčí Bulička.

Přibyslavice B – Stařeč 0:4 (0:1).

Branky: 44. a 47. Daňhel, 65. Koreš, 68. Královec. Po vyrovnané první půli domácí hrubými chybami přenechali soupeři vítězství. Rozhodčí Rubák.

Chlístov – Kojetice 4:0 (4:0).
Branky: 20. a 32. Lukáš Rygl, 3. Havelka, 31. R. Novák. Vše podstatné se událo v prvním poločase, kdy domácí dokázali vstřelit čtyři branky. Navíc jedna další jim nebyla pro ofsajd uznána. Ve druhé půli už zdecimovaní hosté nedokázali snížit ani z penalty. V závěru Kojetice dohrávaly bez vyloučeného brankáře Přibyla, který ve vyložené šanci fauloval domácího útočníka. ČK: 81. L. Přibyl (Kojetice)- Rozhodčí Cabadaj.

Hartvíkovice B – Čechtín 3:3 (1:1).
Branky: 35. Kafka, 52. Neumann, 75. Záviška – 27. Milostný, 48. Beneš, 85. vlastní.
Hosté přijeli do Hartvíkovic oslabeni o pět hráčů základní sestavy včetně brankáře. Na jeho místo proto musel nastoupit hráč z pole. I přes tyto komplikace se Čechtín ujal vedení v zápase po centru Mareše a hlavičce Milostného. Od tohoto okamžiku domácí zabrali a do konce prvního poločasu měli drtivou převahu a zahodili několik vyložených příležitostí. Nakonec se jim přeci jen podařilo jednu proměnit a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.
Do druhého poločasu domácí nasadili nejlepšího střelce krajského přeboru Neumana a ten hned v úvodu poločasu několikrát prověřil zaskakujícího brankáře Komínka. Domácí měli nadále trvalou převahu a po jednom z rohů se hlavou prosadil Neuman 2:1. Čechtín se za polovinu dostával jen ojediněle, ale nekompromisně trestal každou chybu domácích. Jeden z brejků přesně zakončil Beneš a srovnal skóre zápasu na 2:2. Další komplikace pro hosty nastala v 60 minutě, kdy se jim zranil již druhý hráč v zápase a jelikož přijeli jen s jedním náhradníkem, tak museli dohrávat o deseti. Toho domácí využili a po krásné individuální akci jejich záložníka, který prošel téměř polovinu hřiště, se opět ujali vedení. To mohli ještě navýšit když byl ve vápně faulován Neuman a sám postižený kopal penaltu. Tu mu ale zázračným skokem lapil Komínek a hosté nakonec pět minut před koncem vyrovnali když si Semrádem tečovaný Milostného centr srazili Hartvíkovice do své branky. V nastavení se ještě vyznamenal domácí golman když vyrazil Semrádův přesný trestný kop. Na konečné remíze 3:3 se už ale nic nezměnilo.
Rozhodčí Vídeňský ml.

Blatnice - Opatov B 3:3 (1:1)
.
Branky: 12. Jiří Trnka, 47. Vaštík, 85. M. Šabatka – 28. Ošmera, 76. Dolák, 81. Urbanec. Domácí se brzy ujali vedení, ale pak mohli z několika šancí hosté vyrovnat. To se jim podařilo po půlhodině hry. hned po přestávce vrátil Vaštík vedení na stranu domácího celku. Závěr zápasu přinesl dramatickou přestřelku, po které se body dělily. Rozhodčí Macek.

Rozhovor s manažerem Studence Jiřím Tomeškem

- Jaké jsou první pocity po postupu, převládá smutek z porážky a nebo radost z postupu?-nejprve převládal smutek ,ale po zjištění ostatních výsledků se začalo trochu slavit ,ale není to to pravé jako při výhře,snad to doženeme v dalších zápasech.

- Který zápas v sezóně hodnotíš jako nejpovedenější a který jako nejhorší?-Nejpovedenější asi s Vícenicemi kdy jsme vyhráli 1:10,nejhorší samozřejmě Třebenice ,kdy jsme mohli rozhodnout.

- Na čelním místě jste byli už delší dobu, takže už máš určitě v hlavě plány na př. rok. Budete posilovat a nebo zůstane stejný kádr?Zatím zůstane kádr stejný pokud půjde nechceme měnit,máme domácí hráče.

- Jaké budou ambice Studence? Letošní nováčci Rapotice a Měřín hrají o postup!To je ještě daleko nevíme co nás čeká-jeká bude změna ,pro začátek nespadnout zpět.