Ždírec je divizní, Žírovnice padá do 1.A

Postupovou jistotu získal o víkendu Ždírec, v brankové přestřelce uspěl proti Pelhřimovu a udržel si před Hartvíkovicemi kolo před koncem 6 bodový náskok. Dole už je jasné, že soutěž opustí Slavoj Žírovncice, o druhém sestupujícím rozhodne za týden přímý duel mezi Pacovem a Velkou Bíteší. Hostům bude stačit bod.

HUMPOLEC – BOROVINA 2:2
Hosté předvedli v Humpolci solidní výkon.Dokázali si vynutit mírnou převahu,ale v zakončení se jim už tolik nedařilo. Domácí se sice před Kantora tolikrát nedostali,ale jejich
střely byly nebezpečné.V 9 min. si na Schmiedluv centr naskočil Šplíchal ale mířil do tyče. V 17min. kopali domácí roh.Hosté reklamovali faul,přestali hrát , Jaša toho dokázal využít
a propasíroval míč za Kantorova záda. Dlouho se ale neradovali. Ve 21 min srovnal Tomek
hlavou na 1 : 1.Velkou příležitost mě do poločasu ještě Prokeš,ale Kříž bravurně vyrazil.
V 53min. připravil Prokeš míč na střelu pro Brzezinu ale míč skončil jen těsně vedle.
Na druhé straně musel také Kantor ukázat svoje umění a dvakrát vytahoval střely na roh.
V 68 min. rozjel Pokorný akci od půlící čáry,míč putoval přes Nováka ke Štěpničkovi,ten se
vyhnul domácímu obránci a ostrým centrem nasměroval míč na Pokorného hlavu a bylo to 1:2. V 82 min. uklouzl na půlící čáře Rambousek , toho využil Jíša a po jeho centru srovnal
Šplíchal na konečných 2 : 2.
Góly: 18. Jíša, 83. Šplíchal – 21. Tomek, 70. Pokorný. Rozhodčí: Pekárek. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Humpolec: Kříž – Kopic (57. Svoboda), Hes, Procházka, Kotek (77. Metál) – Paťha, Pícha, Janda, Schmiedl – Šplíchal, Jíša. Borovina: Kantor – Dolák, Kohlstrom, Štveráček, Rambousek – Štěpnička, Tomek, Brzezina, Pokorný – Novák, Prokeš (60. Konečný). Nejlepší hráči: Jíša, Šplíchal – Tomek

ŽIROVNICE - PACOV B 2:3

Domácí museli vyhrát, hostům stačil bod ale 3 body mohly v případě ztráty Bíteše přijít vhod. Po úvodních šancích na obou stranách se prosadili jako první domácí a vykřesali naději. Hosté ale těsně před poločasem srovnali. V druhé půli byli pacovští lepším celkem, přesto šel Slavoj ještě jednou do vedení, to hosté ale vzápětí srovnali a minutu před koncem obrat dokonali a poslali Slavoj do 1.A třídy. Slavoj by ale sestoupil i v případě výhry, naopak Pacov čeká za týden utkání pravdy, na domácím hřišti musí v přímém souboji porazit Velkou Bíteš.

Góly: 26. Vodáček, 57. Cvach - 44. Kubů, 61. Kolací, 89. Šlechta. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Žirovnice: Šamal - Máca, Makovička, Beneš (87. J. Poustecký), Kořínek - P. Houška, Vodáček, Cvach, T. Houška (46. Pokorný) - J. Musil (90. Misař), Staněk. Pacov: Basík - Vejsada, Grombíř, Zíka (84. Jaroslav Praveček), Šlechta - Hrobský, Kolací, Vlk, Marcel Čech - Kubů (90. Přibyl), Rybčák (30. Maršík).

BYSTŘICE - TŘEBÍČ B 6:1
Jednoznačné utkání načal gólově Sklenář, který po kombinační akci doklepl míč do prázdné branky. Parádu poté předvedl Vícha - jeho dělovka ze třiceti metrů zajistila dvoubrankové vedení Bystřice.
Ve druhé půli přišel koncert Holého. Útočník, který čeká na operaci s třísly, nejprve proměnil penaltu za ruku, poté zakončil kombinaci. Mezitím ještě sice stačil po brejku snížit Netoušek, jenomže Holý si připsal další hattrick v sezoně, když si pohrál s obranou a přehodil gólmana. Půltucet dokonal po další z řad kombinací Havlíček.
Góly: 11. Sklenář, 36. Vícha, 51., 54. a 75. Holý (první z PK), 77. Havlíček - 60. Netoušek. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Bystřice: Trávníček - Kozáček (77. Veselý), Sysel, Vícha, Mitáš - Vrzal, Matuška (46. Buchta), Sklenář (65. Špatka), Zbytovský - Havlíček, Holý. Třebíč B: Hradecký - Venhoda, Prokop, Ošmera, V. Jurka (83. Němec) - Man, Dvořák (74. Věžník), D. Svoboda, M. Svoboda (46. Žák) - Hruška, Netoušek. Nejlepší hráči: Holý, Sysel - Netoušek.

HARTVÍKOVICE - JANOVICE 2:1
V úvodu hodně chybovaly obě obrany, ale útočníci měli dlouho vychýlenou mušku. První se trefil až ve 33.minutě domácí Horváth. Ještě do poločasu dorážel střelu Hanáka do prázdné branky Mičko a ve 44.minutě upravil na 2:0. Hned v první minutě druhého poločasu měli další obrovskou příležitost hosté, ale Chalupa v jasné šanci vytlačil míč na břevno. Janovice se přece dočkali snížení v 58.minutě, kdy si Rychtecký zaběhl za obranu, Chalupa tentokrát zaváhal, a po kličce snížil pohodlně do prázdné branky. Žádné drama však domácí nepřipustili a závěr utkání byl v jejich režii, ale žádné další branky již nepadly.
Góly: 33. Horváth, 44. Mičko - 58. Rychtecký. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 4:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Hartvíkovice: Chalupa - Kašpar (46. Zedníček), Davídek (46. Chládek), Záviška, Bdžoch - Mičko, Hošek, Neumann, Duša - Hanák (63. Vodička), Horváth. Janovice: Razničenko - Tržil, Soural, Hamara, Šeda - Cink (75. Slezák), Fišer, Špendlíček, Reiterman - Musil (78. Vomela), Rychtecký. Nejlepší hráči: Mičko, Hošek - Špendlíček.

OKŘÍŠKY - POLNÁ 3:3
Zajímavá podívaná se odehrála v Okříškách, obě musžtava jrála uvolněně a s tím přišla i fotbalová krása a góly. Na rychlé vedení hostů odpověděl v 33. minutě Valenta. Tentýž hráč se dvakrát prosadil i v druhém poločase a zdálo se, že domácí ukončí domácí zápasy výhrou. Polná ale zabojovala, v 86. minutě snížil Tomas a v nastavení vyrovnal Takáč.
Góly: 33., 80., 83., Valenta - 8. Tlačbaba, 86. Tomas, 92. Takáč. Rozhodčí: Bína. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Okříšky: Fiala - Zeman, Večeřa, Z. Tůma, Hekerle - Jůza (86. R. Tůma), Dočkal, Malý, Heralecký (83. Klíma) - Valenta, Bastl. Polná: Mundok - Takács, Mezera, Kratochvíl, Pártl (46. Krčál) - Adamec (46. Gondek), Kovář, Boháček, Frolda - Tlačbaba (76. Tomas), Oberreiter. Nejlepší hráči: Valenta, Večeřa - Krčál.

V. BÍTEŠ - VRCHOVINA 3:1
Domácí nepředvedli v úvodu světobornou hru, nervozita jim svazovala nohy, přesto mohli jít do vedení, ale Hammer v koncovce selhal. Když dal Šusťáček vedoucí branku Vrchoviny, vypadalo to s domácími zle, ale ve druhé půli se 2 x prosadil Tomáš Pelán a obrat dokonal před koncem Hammer. I přes výhru čeká Velkou Bíteš ještě velký kus práce. za týden jedou do Pacova a v případě prohry poputují do 1.A třídy.

Góly: 68. a 69. Pelán, 87. Hammer - 64. P. Šustáček. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 0:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0. V. Bíteš: Šula - Šeba (50. Ivančík), T. Pelán, Trojan, Vrba - Veselý, Němec, Berka, Antoš (85. Jelínek) - Hammer, Buchta. Vrchovina: Krupík - Mrkos, Suský, O. Poul, Polášek - Kalich, Smetana, V. Fagula (80. Hiesböck) P. Šustáček - M. Skalník, Sklenář (46. Šandera). Nejlepší hráči: Pelán, Buchta - Krupík.

JEMNICKO - M. BUDĚJOVICE 4:1
Od počátečních minut měli mírnou převahu domácí, které povzbuzovalo téměř devět stovek příznivců. Jemnicko si v úvodním poločase vytvořilo několik slibných gólových příležitostí, jenže ani v jednom případě na gólmana hostí nevyzrálo. Střelecký prach zvlhl především Cechovi, který zahodil dvě velké šance. Ve druhé půli se hra domácím změnila, Jemnicko vsadilo na svižné kombinační tempo a výsledek se vzápětí dostavil. V rozmezí dvou minut se totiž prosadil Cech a Anděl, na což už hosté nenašli odpověď. „Byl to výborný zápas, hrálo se před skvělou kulisou. Myslím, že to je rekord krajského přeboru,“ nechal se slyšet domácí kouč Martin Kincl.
Góly: 51. Cech, 52. Anděl, 67. Novotný, 86. Čech - 76. Michal. Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: 1:1. Diváci: 860. Poločas: 0:0. Jemnicko: Růžička - Sevelda, Křivánek (70. Čech), Krejča, J. Kincl - Koutný, Ďurač, Anděl (58. Z. Kincl), Novotný - Noháček (65. Obrdlík), Cech. Moravské Budějovice: Klouda - Michal Černý, K. Busta, O. Busta (59. Novotný), Krejčí, Veselý, Vranka, Michal, Malík (63. Šabata), Škoda, Marek Černý. Nejlepší hráči: Sevelda, J. Kincl - Michal.

ŽDÍREC - PELHŘIMOV 4:2
Poslední krok bývá nejtěžší, o tom se přesvědčili včera domácí. Sice vedli od 17. minuty gólem Mareše, hosté během chvíle skóre otočili na 1:2, hned vzápětí ale Čalkovský srovnal na 2:2. Druhý poločas začal náporem domácích, umocněný laxním přístupem hostů a tak Dekora dvěma góly v úvodní čtvrthodince potvrdila své postavení a po výhře 4:2 se vrací po 2 letech do divize.

Góly: 48. a 58. Kolouch, 17. R. Mareš, 28. Čalkovský - 23. Rumanovský, 28. Adamec. Rozhodčí: Martenek, ŽK: 0:0. Diváci: 170. Poločas: 2:2. Ždírec: Šváb - Kysilko, Klupka, Havel - R. Mareš, Carda, Čalkovský, Smejkal - Blažek, Kolouch, Hanousek. Pelhřimov: J. Moravec - Hrnčíř, Krčil, Vacek, Kocián (16. Rumanovský) - Jan Kmoch (11. Jiří Kmoch), Máca, M. Moravec, Liška - Adamec, Krtek.

Příští kolo: Pelhřimov – Hartvíkovice, Janovice – Jemnicko, M. Budějovice – Humpolec, Borovina – Okříšky, Polná – Žirovnice, Pacov - Velká Bíteš, Vrchovina - Bystřice n. P., Třebíč B - Ždírec n. D.