1.B - Budišov je prvním postupujícím, Telč naopak dalším setupujícím

2 ze 4 hádanek jsou před posledním kolem vyřešeny. Prvním postupujícím se stal Budišov, o druhé postupové místo si to ve středeční dohrávce rozdají Rapotice s Měřínem. Na zaváhání vítěze tohoto duelu v posledním kole pak budou doufat ještě v Křižanově. Jasnější podobu má také boj o záchranu. Telč po prohře v Křižanově už je jistá, hodně nahnuté to má také Nový Rychnov, který prohrál doma v divoké přestřelce s Rapoticemi 3:5. Ani výhra v posledním kole ho zřejmě nezachrání. S Mohelnem, kterému bude stačit bod k jistotě má stejné vzájemné zápasy a horší skóre o 6 branek.

NOVÝ RYCHNOV – RAPOTICE 3:5
Důležité utkání se hrálo v sobotu v Rychnově, domácí potřebují každý bod v boji o záchranu a hosté museli bodovat, aby měli postup ve svých rukách. Utkání začalo pro hosty ideálně. Milan Laš se trefil z trestného kopu z 30 metrů, nutno podotknout, že golman domácích situaci vůbec nezvládl. Za nedlouho vracel za obranu míč Andrej a dezorientovaný obránce domácích trefil míč ve snaze odkopnout ho tak nešťastně, že přeloboval vybíhajícího golmana a bylo to 0:2. Domácí ale neodpadli, ba naopak začali mít míč stále častěji na svých kopačkách po centru na malé vápno zůstal jejich útočník nepokryt a i když netrefil balón ideálně, skončil na zadní tyči zápas dostal nový náboj. Do konce poločasu se už nic podstatného neudálo.
Snaha Rapotic hrát v druhém poločase bez chyby vzadu a neinkasovat dlouho nevydržela a po zaváhání stopérské dvojice se ocitl domácí hráč na vápně přes golmanem Rapotic a přeloboval ho na 2:2. Rapotice pak byly lepším celkem a Matoušek je po centru do vápna, kdy mu míč sklepl Saša poslal opět do vedení. To domácí ale za nedlouho opět vymazali, standardka z boku prošla po malém vápně až na zadní tyč a tam už nebyl pro domácí problém míč doklepnout. V závěru chtěla obě mužstva strhnout vítězství na svou stranu, měli k tomu příležitosti jak domácí tak hosté, oba celky nevyužili 100% šance, neproměnili ani sólo na golmana a tak o osudu utkání rozhodla až 90. minuta, Illek si ve vápně pohrál s obranou, předložil míč na malé vápno Sašovi a ten střelou k tyči dal vítěznou branku. V nastavení hosté udeřili po brejku ještě jednou, přízemní střelou na zadní tyč se prosadil Libor Podpěra.
Góly: 26. a 79. Komárek, 63. Paclt – 5. Milan Laš, 22. vlastní, 74. Matoušek, 90. Titov, 90. Podpěra. Rozhodčí: Servít. ŽK 3:2. Diváci: 80. Nový Rychnov: Holan – Parkan, Komárek, Martínek, Švec, Koubek, Paclt, O. Loskot (61. T. Loskot), Hájek (77. Borysyuk), Zeman, Růžek (59. Norek). Rapotice: Soustružník – Ješina, Milan Laš, Šic, Káňa, Jašek (46. Slaný), Titov, Otcel, Martin Laš (74. Podpěra), Matoušek, Illek.

VRCHOVINA B – BUDIŠOV 1:4

K utkání, ve kterém hosté ke kýženému postupu potřebovali bod, přistoupili velmi zodpovědně. Záměr vycházet ze zajištěné obrany a přecházet do rychlých brejků jim vyšel. Do vedení šli díky Houzarovi. Domácí však ještě do poločasu stačili srovnat. Hned na začátku druhé půle se prosadil budišovský T. Nováček. Od této chvíle se zápas zlomil a hosté jasně dominovali. Třetí branku vstřelil Vašíček a konečnou brankovou tečku vstřelil K. Nováček. Utkání velmi dobře odřídil sudí Hájek.
Góly: 43. Plhal – 38. Houzar, 48. T. Nováček, 73. Vašíček, 81. K. Nováček. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Vrchovina B: P. Skryja – Regent, Daniel, Střešňák, M. Fagula (86. Stehlík) – Michal (80. Němec), Josífek (65. Bukáček), K. Skalník, Wolker – Plhal, Mužátko. Budišov: Syrový – Langr, Houzar, Kašpar, Koš – Vašíček, Mezlík, Večeřa, Dostál (88. Karas) – T. Nováček (74. Svoboda), K. Nováček (85. Carda).

MĚŘÍN – HROTOVICE 2:0

Od první minuty byl lepší Měřín. V úvodní šanci se ocitl Kolda, ovšem jeho střela skončila těsně vedle tyčky. Poté neproměnil dobrou příležitost ani Robotka. Pak se osmělil nejlepší muž zápasu Heřmánek. Nejprve jeho střelu Slatinský vyrazil na roh, ze kterého měřínský útočník nastřelil tyč. Heřmánek byl i u gólového momentu. Po úniku přihrál na malé vápno Šoukalovi, který měl snadnou práci. Vedení mohl do poločasu pojistit Robotka, ovšem nastřelil jen gólmana.
Po změně stran se osmělili i hosté, ale buďto se mezi tři tyče netrefili, anebo je vychytal Sysel. Měřín se ale do závěrečných minut o výsledek strachovat nemusel, protože zaúřadoval opět Heřmánek.
Góly: 33. Šoukal, 82. Robotka. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 3:2. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Měřín: Sysel – Vrzáček, Doležal, Hlaváč (79. Letmajer), Chaloupka – Vokoun (87. Uchytil ml.), Sýkora, Šoukal – Heřmánek, Kolda (90. Marek), Robotka. Horotovice: J. Slatinský – Přepechal, Krajčo, L. Škoda, M. Škoda – Pachr, M. David, Nováček (31. P. slatinský), Dobrovolný – Salák, J. David.

MOHELNO – BEDŘICHOV 5:0
První byli domácí jasně lepším mužstvem, dostávali hosty pod tlak, ti se tak pouze soustředili na rychlé brejky. Domácí se zanedlouho také prosadili, když skóroval Drápela a po hezké akci přidal následně druhý gól Štěpán. Do druhé půle vstoupili aktivnější hosté, ale domácí fotbalisté vystavili výborný defenzivní blok a nájezdům soupeře se ubránili. V další průběh utkání již patřil domácím, kteří ještě třikrát rozvlnili síť. V dobrém světle se ukázal gólman Ležák, který za stavu 4:0 kryl pokutový kop.
Góly: 20. Drápela, 33. Štěpán, 63. 83. Kopeček, 90. Jurka. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:2. Diváci: 110. Poločas 2:0. Mohelno: Ležák, Sladký, Wünsch, Holas (46. Vaníček), Knotek, K. Malý (84. mužík), Jurka, Drápela, D. Malý (57. Staněk), Štěpán, Kopeček. Bedřichov: Vrzáček – Vanko, Aisler, Pokorný, D. Cabuk, D. Oberreiter, D. Mašek, Paulík (70. G. Cabuk), Vaněk, P. Mašek, A. Oberrreiter.

LUKA – ROKYTNICE N. R. 2:2

První poločas nabídl slabý fotbalový odvar. Jediným světlým okamžikem byla gólová akce Gavallera, který se prosadil přesnou střelou k tyči Veselého branky. Po změně stran si vzala slovo Rokytnice a jmenovitě Šter, který proměnil pokutový kop. Opaření a v křeči hrající domácí pak sledovali rozehraný přímý kop a dělovku Bílka, která propálila vše, co jí stalo v cestě, a znamenala vedení. Luka se trápila, ovšem na vyrovnání přece jen dosáhla. V nastavení sehráli Mehraut, Urban a do prázdné branky skórující Gavaller, parádní akci.
Góly: 30. a 90.(+1) Gavaller – 65. Šter (PK), 75. Bílek. Poločas 1:0. Rozhodčí: Šula. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Luka: Plavec – Kubeš (75. Telčer), Vyskočil, Hintenaus, Mach – Urban, Trombelli, Havelka (46. Vařejka), Merhaut – Gavaller, Duba. Rokytnice n. R.: Veselý – Bílek, Hobza, Buchta, Šulc – Chládek (60. Jahelka), Sochna, Rýgl (85. Svoboda), Nosek – Šter, Carda (61. Jičínský).

JAKUBOV - RUDÍKOV 6:0
Zápas průměrné úrovně, ve kterém domácí přelstili hosty z Rudíkova kombinační hrou, ze které vytěžili spoustu gólových šancí. Hosté působili odevzdaným dojmem bez nasazení a důrazu. V utkání se blýskl vynikajícím počtem branek domácí útočník Aleš Pacas. Domácí tímto zápasem pouze potvrdili svoji výbornou jarní formu.
Góly: 17., 33., 38., 40. Pacas, 57. (pen.) Tržil, 86. (pen.) Košák. Rozhodčí: Volf. ŽK: 0:4. Diváci: 100. Poločas: 4:0. Jakubov: Klíma, Smetana (78. Říha), Večeřa (69. Kabelka), Dunkler, Veselský, Branč, Košák, Pacas, Zika, Tržil, Forman. Rudíkov: trnka L., Nožička P. (28. Pospíšil), Kafka, Rojík (45. Komínek), J. Trnka , L. Nožička, Salák, Z. Trnka(58. Šula), Pažourek, Mejzík, Mikyska.

KŘIŽANOV – TELČ 1:0
Favorit se sice tlačil před telčskou branku, ale bez efektu. Tři tutovky z první půle vychytal hostující Nedorost. Také ve druhém dějství se Křižanov dral do koncovky, jenomže střelecky se mu vůbec nedařilo. Kýžený úspěch přišel až pět minut před koncem. Po pohledné akci se dostal míč k Burianovi, ten zblízka propálil vše, co mu stálo v cestě, a poslal Telč do okresního přeboru.
Gól: 85. A. Burian. Rozhodčí: Obršlík. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Telč: Nedorost – Dolejší, V. Šohájek, Vetyška, J. Šohájek – Černáš, Kratochvíl, Jančo, Kadeřábek – Šeda (79. Straka), Jakubec (66. Plucar).