Souhrn 3. kola Premier League

Hned tři fotbalisté se v sobotu nedokázali prosadit z pokutových kopů a dva z nich tím připravili své kluby o naději na bodový zisk. Jako jediný proměnil penaltu nizozemský útočník Van Persie, který tak nasměroval Arsenal za výhrou 3:0 nad Newcastlem. V neděli pak ztratily první body v sezoně Chelsea, když remizovala s Tottenhamem 1:1, a také Liverpool, který si rozdělil body s Aston Villou.

NEDĚLE

Chelsea už není stoprocentní, zaskočil ji Tottenham

Tottenham Hotspur získal díky bojovnému výkonu první bod v nové sezoně, když remizoval na Stamford Bridge s domácí Chelsea 1:1. Skóre utkání otevřel ve 28. minutě Belletti, za Spurs ještě před přestávkou vyrovnal Bent.

Chelsea - Tottenham Hotspur 1:1 (1:1)
Branky: 28. Belletti - 45.+1 Bent. Rozhodčí: Webb. ŽK: Deco, J. Cole, Bosingwa (všichni Chelsea). Diváci: 41 790.

Chelsea: Čech - Belletti (75. Kalou), Carvalho, Terry, A. Cole - Bosingwa, Essien, Lampard, J. Cole (65. Malouda) - Deco - Anelka (89. Di Santo).
Tottenham: Gomes - Zokora, Woodgate, King, Gunter (62. Huddlestone) - Bentley (72. O'Hara), Jenas, Modrič, Bale - Giovani (59. Lennon), Bent.

Poprvé nevyhrál také Liverpool

Podobně jako Blues ztratil v neděli první body také Liverpool, když remizoval ve Villa Parku s Aston Villou 0:0. V prvním poločase na sebe nejvíce upoutali pozornost John Carew, proti němuž musel Pepe Reina tasit pohotový zákrok, a David Ngog, který pálil těsně nad břevno. Vítězství mohl na stranu Villans strhnout v závěru střídající James Milner, ale i jeho Reina vychytal.

Aston Villa - Liverpool 0:0
Rozhodčí: Atkinson. ŽK: Škrtel, Dossena (oba Liverpool). Diváci: 41 647.

Aston Villa: Friedel - Luke Young (64. Milner), Laursen, Davies, Shorey (79. Gardner) - Reo-Coker, Petrov, Barry, Ashley Young - Carew, Agbonlahor.
Liverpool: Reina - Arbeloa, Carragher, Škrtel, Dossena - Kuijt (70. Aurelio), Alonso, Mascherano, Leiva Lucas - Keane (79. Benayoun), Torres (30. Ngog).

Wright-Phillips zářil v Sunderlandu

Manchester City vyhrál na půdě Sunderlandu jasně 3:0, když dvě z jeho branek ve druhém poločase vstřelil navrátilec z Chelsea Shaun Wright-Phillips. Citizens se dostali do vedení už v první půli, kdy se po přihrávce Dannyho Collinse prosadil Stephen Ireland. Pak ale přišly chvíle Wrighta-Phillipse, jenž nejprve usměrnil do soupeřovy branky střílený centr Brazilce Jo a osm minut poté tečoval stejným směrem pokus Michaela Balla.

Sunderland - Manchester City 0:3 (0:1)
Branky: 50. a 58. Wright-Phillips, 45.+1 Ireland. Rozhodčí: Foy. ŽK: Bardsley, Healy, Richardson - Richards, Kompany. Diváci: 39 622.

Sunderland: Gordon - Bardsley, Nosworthy, Collins, Chimbonda - Malbranque, Leadbitter (60. Murphy), Reid, Richardson - Cissé (60. Stokes), Diouf (60. Healy).
Manchester City: Hart - Čorluka, Richards (46. Ben-Haim), Dunne, Ball - Ireland, Hamann, Johnson (81. Gelson), Kompany, Wright-Phillips (85. Elano) - Jo.

SOBOTA

Arsenalu se reparát povedl

Arsenal chtěl napravit prohru s Fulhamem z minulého kola a od začátku hýřil ofenzivním festivalem. Hosté se nemohli vymanit z obrany a držel je jen brankář Given. Na pokutový kop Van Persieho však nestačil. Nizozemský útočník pak ještě do poločasu vedení zvýšil, když střelou zblízka zakončil pohlednou kombinaci Arsenalu. I po změně stran pokračoval Arsenal v dobývání obrany Newcastlu. I přes řadu vyložených šancí se skóre pohnulo již jen jednou, když si na hrot útoku naběhl defenzivní záložník Denilson a do protipohybu brankáře upravil na konečných 3:0. Arsenalu stále chybí Tomáš Rosický, ale brzy by se měl vrátit po dlouhodobém zranění podkolenní šlachy.

Arsenal - Newcastle United 3:0 (2:0)
Branky: 18. z pen. a 41. Van Persie, 59. Denilson. Rozhodčí: Styles. ŽK: Fabregas, Nasri - Coloccini, Given. Diváci: 60 067.

Arsenal: Almunia - Sagna, Toure, Gallas, Clichy - Eboue (72. Walcott), Fabregas, Denilson (69. Song Billong), Nasri - Adebayor, Van Persie (63. Vela).
Newcastle: Given - Coloccini, Jose Enrique (44. Bassong), Taylor, Gutierrez (89. Barton) - Guthrie, Butt, Beye (89. Edgar), N'Zogbia - Owen, Ameobi.

West Brom měl k výhře blíže

Dvě největší šance v duelu Boltonu s West Bromem měl na kopačce hostující Ishmael Miller. Nejprve ze šesti metrů nepochopitelně netrefil branku, a poté nedůrazně hlavičkoval jenom do připraveného Jussiho Jääskeläinena. Bolton zdaleka tak iniciativní nebyl, a tak jeho nejlepší příležitost přišla ve chvíli, kdy Mustapha Riga zahrával přímý volný kop do náruče brankáře Scotta Carsona.

Bolton Wanderers - West Bromwich Albion 0:0
Rozhodčí: Stroud. ŽK: Nolan, McCann - Robinson, MacDonald. Diváci: 20 387.

Bolton: Jääskeläinen - Steinsson, Andrew O'Brien, Shittu, Samuel - Joey O'Brien (14. Riga), McCann, Muamba, Gardner - Nolan, Davies.
West Brom: Carson - Zuiverloon, Meite (46. Hoefkens), Barnett, Robinson - Borja Valero (58. Čech), Koren (70. MacDonald), Greening, Morrison - Kim, Miller.

West Ham vyhrál i bez Laštůvky

Nejvíce musela nevyužitá penalta mrzet útočníka Blackburnu Robertse. Ten sice v utkání na hřišti West Hamu snížil na 1:2, ovšem na začátku druhé půle nepřekonal z pokutového kopu brankáře Greena, který opět dostal přednost před Janem Laštůvkou. West Ham pak v nastavení dvěma góly definitivně rozhodl.

West Ham United - Blackburn Rovers 4:1 (2:1)
Branky: 12. Davenport, 20. vlastní Samba, 90.+3 Bellamy, 90.+5 Cole - 22. Roberts. Rozhodčí: Riley. ŽK: Bellamy - Grella, Roberts, Ooijer, Emerton, Nelsen. Diváci: 32 905.

West Ham: Green - Behrami, Davenport, Upson, Neill - Faubert (60. McCartney), Parker, Noble (81. Mullins), Etherington - Cole, Ashton (69. Bellamy).
Blackburn: Robinson - Ooijer, Samba, Nelsen, Warnock - Emerton, Reid, Grella (46. Andrews), Pedersen (66. Treacy) - Roque Santa Cruz (29. Derbyshire), Roberts.

V Evertonu zářil Defoe

Proměnit pokutový kop se nepovedlo ani kanonýrovi Yakubuovi, který mohl Evertonu vykřesat naději v zápase s Portsmouthem, ale reprezentačního gólmana Jamese nepřekonal. Hvězdou utkání se stal útočník Portsmouthu Defoe, jenž dvěma góly a asistencí zajistil hostům výhru 3:0. Zaskvěl se především při třetí brance, kdy technickým lobem přehodil domácího brankáře a míč za pomoci břevna zapadl těsně za čáru.

Everton - Portsmouth 0:3 (0:1)
Branky: 12. a 68. Defoe, 40. Johnson. Rozhodčí: Halsey. ŽK: Baines (Everton). Diváci: 34 418.

Everton: Howard - Neville, Yobo, Lescott, Baines - Arteta, Rodwell, Jagielka, Osman (71. Baxter) - Yakubu, Vaughan (58. Anichebe).
Portsmouth: James - Johnson, Kaboul, Campbell, Distin - Diop, Davis (90. Mvuemba), Diarra, Armand Traore (77. Hreidarsson) - Crouch, Defoe (76. Utaka).

Stoke sahalo po remíze, ale neuspělo

Neproměněná penalta nemusela mrzet jen Downinga, neboť Middlesbrough i tak vyhrálo nad Stoke 2:1. Hosté však sahali po překvapivé remíze. Přestože hráli od 37. minuty o deseti, dokázali vyrovnat. Pět minut před koncem však vrátil domácím vedení turecký reprezentant Tuncay.

Middlesbrough - Stoke 2:1 (1:0)
Branky: 37. Alves, 85. Tuncay - 71. vlastní Hoyte. Rozhodčí: Dean. ŽK: O'Neil, Huth - Griffin, Fuller, Lawrence, Wilkinson. ČK: 36. Amdy Faye (Stoke). Diváci: 27 627.

Middlesbrough: Turnbull - Hoyte (72. Taylor), Wheater, Huth, Pogatetz - Aliadiere, Shawky (61. Digard), O'Neil, Downing - Alves (76. Mido), Sanli.
Stoke: Sörensen - Griffin, Cort, Abdoulaye Faye, Dickinson (67. Wilkinson 67) - Lawrence, Olofinjana, Amdy Faye, Delap - Kitson (83. Cresswell), Fuller (74. Sidibe).

Wigan rozstřílel nováčka

Wigan získal první letošní body, když vyhrál na půdě nováčka z Hullu vysoko 5:0. Dvěma góly se o vítězství Latics zasloužil Amr Zaki. Pětadvacetiletý Egypťan nejprve poslal do sítě centr Antonia Valencii, a poté se jeho dělovka odrazila od tyče do brány. Wigan se ale dostal do vedení zásluhou soupeřova hráče - Sama Rickettse, který si usměrnil do vlastní branky rohový kop Kevina Kilbanea, vedení Latics následně navýšil Valencia a dokonali ho jednou trefou Emile Heskey a dvěma Zaki.

Hull City - Wigan Athletic 0:5 (0:2)
Branky: 63. a 81. Zaki, 5. vlastní Ricketts, 13. Valencia, 68. Heskey. Rozhodčí: Jones. ŽK: Ashbee (Hull). Diváci: 24 282.

Hull: Myhill - Ricketts, Brown, Turner, Dawson (71. Mendy) - Fagan, Ashbee, Marney, Garcia (60. Barmby) - Geovanni (56. Windass), Folan.
Wigan: Kirkland - Melchiot, Boyce, Bramble, Figueroa - Valencia, Palacios, Cattermole (79. Kapo), Kilbane (56. Brown) - Heskey (85. Camara), Zaki.

Více o jednotlivých zápasech se dočtete ZDE.

[ 30.8.2008 - eFotbal.cz | Foto: goal.com ]