Žižkovští se s Brnem rozešli smírně

[b]Aktualizováno.[/b] Fotbalisté Viktorie Žižkov remizovali v dnešním utkání 10. ligového kola s Brnem 1:1. Domácí poslal v první půli do vedení Vozábal, ale už za dvě minuty vyrovnal Střeštík. Střelec první branky dostal minutu před koncem červenou kartu a musel předčasně ze hřiště.

Brnu se zatím venku až na poslední porážku v Jablonci daří a sebevědomě začalo i na Žižkově. Po deseti minutách se ale domácí oklepali. V hostující šestnáctce se odrazil balon k Procházkovi, ale zblokovaná rána skončila těsně nad.

Brňanům chyběl potrestaný špílmachr Polách, a tak se chopil dirigentské role Střeštík. Po dvaceti minutách se blonďatý záložník protáhl středem hřiště a těsně za vápnem napřáhl. Bartalský jeho pokus vyrazil jen k Balážovi, který však stál v ofsajdu.

Z další akce se radovali domácí. Stracený vypíchl míč nejistému Lirovi, který nastoupil k prvnímu letošnímu zápasu, přiťukl za šestnáctkou na Vozábala a Lejsal se po jeho přízemní střele k pravé tyči natahoval marně. Vedení ale vydrželo Viktorii jen dvě minuty; Střeštíkova nepovedená rána o zem po rohovém kopu zaskočila všechny včetně brankáře Bartalského a začínalo se znovu.

Svižný úvod ostře kontrastoval s dalším pokračováním zápasu. Tempo výrazně upadlo a těžiště hry se přesunulo do středu pole. Nezáživný fotbal s množstvím nepřesností pak pokračoval i po pauze. Větší aktivitu sice vyvíjeli Pražané, ale nutnost bodovat jim znatelně svazovala nohy. Brněnská obrana navíc pracovala velmi spolehlivě.

Domácím nevycházely ani střely z dálky, Procházka ani Šťastný brankový prostor netrefili a Kalod pálil jen do Lejsalovy náruče. Žižkovský tlak však postupně narůstal. Velké emoce přinesl v 74. minutě Koukalův pád při dorážce nepříjemné Kalodovy střely, ale sudí Hrubeš penaltu nepískl.

Brněnský kouč Uličný oživil ofenzivu čerstvým Oklešťkem, který se mohl odvděčit vedoucím gólem, jenže v nadějném úniku branku netrefil. Oživení přinesl i první střídající hráč domácích Novotný. Nejprve na malém vápně ve vyložené pozici poslal balon jen do Lejsala a vzápětí svůj souboj s hostujícím gólmanem znovu prohrál.

Lejsal zachránil Brno i v 84. minutě, kdy vyškrábl Vozábalův přímý kop. Za chvíli se chytil za hlavu Kalod, jenž promáchl před odkrytou brankou. Hektický závěr nakonec Pražany málem připravil o všechny body. Za remízu mohou děkovat Bartalskému, který skvěle zneškodnil Heinzův samostatný únik. Závěrečný nápor pak domácím zhatilo Vozábalovo vyloučení.

Viktoria Žižkov - 1. FC Brno 1:1 (1:1)

Branky: 23. Vozábal - 25. Střeštík. Rozhodčí: Hrubeš - Zlámal, Kovařík. ŽK: Besta, Xavier, Kalod, Vozábal - Trousil, Čoupek. ČK: 89. Vozábal. Diváci: 3865.

Žižkov: Bartalský - Šťastný, Besta, Gabriel, Xavier - Stracený (76. Novotný), Procházka, Vozábal, Koukal - Švancara (90. Kučera), Kalod. Trenér: Csaplár.
Brno: Lejsal - Švejnoha, Trousil, Živný, Čoupek - Mareček - Baláž (85. Kuncl), Heinz, Střeštík, Lira (75. Okleštěk) - Šural (90. Polák). Trenér: Uličný.

[ 19.10.2008 - ČTK | Foto: fkvz.cz ]