Curych zaskočil AC, Real s Ronaldem si zastřílel

Osm středečních duelů ve skupinách A až D zakončilo druhé kolo základních skupin Ligy mistrů. Velkým překvapením skončil duel na San Siru, kde domácí AC Milán podlehl 0:1 švýcarskému Curychu. Ve šlágru kola mezi Bayernem a Juventusem se diváci gólu i přes převahu německého týmu nedočkali. Do středečních zápasů zasáhlo také sedm českých hráčů.

Výsledky středeční Ligy mistrů

V základní jedenáctce milánského AC nastoupil proti Curychu také český obránce Marek Jankulovski. Diváci na San Siru ztichli už po deseti odehraných minutách. Po rohovém kopu Gajiče totiž zkušený obránce Hanu Tihinen efektní patičkou překonal překvapeného gólmana Storariho.

Milánští mohli skórovat několikrát, jenže dvakrát chyběl krok Filippe Inzaghimu a Pato ve velké příležitosti přehodil kromě gólmana i branku. Nováček v soutěži poté odolával místy drtivému tlaku, jenže své těsné vedení 1:0 udržel až do konce i proto, že v 96. minutě trefil střídající Zambrotta jen tyč.

To madridský Real ve druhém duelu skupiny C překvapení proti Olympique Marseille nepřipustil. Po nepříliš záživném prvním poločase vstoupil Real do druhé půle daleko aktivněji a odpor hostů zlomil třemi rychlými brankami v rozmezí šesti minut. Nejprve se prosadil střelecky nabuzený Cristiano Ronaldo, druhou trefu přidal z pokutového kopu Kaká a skóre na 3:0 uzavřel opět Ronaldo, který zakončil krásnou akci domácích.

Po vyloučení v ligovém utkání s Wiganem si spravil chuť český reprezentační gólman Petr Čech. Jeho Chelsea v rámci skupiny D porazila APOEL 1:0. Jedinou trefu v zápase má na svědomí Nicolas Anelka, jehož technický kousek rozvlnil síť. Ve druhé půli měl šance ale i domácí APOEL a Petr Čech musel prokázat své kvality. Chelsea tak vyhrála i druhý duel a je v čele skupiny D.

Ve druhém zápase této skupiny potvrdilo špatnou formu Atlético. Madriský celek, v jehož sestavě nechyběl Tomáš Ujfaluši, se po bídném vstupu do španělské ligy trápí i v Lize mistrů. Po bez brankové remíze s kyperským APOELem prohráli svěřenci kouče Resina na hřišti Porta 2:0. Zápas rozhodla poslední čtvrthodina, ve které domácí celek po brankách Falcaa a Rolanda dvakrát skóroval.

Ve skupině B došlo na první souboj českých reprezentantů Tomáš Necid – Tomáš Sivok. Necidovo CSKA Moskva přivítalo v Lužnikách Besiktas Istanbul v sestavě s obráncem Sivokem. Lépe do zápasu vstoupili domácí, kteří v 7. minutě po povedené trefě Dzagojeva vedli. Do dvou nadějných příležitostí se dostal i Tomáš Necid, ovšem jeho střely cíl nenašly. Zastoupit ho tak musel po hodině hry Krasič. Besiktas stihl v nastaveném čase jen snížit na 1:2.

Souboj anglického a italského mistra se konal na Old Trafford, kde Manchester hostil Wolfsburg. První trefu utkání obstaral exteplický kanonýr Edin Džeko v 56. minutě, jenže hosté se radovali jen necelou minutu. Trestný kop Ryana Giggse totiž tečovala obrana a gólman Benaglio na míč nedosáhl. O třech bodech pro svěřence kouče Fergusona pak rozhold dvanáct minut před konečným hvizdem Michael Carrick. Jeho střela z hranice velkého vápna skončila za zády bezmocného Benaglia.

Pohlednému utkání mezi Bayernem Mnichov a Juventusem chybělo jediné – góly. Diváci se v Allianz Aréně branky nedočkali ani přesto, že zejména v prvním poločase mělo domácí mužstvo velkou převahu. Velké šance Mullera i Ribéryho zůstaly neproměněny. Všechny body si mohli nakonec odvézt hosté z Turína, jenže to by musel Iaquinta mířit přesněji.

Posledním Čechem, který zasáhl do středečních bojů v Lize mistrů, je záložník Jaroslav Plašil. Jeho Bordeaux chtělo po cenné remíze ze hřiště Juventusu nad Maccabi Haifa zvítězit. Francouzský mistr se ale nemohl proti izraelskému celku dlouho prosadit. Diváci si ovšem gól přeci jen zakřičeli. V 83. minutě se hlavou prosadil Ciani a zajistil Bordeaux druhé místo ve skupině A.

Výsledky úterní Ligy mistrů

Skupina A:
Bayern Mnichov - Juventus Turín 0:0
Rozhodčí: Webb (Angl.).

Girondins Bordeaux - Maccabi Haifa 1:0 (0:0)
Branka: 83. Ciani. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). ČK: 88. Kajal (Haifa).

Skupina B:
CSKA Moskva - Besiktas Istanbul 2:1 (1:0)
Branky: 7. Dzagojev, 61. Krasič - 90.+2 Dag. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). Diváci: 18.100.

Manchester United - VfL Wolfsburg 2:1 (0:0)
Branky: 59. Giggs, 78. Carrick - 56. Džeko. Rozhodčí: Kassai (Maď.).

Skupina C:
AC Milán - FC Curych 0:1 (0:1)
Branka: 10. Tihinen. Rozhodčí: Meyer (Něm.).

Real Madrid - Olympique Marseille 3:0 (0:0)
Branky: 58. a 64. Ronaldo, 61. Kaká z pen. Rozhodčí: Hansson (Švéd.). ČK: 60. Diawara (Marseille).