Slovácko zásluhou Ličky na body opět nedosáhlo

[b]AKTUALIZOVÁNO[/b] Hráči Slovácka prohráli v sobotním utkání 10. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti s Ostravou 0:2. Baník ve druhých pětačtyřiceti minutách hry dvakrát udeřil zásluhou Ličky, domácím k bodovému zisku nepomohla ani nová ofenzivní posila, záložník Lukáš Zelenka.

Aktuální tabulka Gambrinus ligy

Domácí ještě nemohli do hry využít potrestaného útočníka Petra Švancaru, naopak od samotného začátku nasadili do zápasu novou akvizici, záložníka Lukáše Zelenku. Slovácko si obrovskou příležitost vypracovalo už ve 2. minutě. Perůtka předal míč Rackovi, který se zjevil zcela sám před Baránkem, toho ale překonat nedokázal. Z následné dorážky Chmelíčka pak vykopl míč z prázdné brány Neuwirth.

Ve 12. minutě poprvé otestovali pozornost gólmana Vaška také hosté. Lukešova rána z dálky však brankáře Slovácka překvapit nemohla. Na hřišti poté začaly plát emoce a padat žluté karty. Během tří minut viděli před očima žlutý kartonek domácí Cleber s Urbánkem a ostravský Tomašák. Ve 25. minutě našel Zelenka přesným centrem Randu, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.

Po změně stran vstoupil lépe do utkání ostravský Baník. V 52. minutě mohl potrestat chybu domácí obrany Neuwirth, ke kterému se dostal míč po zahraném přímém volném kopu Lukeše, ostravský zadák ale nezamířil přesně. V 58. minutě předvedl parádu Lukáš Zelenka. Záložník Slovácka se nadechl k velkému sólu, následně servíroval balon Rackovi, který ještě hledal před brankou Chmelíčka, ten však přes obránce nedokázal zakončit.

O chvíli později však udeřilo na druhé straně hřiště. Po rohu Lukeše trefil ve skrumáži Urbánek při odkopu Ličku a od něj se míč dostal za brankovou čáru. Zmrazení domácí mohli rychle odpovědět, Cleber po závaru však nastřelil pouze ostravského beka.

Baník tak v 75. minutě udeřil podruhé. Po špatném odkopu se míč dostal k Ličkovi, který se prodral až k brance a prostřelil Vaška podruhé. Hosté mohli svůj náskok ještě navýšit, Mičola nabídl gól Strnadovi, ten ale trefil Vaška a z následné dorážky zacílil Lukeš nad. Když v závěru utkání znovu neuspěl útočník Strnad, prohrálo Slovácko s Ostravou 0:2.

1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava 0:2 (0:0)
Branky: 63. a 75. M. Lička. Rozhodčí: Adámek - Zlámal, Gallo. ŽK: Cleber, Urbánek, Formánek - Tomašák, Varadi. Diváci: 7252.

Slovácko: Vašek - Randa, Formánek, Němčický, Urbánek - Perůtka, Kordula (70. Smetana), Zelenka (81. Valenta), Racko (61. Ondřejka), Cleber - Chmelíček.
Ostrava: Baránek - Tomašák, Neves, Neuwirth, Tchuř - Lukeš, Marek, Mičola (90. Kraut), M. Lička - Zeher (46. Varadi), Strnad.