Utkání v Plzni plné žlutých karet domácí zvládli

[b]AKTUALIZOVÁNO[/b] Hráči Plzně porazili v pátečním utkání 10. kola Gambrinus ligy na domácím trávníku Olomouc 1:0. Jediný gól zápasu dal domácí útočník Marek Bakoš do prázdné olomoucké brány, Sigma si tak prodloužila sérii zápasů bez vítězství, naposledy brali Hanáci v lize tři body 26. července.

Aktuální tabulka Gambrinus ligy

Plzeň i Olomouc zatím v průběhu nového ligového ročníku zaostávají za předsezónními cíly, oba celky tak v sobotním zápase toužily získat tříbodový zisk. Blíže vedení byla po dvanácti minutách Olomouc, Štěpán se uvolnil v pokutovém území, ale jeho dobrou střelu vychytal plzeňský gólman Daněk.

Vzápětí na to se domácí hráči oklepali a po Horváthově přímém kopu se ozvalo břevno olomoucké branky, odražený míč ještě putoval na brankovou čáru, odkud jej olomoucká obrana odkopla mimo nebezpečí. Jinak první poločas nenabídl nic zajímavého, v jeho závěru ještě domácí příznivci začali nespokojeně pískat a hráče tak vyprovodili za bezbrankového stavu.

Začátek druhého poločasu vyšel lépe domácí Plzni, tvrdou střelu Rajtorala ze 48. minuty musel likvidovat Lovásik. Olomouc ale na trávníku ani zdaleka nepůsobila odevzdaným dojmem, po hodině hry měl velkou šanci Petr, jenže v dobré pozici přestřelil plzeňskou branku.

Z první branky se ale radovala přeci jen aktivnější Plzeň. V 71. minutě jen zahrozila z rohového kopu a po hlavičce Rady skončil míč na brankové čáře, o dvě minuty později už ale Západočeši vedli. Rezek utekl po pravé straně, ve vápně našel úplně volného Bakoše a ten vstřelil první gól utkání.

V závěru měl ještě velkou šanci Kolář, který šel sám na olomouckého gólmana, ale v rozhodující chvíli si příliš předkopl míč. Olomoučtí už zahrozili jen hlavičkou Hořavy dvě minuty před koncem, jeho pokus ale chytil Daněk. Moravský klub tak odjel z Plzně bez bodů, naposledy zvítězili svěřenci trenéra Psotky v lize 26. července.

FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
Branka: 73. Bakoš. Rozhodčí: Adam - Handlíř, Kubáň. ŽK: Ševinský, Horváth, Bakoš, Petržela - Rossi, Komárek, Kaščák, Škerle. Diváci: 3105.

Plzeň: Daněk - Ševinský, Rada, Navrátil, Jiráček - Rajtoral (58. Rezek), Kolář, Horváth, Petržela - Střihavka (70. Mlika), Bakoš (83. Rýdel).
Olomouc: Lovásik - Kaščák (80. Hořava), Komárek, Škerle, Onofrej - Bajer, Janotka, Otepka, Štěpán (67. Šultes), Rossi - Petr (76. Ordoš).