Slavia vyválčila na Mestalle první bod v EL

Tým Slavie Praha remizoval v dnešním utkání základní skupiny B Evropské ligy na stadionu španělské Valencie Mestalla 1:1. Sešívaní překvapili španělského soupeře a po krásném úniku Hlouška a trefě Naumova vedli po prvních pětačtyřiceti minutách 1:0. Na konečných 1:1 vyrovnal po změně stran domácí kapitán Navarro.

Slavia vyrukovala na stadionu Mestella s dvěma defenzivními záložníky Trappem a Raguedem. Tento tah se Slavii vyplatil. Valencia bez útočníka Davida Villy, který usedl pouze na lavičku náhradníků, sice měla v první čtvrthodině míč ve své moci, do vážnější šance se ale nedostala. O skutečnosti, že sešívaní nepřijeli do Valencie, přesvědčili červenobílí ve 21. minutě.

Grajciar odcentroval, Šenkeříkovu hlavičku vyrazil Moyá pouze k dobíhajícímu Naumovovi, který dopravil míč do sítě. Už předtím ale asistent rozhodčího de Bruyn signalizoval ofsajd a hlavní arbitr Gumienny tak Naumovovi branku neuznal.

Ve 28. minutě se však už Jarolímovi svěřenci mohli radovat naplno. Šenkeřík přiťukl míč do běhu Hlouškovi, slavistický záložník přesprintoval Miguela, následně naservíroval balon Naumovovi, který pravačkou k tyči poslal hosty do vedení. Hloušek, který hrál velmi dobrý zápas, byl při chuti a o tři minuty později našel pasem Trappa, ten ovšem neprostřelil hradbu těl domácích hráčů stejně jako posléze Naumov.

Valencia hrozila výrazně až v závěru poločasu. Nejprve pálil nebezpečně Maduro a největší příležitost domácích pak po Michelově střele nadvakrát bravurně lapil gólman Vaniak. Ve 41. minutě mohla Slavia skóre ve svůj prospěch ještě navýšit. Naumov dostal krásný míč za obranu, ve velké šanci ale nastřelil pouze Moyu v brance, akce pokračovala, slavistický útočník nacentroval na Šenkteříka, tomu ale zabránil ve skórování skluzem obránce Alexis.

Ve druhém poločase pokračovali Pražané v kompaktní a aktivní hře. Hloušek předložil další parádní přihrávku do pokutového území, Šenkeříkovu střelu levačkou Moyá vyrazil, míč se posléze ještě dostal ke Grajciarovi, ani on ale gólmana Valencie nepřekonal.

V 62. minutě nastoupil do hry hvězdný útočník David Villa, který se hned postavil k exekuci přímého volného kopu. Kanonýr Valencie se teprve zastřeloval, jeho ránu zastavila zeď. Domácí tým spasila standardní situace. O minutu později zakroutil Pablo přímý volný kop na zadní tyč, mezi Suchým a Vomáčkou si prostor ve vzduchu udělal valencijský kapitán Navarro a hlavou usměrnil míč do sítě. Španělský celek ožil, Slavia se dostala pod tlak.

Pro Slavii přišla navíc další pohroma, Ragued zajel do Barajy a po druhé žluté kartě musel hřiště opustit. Z následného přímého volného kopu pak Villa nastřelil tyč Vaniakovy branky. To ale bylo ze strany španělského kanonýra vše, v 85. minutě byl nedovoleně zastaven Vomáčkou, neudržel však nervy na uzdě a na zemi slavistického obránce nakopl. Belgický sudí neváhal ani vteřinu a ukázal Villovi červenou kartu.

Poslední velkou šanci měl na kopačce domácí Pablo, z volného přímého kopu orazítkoval pouze břevno a Slavia tak cennou remizu už uhájila. Ze Španělska si tak odváží bod.