Nažhavený Ajax naložil Feyenoordu pět branek

[b]Aktualizováno.[/b] V půl jedné místního času nastoupili hráči domácího Ajaxu Amsterdam v taháku 12. kola holandské Eredivisie proti hostům z Rotterdamu. Utkání mělo nabídnout krásný fotbal plný branek a i přesto, že šlo o souboj sousedů v tabulce, jen málokdo očekával, že by se mohl z vítězství radovat někdo jiný, než právě domácí celek.

Hned od prvních minut se Ajax tlačil dopředu a první velká šance na sebe nenechala dlouho čekat. Již ve 13. minutě vyslal na branku Roba van Dijka nebezpečnou střelu Emanuelson, hostující brankář však ze souboje vyšel vítězně. Hosté se po této šanci snažili všemožně tlaku domácích zabránit a za pomoci kouskování hry menšími fauly se jim to dařilo. Ve 23. Minutě se dokonce sami dostali ke střele z velké vzdálenosti, prudká rána Rona Vlaara však pouze zatřásla s brankovou konstrukcí domácího celku.

Hra se na pár minut uklidnila, ale od třiatřicáté minuty se domácí opět tlačili do útoku. Po standardce Demy de Zeeuwa nastřelil Pantelič jen tyč a ani z následné dorážky skórovat nedokázal. Branky se domácí celek nakonec přeci jen dočkal, když se ve 42. minutě po centru Panteliče v krkolomné pozici prosadil právě Demy de Zeeuw. První poločas byl velice vyhrocený a diváci se dočkali se i červené karty, kterou od rozhodčího inkasoval Stefan Babovič, kterému se dostal do hry v hlavičkovém souboji loket. Zbytek utkání tak byli hosté nuceni hrát v oslabení.

A to se ukázalo jako příliš těžký úkol proti výborně hrajícímu Ajaxu. Hned ve druhé minutě druhé půle se dostal po narážečce do zakončení Emanuelson a svým třetím gólem v sezóně poslal domácí do dvoubrankového vedení. Tlak červenobílých neustával ani v následujících minutách. Další branky se fanoušci dočkali už v 58. minutě, kdy Pantelič vyslal na branku kolmou přihrávkou Gregoryho van der Wiela a ten dokázal, že má na obránce výbornou střeleckou formu.

Následovaly šance Suareze a tyč Panteliče, ale na druhé straně se po výborné rozehrávce standardky z půlky dostal na úrovni vápna k míči Denny Landzaat a chytře lobem překonal bezmocného gólmana domácích. Ajax však nenechával nikoho na pochybách, kdo tento zápas vyhraje a naložil hostům na cestu domů ještě dvě branky. O gól na 4:1 se postaral střelou k tyči Demy de Zeeuw a v poslední minutě utkání proměnil pokutový kop nejlepší střelec domácího týmu Suarez. Bylo to poté, co ho Rob van Dijk nesmyslně fauloval uvnitř pokutového území a sám za to dostal červenou kartu.

Domácí celek byl hlavně v druhém poločasu jasně lepším týmem, což dokázal korunovat i čtyřmi brankami a naprosto zaslouženě zvítězil celkem 5:1. Fanoušci červenobílých vyprovodili hráče potleskem ve stoje, což hovoří za vše, k vidění byl krásný útočný fotbal.