Bundesliga: Mocný Bayern zapomněl vyhrávat

Nejočekávanější utkání 12. kola Bundesligy skončilo remízou. Schalke zajistil cenný bod z Bavorska osmnáctiletý mladík. Leverkusen rozstřílel Frankfurt a uniká konkurentům. Krize Herthy nebere konce. Derby mezi Hannoverem a HSV nabídlo výtečnou podívanou.

Aktuální bundesligová tabulka

Bayern v taháku kola proti Schalke jen remizoval nadále se potácí v krizi. Bavoři měli trvalou převahu a zásluhou van Buytena také vedli. Jenže neschopnost přeměnit i ty nejvyloženější příležitosti v gól, je znovu připravila o vítězství. Vedení klubu navíc po zápase řešilo prohřešky hráčů. Luca Toni neakceptoval poločasové střídání a vztekle opustil stadion. Philipp Lahm zase v rozhovoru kritizoval vedení za výběr nových posil. Oba dva nemine pořádný peněžitý trest.

Louis van Gaal má ke spokojenosti daleko. „Ze začátku to nebylo ideální, pak jsme už dominovali. Šancí bylo dost, ale to zakončení. Jsem z toho už frustrovaný. V druhém poločase jsme si zasloužili dát gól.“

Felix Magath zase jednou překvapil s nasazením absolutně neznámého mladíka. Teprve osmnáctiletý Joel Matip si odbyl svou bundesligovou premiéru a hned proti slavnému Bayernu. Vytáhlý mladík se nezalekl a právě on zajistil přesnou hlavičkou svému týmu bod. „Byla to fantastická zkušenost. Fanoušci byli úžasní, prostě fantastičtí. Tušil jsem, že bych mohl brzo nastoupit v základu. Ale když k tomu došlo, stejně to bylo překvapení. Jsem vděčný trenérovi, že mi dal tu šanci,“ rozplýval se Matip.

Leverkusen rozpoutal v úvodu utkání proti Frankfurtu nevídanou smršť ofenzivních akcí. Už po jedenácti minutách vedl 3:0 a rozhodl o svém vítězství. Pečeť na vysoké vítězství udělil svým premiérovým gólem v Bundeslize Lars Bender. „Začátek jsem absolutně nezvládli. Báli jsme se ještě většího debaklu. Pokud chceme být úspěšní, musíme úplně změnit přístup,“ lamentoval trenér Eintrachtu Michael Skibbe. Leverkusen využil zaváhání konkurentů a osamostatnil se v čele.

Hertha znovu propadla. Už pojedenácté v řadě nevyhrála. Berlíňané prohráli s jen o málo úspěšnějším Kölnem a jejich záchrana se komplikuje. Lucas Barrios má střeleckou formu. Trefil se popáté ve stejném počtu utkání a zajistil Dortmundu cennou remízu z Brém.

Severoněmecké derby bylo asi nejatraktivnějším zápasem kola. Skvělá atmosféra, dramatické momenty i krásné góly byly k vidění v Hannoveru. Favorizovaný Hamburk dvakrát vedl a měl blízko ke třem bodům. Remízu obstaral až muž bez nervů Jiří Štajner. Český reprezentant proměnil dvě minuty před koncem pokutový kop – 2:2.