C. Ronaldo se vrátil na hřiště, i kvůli Barceloně

Portugalec ve službách Realu Madrid Cristiano Ronaldo po 56 dnech opět nastoupil do zápasu. Trenér Pellegrini jej poslal na hřiště v 70. minutě zápasu s FC Curych (1:0) a je pravděpodobné, že Ronaldo stihne i ostře sledovaný zápas Realu s Barcelonou.

Portugalský ofenzivní hráč laboroval se zraněním kotníku od zápasu, který Real sehrál na začátku října v Lize mistrů UEFA proti Olympique Marseille. Tam jej fauloval obránce francouzského klubu Souleymane Diawara a Kaká z následné penalty vstřelil branku. Real Madrid sice zvítězil 3:0, ale Ronalda ztratil.

Portugalec se pak vrátil do hry v kvalifikačním zápase mistrovství světa Portugalska s Maďarskem, zranění si však obnovil a musel podstoupit poctivé léčení. S blížícím se duelem Barcelona - Real Madrid ve španělské lize ale sílilo očekávání, zda se fotbalová superstar v tomto zápse objeví. Malou nápovědu dal fanouškům trenér Realu Manuel Pellegrini už ve středečním zápase Realu s Curychem, kde Ronaldo absolvoval závěrečných dvacet minut a také samotný fotbalista zůstává optimistou.

"Měl jsem dobrý pocit, kotník jsem necítil. Bylo přirozené, že jsem nehrál na sto procent, přece jen jsem měl dlouhou pauzu. Ale cítím se stejně jako před zraněním a chci pomoci týmu," sdělil Portugalec deníku As.

A na nedělní zápas v Barceloně se Ronaldo těší. "Samozřejmě bych El Clásico rád hrál, ale rozhodnout musí trenér. Já chci hrát na vítězství a skórovat. Jsem si jistý, že můžeme vyhrát, ale bude to těžký zápas," přiznává Ronaldo a o týmu soupeře nechce spekulovat. "Jestli nastoupí Messi nebo Ibrahimovič není podstatné. Nezáleží na tom kdo proti nám hraje. My musíme ukázat naše zbraně," říká uzdravená ikona Realu Madrid.