Vodičkova premiéra úspěšná

Premiéru na lavičce liberecké juniorky si odbyl v přípravném zápase kouč Jaroslav Vodička. Jeho svěřenci se postavili proti rezervě Jablonce a v severočeském derby byli úspěšní.

Utkání se hrálo na umělé trávě ve Mšeně. Jablonec přijel posilněn o ligovou zálohu (Hovorka, Valenta, Haurdič, Jablonský), Slovan zase kvalitní obranu, kde byli ti nejzkušenější – Novotný, Rehák a Širanec. Reportáž z tohoto utkání přinesly webové stránky Libereckého deníku.cz

V rychlém fotbalu se hrálo tvrdě a oba celky měly v úvodu několik nebezpečně vypadajících útoků. Jenže se neujalo nic, až ve 27. minutě napřáhl ze 22 metrů Mahir Karič a Bočok v jablonecké brance neměl šanci.

Liberec byl pak do poločasu lepší, a to jak v útočné fázi, tak i v obraně. Za minutu po gólu opět Karič vystrašil brankáře. Liberec byl častěji na polovině domácích, Jablonec měl sice brejky a po nich centry, z nichž mohli skórovat Kulhánek i Valenta. Ale mladý brankář Hosman vše vyřešil. Ve 42. minutě ještě domácí Valenta trestuhodně minul centr před bránou.

Po přestávce byl opticky lepší Jablonec, ale scházela mu finální přihrávka a koncovka. Liberec se zdál být živější. Stále se tvrdě bojovalo, o skluzy nouze nebyla, vepředu byl hodně znát neúnavně bojující Vojta. Dobře se uvedl mladý halv Krajina v dresu Slovanu, který dvě minuty po příchodu na hřiště vybojoval míč a kvalitně jej odcentroval do vápna, kde si ho jablonecký Norek nasměroval po zemi přesně k tyči na 2:0. Jablonec se sice snažil dopředu, jenže zakončení bylo dost neškodné. Podobně na tom byl i Slovan, který byl blízko třetího úspěchu.

„Byl jsem spokojen s přístupem všech hráčů, kteří se vystřídali. Chtěli jsme být aktivní, chtěli jsme soupeře napadat, presovat. To jsme splnili, i když byly ve hře chyby v rozehrávce. Ale s bojovností a aktivitou jsem byl spokojen,“ hodnotil Vodička. „Začínáme teprve druhý týden přípravy, takže závěry nemůžeme ještě dělat, ale tak nějak by měla vypadat naše hra. Abychom byli bojovní, aktivní, s vysunutým presinkem,“ dodal nový trenér.
Liberec B - Jablonec B 2:0