Trenér Mazura: Vítězství v generálce mě těší

Hráči Slovácka porazili v generálce na jarní část ligy v Bratislavě domácí Slovan 1:0. Jedinou branku zápasu zaznamenal devět minut před koncem po rohovém kopu technickou střelou obránce Němčický.

Po podzimu druhý nejlepší slovenský tým získal na těžkém a bahnitém terénu v úvodní čtvrthodině územní i herní převahu. Slovácko ale počáteční nápor odrazilo, postupně srovnalo se soupeřem krok a z protiútoků několikrát zahrozilo. Ve 22. minutě po rohovém kopu trefil Svízela tyčku.

Také po změně stran pokračovala vyrovnaná partie, vyložené šance však byly pouze na straně Slovácka, které ale dvakrát v koncovce selhalo. V 55. minutě Fujerikovo sólo chytil brankář Bičík, který o pětadvacet minut později stačil zlikvidovat i Perútkův sólový únik. Z následného rohového kopu přeci jen skóroval Němčický.

"Na bahnitém terénu bylo utkání pro všechny hráče nesmírně náročné. Vítězství v generálce mě těší, ale výsledek nechci přeceňovat," poznamenal po zápase trenér Slovácka Josef Mazura.