Inter porazil Chelsea, Čech zápas nedochytal

Ve středu měla fotbalová Liga mistrů poslední dva úvodní osmifinálové zápasy. Ve velmi prestižním utkání se utkal Inter s Chelsea a v zajímavém utkání si nakonec připsali vítězství hráči milánského celku. Esteban Cambiasso rozhodl o výhře Interu 2:1. Ve druhém utkání se pak vítěz nenašel, CSKA Moskva remizovalo se Sevillou 1:1.

Kdo čekal od duele Interu s Chelsea líbivý a ofenzivní fotbal, rozhodně nebyl zklamán. Zajímavý italsko-anglické měření sil nedohrál v dresu Chelsea brankář Petr Čech, který po hodině hry špatně došlápl a mezi třemi tyčemi ho musel nahradit Hilário. Úvod utkání byl rozhodně lepší pro domácí celek. Už po třech odehraných minutách totiž musel lovit Petr Čech míč ze sítě, poté co si Diego Milito zasekl v šestnácté minutě míč a následně ho poslal do branky.

Oba týmy pak hrozily zejména po střelách z větší vzdálenosti. K vyrovnání byl velmi blízko po půlhodině hry Didier Drogba, ovšem kanonýr z Pobřeží Slonoviny trefil z trestného kopu ze 32 metrů břevno Césarovi branky. Ten uspěl následně i po povedené střele Michela Ballacka.

Jestli se divákům zdál první poločas poněkud nezáživný, úvod druhé půle byl jako z říše snů. Nejprve totiž v 51. minutě po průniku Branislava Ivanoviče, který přihrál Salomonu Kalouovi. Ten prostřelil bezmocného Césara, jenž měl zakrytý výhled. Chelsea se ale z vyrovnání radovala jen čtyři minuty. Centr Wesleyho Sneijdera odvrátil Ricardo Carvalho jen k Estrabanu Cambiassovi, který na druhý pokus prostřelil Čecha.

Hra byla poté vyrovnaná a další velká příležitost se urodila v 65. minutě, kdy Nicolas Anelka přihrál Francku Lampardovi. Ten zakončil, ovšem Inter uchránil pohotovým zákrokem César.V závěru utkání si už milánský celek dokázal svůj jednogólový náskok uchránit a svěřenci kouče Mourinha tak zvítězili v úvodním osmifinálovém utkání porazili Chelsea 2:1.

Do odvety v lepší pozici Sevilla

Ve druhém středečním utkání na sebe narazily celky CSKA Moskva a Sevilly. Na stadionu v Lužnikách panovalo celkem vlídné počasí a jistě i hráči španělského celku uvítali, že se hrálo pouze ve třístupňovém mrazu. V základní sestavě domácího týmu nastoupil i český reprezentační útočník Tomáš Necid. S útokem měla naopak problém Sevilla, které chyběl kanonýr Luis Fabiano.

Na hrotu ho tak nahradil Álvaro Negredo, který také ve 25. minutě dostal hosty do vedení, kdy proměnil svou šanci po průniku Navase. CSKA se sice momentálně nachází ve fázi zimní přípravy a soutěžní zápas odehrálo naposledy na začátku prosince, ovšem v úvodu byli domácím týmem.

Šanci měl už po pěti odehraných minutách Mark González, jenž poslal míč nad branku po dobré práci Necida. Ten si zapsal střelecký pokus o tři minuty, ovšem mířil nepřesně. Postupem času ale Sevilla prokazovala svou taktickou vyspělost a chytrou hrou eliminovali nebezpečnou ofenzivu domácích.

Hostům se dařilo zápas držet míč i po přestávce, ovšem paradoxně se CSKA gólově prosadilo. Mark González totiž v 52. minutě napřáhl a povedenou střelou srovnal na 1:1. Gólman Palop ale zřejmě měl tuto střelu chytit. V závěru utkání se dostal do velké šance Tomáš Necid. Dostal se až před Palopa, ovšem ten mu na poslední chvíli zkazil radost, když vyrazil míč na roh.

CSKA Moskva - FC Sevilla 1:1 (0:1)
Branky:
66. González - 25. Negredo. Rozhodčí: Brych (Něm.).

Inter Milán - FC Chelsea 2:1 (1:0)
Branky:
3. Milito, 55. Cambiasso - 51. Kalou. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). Diváci: 65.000.