Chelsea končí, Necid pomohl CSKA k postupu

[b]UPDATE 22:56[/b] Hráči Interu Milán postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů na úkor Chelsea. Svěřenci kouče Mourinha totiž po úvodní výhře dokázali po zásluze zvítězit 1:0 i na Stamford Bridge. Mezi osm nejlepších celků se probojovalo i CSKA Moskva poté, co porazilo i díky jednomu gólu Tomáše Necida domácí Sevillu 2:1.

Jak Chelsea, tak Inter nastoupili s velmi ofenzivní sestavou, které dominovala trojice útočníků. U domácího týmu, který musel dohánět jednogólové manko z úvodního zápasu v Miláně, se to dalo čekat. Kromě tradičních forvardů Didiera Drogby s Nicolasem Anelkou se na křídlo postavil i Florent Malouda. Nicméně u Interu bylo rozestavení překvapením. V brance Chelsea vystřídal zraněného Petra Čecha Ross Turnbull, který odchytal poslední ligové utkání proti West Hamu.

První poločas začal hodně nervózně a k vidění bylo spoustu osobních soubojů. Hodně rozruchu přinesl třeba faul milánského Lucia na Drogbu. Byl to právě kanonýr z Pobřeží slonoviny, který měl první šanci utkání. Jeho střelu ale zablokovali obránci soupeře. Na druhé straně po půl hodině hry kontroval nepřesnou hlavičkou Samuel Eto´o. Chelsea se v první půli zrovna nedařilo v kombinaci a Inter tak nedokázala dostat po tlak.

V závěru prvního dějství se přeci jen začal hrát ofenzivnější fotbal, na který hráči navázali i v dějství druhém. Nejprve sice sudí Wolfgang Stark rozdal několik žlutých karet, ovšem poté mohl dvakrát poslal tým kouče Mourinha do vedení Diego Milito. Italský útočníka ale při obou šancích selhal.

Po hodině hry dokonce domácí kouč Carlo Ancelotti ještě posílil útok, když Michaela Ballacka nahradil Joe Cole. Chelsea poté sice držela míč na svých kopačkách, ovšem po chybné rozehrávce přišla časovaná přihrávka na Eto´a, který střelou k tyči překonal Turnbulla a dvanáct minut před koncem utkání tak prakticky rozhodl o postupu Internu do čtvrtfinále.

V závěru utkání pak ještě viděl červenou kartu Didier Drogba poté, co strčil do Motty. Samuel Eto´o pak měl ve čtvrté nastavené minutě ještě možnost ke skórování, ale Turnbull Chelsea uchránil od vyšší porážky.

Necid pomohl k postupu

Ve druhém utkání Ligy mistrů na sebe podruhé narazily týmy Sevilly a CSKA Moskva. Úvodní osmifinálový duel vyšel lépe španělskému celku, který si z Lužnik odvezl velmi výhodnou remízu 1:1. Kouč Sevilly Manuel Jiméneze oproti ligovým zápasům pozměnil rozestavení, když v útoku nastoupil osamocený Luis Fabiano. Na hrot CSKA se pak postavil český reprezentant Tomáš Necid.

První poločas nabídl fanouškům po jedné šanci na každé straně, nicméně ve 39. minutě se fotbalové Evropě ukázal v tom správném světla bývalí útočník Slavie Tomáš Necid. Po přihrávce Hondy totiž uklidil placírkou míč k levé tyči Palopovy branky. Hosté se ale z vedení radovali pouhé dvě minuty. Po dlouhém nákopu brankáře Palopa propadl míč až k Perottimu, jenž neměl se zakončením problém.

Úvod druhé půle ale opět vyšel lépe celku z Moskvy. Ještě neuběhla ani hodina hry a Keišuke Honda propálil gólmana z trestného kopu z dobrých třiceti metrů. Sevilla pak svého soupeře zatlačila do obranné ulity a velkou příležitost ke srovnání měl dvanáct minut před koncem zápasu Luis Fabiano, ovšem přes houštinu těl míč hlavou do branky nedostal.

Pozorná obrana CSKA pak už domácí do větší příležitosti nepustila a po překvapivé výhře 2:1 postupuje mezi osm nejlepších celků Ligy mistrů. Vekou zásluhu na tom má i útočník Tomáš Necid.

Osmifinálové odvety:

Chelsea FC - Inter Milán 0:1 (0:0)
Branka:
78. Eto'o. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ČK: 87. Drogba (Chelsea). První zápas 1:2. Postupuje Inter.

FC Sevilla - CSKA Moskva 1:2 (1:1)
Branky:
41. Perotti - 39. Necid, 55. Honda. Rozhodčí: Kassai - Erös, Vamos (všichni Maď.). První zápas: 1:1. Postupuje CSKA Moskva.