Třinec porazil oslabený Sokolov gólem z druhé minuty

Hráči Třince porazili v dohrávce 18. kola druhé ligy Sokolov 1:0 a poprvé na jaře se dočkali tříbodového zisku. Vše podstatné pro výsledek se odehrálo hned v úvodních sekundách zápasu. V první minutě byl vyloučen sokolovský Kaplan a jeho faul potrestal z přímého kopu Joukl.

Sokolov šel do desíti už po 30 sekundách hry. Kaplan chytil za dres unikajícího Joukla, kterého vysunul Kobylík, a rozhodčí Hájek ukázal sokolovskému obránci červenou kartou. Postižený Joukl se ze standardní situace trefil do levého horního rohu Zachardovy branky.

Jednogólový náskok pak Třinec udržel až do konečného hvizdu, hosté si ale i v oslabení dokázali vypracovat několik slušných brankových příležitostí. Radzinevičius i Studík ale selhali v koncovce, Čadův gól neuznal rozhodčí kvůli ofsajdu.

Domácí měli smůlu po necelé hodině hry, kdy Joukl trefil tyč. Stejný hráč pak ve 72. minutě po samostatném úniku nastřelil pouze nohy hostujícího brankáře.

Třinec - Sokolov 1:0 (1:0)
Branka:
2. Joukl. Rozhodčí: Hájek - Kubáň, Santarius. ŽK: Lipčák, Lysický, Bednárek, Byrtus, Maroši - Vaněček, Javorský. ČK: 1. Kaplan (Sokolov). Diváci: 621.

Třinec: Lipčák - Lysický, Chlebek, Kuděla, Bednárek - Malíř, Kobylík (66. Maroši), Ceplák, Byrtus (46. Eismann), Joukl (84. Matůš), Doležal. Trenér: Neček.
Sokolov: Zacharda - Kaplan, Jašíček, Studík, Hanzlík - Podrazký, Čada (80. Habai), Javorský, Vaněček (80. Pilař) - Radzinevičius (84. Duchnič), Mlika. Trenér: Purkart.