Bayern rozesmutnil Old Trafford, dál jde i Lyon

[b]UPDATE 22:46[/b] Liga mistrů zná všechny účastníky semifinále. V úterý si postup zajistil Inter a Barcelona, mnichovský Bayern sice prohrál na Old Trafford s Manchesterem United 2:3, ale díky většímu počtu vstřelených gólů na hřišti soupeře postupuje. Mezi čtyři nejlepší postupuje i Lyon, který jde dál i přes porážku 0:1 v Bordeaux.

Bayern přijel na Old Trafford s jednogólovým náskokem z prvního utkání. Vítězství 2:1 zařídil německému celku trefou v nastaveném čase Ivica Olič. Hlavní otázkou bylo, zda se v sestavě nastoupí Wayne Rooney. Anglický útočník se nakonec na trávníku objevil, stejně jako Arjen Robben z Bayernu. Ten měl totiž také zdravotní problémy, které nakonec na poslední chvíli dokázal přemoci. Souboj dvou fotbalových gigantů začal parádně a diváci se rozhodně nemohli nudit.

Uběhlo totiž pouhých sedm minut a na světelné tabuli už svítilo skóre 2:0. Ve 3. minutě Rooney přiklepl míč na Gibsona, který svou střelu zpoza velkého vápna gólmana Butta evidentně velmi zaskočil. O chvíli později byl Old Trafford v euforii podruhé. Parádní akci zakončil po přihrávce Valencii povedenou patičkou Nani. V tuto chvíli měli domácí hráči navrch a dokázal vstřelit i třetí branku.

Na druhé straně měl velkou šanci Oliče, ale brankář Van der Sar dokázal jeho pokus zlikvidovat. O dvě minuty později se parádní střelou pod břevno prezentoval Nani, jenž zaznamenal svůj druhý gól. V té chvíli to s Bayernem vypadalo hodně špatně, jenže ve 43. minutě dokázal přeci jen snížit Olič, který překonal brankáře střelou z velkého úhlu. Mnichovský celek dal gólem utkání zcela jiný ráz, navíc do karet mu nahrál záložník Rafael, v 50. minutě totiž po druhé žluté putoval předčasně do sprch.

Svěřenci kouče van Gaala svého oslabeného soupeře zatlačili a vypracovali si několik zajímavých příležitostí, obrana v čele s Van der Sarem ale dlouho odolávala. Jenže přišla 74. minuta a Arjen Robben prokázal, proč je pro tým důležitým hráčem. Míč se z rohového kopu dostal až k volnému Robbenovi, jehož mířená střela skončila za zády gólmana United. Bayern sice prohrál 2:3, ale díky většímu počtu vstřelených gólu na hřišti soupeře, postupuje na úkor Manchesteru.

Bordeaux náskok nesmazalo

Už před startem čtvrtfinálových bojů bylo jasno, že mezi čtyři nejlepší týmy se probojuje také francouzský tým, los k sobě totiž určil Lyon a Bordeux. Před odvetou měli daleko výhodnější pozici hráči Lyonu, když v domácím prostředí zvítězili 3:1. Vrásky na čele kouči Puelovi nadělal útočník Lisandro, autor svou gólů v prvním utkání. V sestavě ho na hrotu nahradil Gomis. Naopak v základní jedenáctce Brodeaux se po karetním trestu objevil kapitán Alou Diara, nechyběl ani český reprezentant Jaroslav Plašil.

První poločas mnoho vzruchu nenabídl, oba týmy si vypracovaly po jedné šanci ze standardních situací. Nejprve po rohovém kopu těsně minul branku hostující Boumsong, na druhé straně mířil o metr mimo Gourcuf. Girondinds potřebovali k postupu vstřelit dvě branky. Velkou příležitost na částečné smazání náskoku soupeře měl v závěru půle Diara, jeho parádní pumelice skončila na břevně. Uběhlo ale šedesát vteřin a gólman Lyonu Lloris už takové štěstí neměl. Plašil našel na hranici malého vápna Šamakha, jenž poslal domácí do vedení.

Druhý poločas se nesl zejména v duchu snahy Bordeuax o vstřelení druhého gólu, který by je poslal do semifinále. Jenže pevná obrana Lyonu povolila jen v závěru utkání. V 82. minutě zůstal osamocený Sané na zadní tyči, jeho hlavička ale mimo tři tyče nemířila. O pět minut později pak gólman Lloris předvedl zákrok večera, když skvělým zákrokem zlikvidoval hlavičku Cavenagiho.

Bordeaux tak obranu a gólmana Llorise překonal jen jednou po trefě Šamakha v závěru poločasu a po úvodním vítězství Lyonu 3:1, tak mezi čtyři nejlepší týmy soutěže potupuje právě Olympique. V semifinále narazí na Bayern Mnichov.

Bordeaux - Olympique Lyon 1:0 (1:0)
Branka:
45. Šamach. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). Diváci: 32.000. První zápas 1:3. Postupuje Lyon.

Manchester United - Bayern Mnichov 3:2 (3:1)
Branky
: 7. a 41. Nani, 3. Gibson - 43. Olič, 74. Robben. Rozhodčí: Rizzoli (It.). ČK: 51. Rafael (Manchester). Diváci: 76.612. První zápas 1:2. Postupuje Bayern.