Spartu málem potopil sparťan a zachránil ji slávista

Že fotbal nemá logiku, se ukázalo naplno v předposledním ligovém kole. Sparta pod Ještědem bojovala s domácím Libercem o titul. Souběžně se o něj pral i Baník proti Mladé Boleslavi. Že obě utkání skončila nerozhodně 2:2, nakonec notně ovlivnila nechtěně také Slavia.

Na ostravských Bazalech běží právě poslední minuta utkání. Baník vede nad svým soupeř z Boleslavi 2:1 a v aktuální ligové tabulce je o dva body před Spartou. Ovšem to jen do okamžiku, kdy se dostává k míči slávistický odchovanec Ivo Táborský a vrací ligové vedení Spartě.

Jaký to paradox, že právě hráč, který vyrůstal v sešívaném dresu, nakonec možná přisoudí titul největšímu rivalovi svého životního klubu.

Aby těch náhod nebylo málo, stačí se podívat na 76. minutu zápasu v Liberci. Tam za stavu 1:1 letenský tým živí naději na ligový primát, ale plány mu silně naruší jeho bývalý hráč Petr Papoušek, když se pro tentokrát v dresu Slovanu trefuje přesně a Liberec vede 2:1.