Trenér Hloušek: Zázrak se asi nestane

Juniorka Baumitu Jablonec přivítala na svém hřišti mladíky slovanu Liberec. Hrálo se totiž regionální derby, ve kterém potřeboval Jablonec konečně bodovat. Jeho situace na chvostu tabulky ČFL je již dosti kritická. A tak přišly na pomoc i posily z A týmu, Hubera a Vošahlík. Ale ani tyto posily nezabránily prohře Jablonce 0:3. A tak trenéru Hlouškovi přibývají vrásky na čele.

Jablonec nezačal špatně. Hned v úvodních minutách vylekal gólmana Kováře. S přibývajícím časem se ale chopili iniciativy hosté. Jablonec opět srazila školácká chyba, kdy nedorozumění v obraně využil ve vedoucí branku Slovanu Bajza. Také druhá branka byla velmi kuriózní, když se po rohovém kopu prosadil Krystan.
„Nedodrželi jsme postavení při standardní situaci," zlobil se na jabloneckém webu trenér Jiří Hloušek. Jeho svěřenci se k vážnějšímu ohrožení liberecké branky dostali až v závěru poločasu, hlavičce kapitána Rathauze ale scházela větší razance.

Jablonec mohl do zápasu vrátit útočník Vošahlík, který se dostal ihned po změně stran do dobré příležitosti, balón však skončil vedle tyče. Hosté ve 48.minutě orazítkovali tyč Bočokovi branky. V 60.minutě dostal výbornou přihrávku do středu jablonecké obrany Vojta, který svůj nájezd na jabloneckého gólmana zakončil kličkou brankáři a střelou do prázdné branky. Jablonečtí zahrozili střelou z otočky střídajícího Pastora, tu si však gólman Kovář pohlídal. Na závěr zápasu zatřásl břevnem liberecké branky ještě střídající Pavlidis. Juniorka tak před dalšími zápasy 29.kola opět nebodovala a její setrvání v třetiligové soutěži je už jen v rovině teorie.

„Soupeř vyhrál zaslouženě, měl na vrch na hřišti i v ochozech. Fotbalové kvality tam bylo víc než u nás. Začali jsme utkání docela slušně, měli jsme tam i šance. Bohužel strašně laciným gólem jsme se dostali sami opět do kolen, jak už po několikáté v této sezoně. Nejsme pak schopni takového zápasy otáčet," řekl po zápase zklamaný jablonecký kouč Jiří Hloušek. Situace ve třetiligové tabulce vypadá velmi beznadějně, Baumit navíc čekají v posledních třech kolech přední týmy třetiligové tabulky „Vylosování máme na první pohled opravdu strašidelné, i když ve fotbale je někdy všechno možné. Nejsem ale si jist, že zrovna v našem případě se ten zázrak stane," dodal Hloušek.

FK Baumit Jablonec B - FC Slovan Liberec B 0:3 (0:2)