Frýdek-Místek doma až v září

Posledním soupeřem před zahájením mistrovských soutěží byl pro mužstvo Frýdku-Místku divizní Havířov. Valcíři se od úvodních minut prezentovali zcela jiným výkonem, než který předvedli v úvodním kole Ondrášovka Cupu na půdě Valašského Meziříčí.

"Jsem rád, že jsme se vrátili zpátky k naší hře, která je založená na agresivním napadání soupeře," řekl pro domácí web po zápase kouč Frýdku Oldřich Machala.
I přesto se do prvních dvou šancí dostali domácí, naštěstí ani Galajda a poté ani Husárik na brankáře hostů Prepsla nevyzráli. Ve 24. minutě se poprvé měnilo skóre. To domácí Pristáš chyboval a z následné akce se trefil přesně Maceček. Deset minut před přestávkou zaváhal havířovský Valový a po krásné akci skóroval do prázdné branky Kerbr - 0:2.

I po změně stran měli valcíři mírnou převahu, z které však vytěžili již jen jednu branku. To běžela 78. minuta, když se po Cabákově zahraném rohu trefil hlavou Hrdlička.

Frýdeckomísteckým poslední přípravný zápas vyšel a teď jen budou dolaďovat formu pro ostrý start soutěže MSFL, která začíná již tuto sobotu. Pro fanoušky Valcířů však začne na domácím hřišti o něco později. Z důvodu rekonstrukce stadionu, která ve Stovkách nyní probíhá, odehraje A mužstvo svá domácí utkání 2. a 4. kola na hřišti soupeře. První domácí zápas se tedy uskuteční až ve středu 15. září 2010 v 16.30 h s ambiciózním celkem SFC Opava.
Vedení klubu akceptuje zájem fotbalových fanoušků ve Frýdku–Místku, a proto odehraje dvě kola na hřištích soupeřů, jelikož rekonstrukce stadionu ještě neumožňuje utkání sehrát v domácím prostředí s podporou vlasních fanoušků. V jarní části MSFL si fanoušci vše vynahradí, neboť se bude hrát o tyto dvě utkání více na domácím zrekonstruovaném stadionu.

MFK HAVÍŘOV - FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK 0 : 3