Liberec pevnou obranu Spartaku nepřekonal

Několik promarněných slibných příležitostí může mrzet hráče Slovanu Liberec, kteří v zápase 3. předkola Ligy mistrů pouze remizovali na domácím stadionu se Spartakem Moskva 0:0. Severočeši byli po většinu utkání aktivnější, ale gólmana Kowalewského nepřekonali. Šance před odvetou přesto zůstávají otevřené. Záznam on-line přenosu najdete [url=http://www.efotbal.cz/index.php?page=online&id=141][b]ZDE[/b][/url].

Liberec nastoupil i s nejlepším ligovým střelcem týmu mladíčkem Frejlachem, kterého před utkáním trápil zraněný kotník. Spartak naopak nemohl postavit zraněné klíčové opory Titova a Bystrova.

Severočeši začali aktivně. Už v 5. minutě nebezpečně centroval z trestného kopu Pudil, gólman Kowalewski vyboxoval. O chvíli později se do velké šance probil Hodúr. V šestnáctce obešel Stranzla a jeho střelu z úhlu vyrazil pozorný brankář Spartaku. Po následném rohu ještě nebezpečně hlavičkoval Košťál. Zadáci Spartaku mají v úvodu s pohyblivým soupeřem problémy. Na druhé straně zazlobil po ojedinělé akci Kováč.

V dalších minutách se na trávníku stadionu U Nisy nic fotbalového neděje. Oba týmy dokazují, že mají pevnou defenzivu. Spartak vyrovnal hru a drží hráče Slovanu v uctivé vzdálenosti od šestnáctky. Až ve 20. minutě fauloval Jiránek Blažka a po trestném kopu Frejlacha se k odraženému míči dostal Zápotočný. Jeho pokus ovšem zblokoval Mozart. Po rohu hlavičkoval opět Zápotočný vedle levé tyče.

Po půlhodině hry centroval nebezpečně z trestného kopu Kaliničenko a před Radkem Kováčem zachránil na poslední chvíli hlavou Zápotočný. O chvíli později se ještě po souboji se Šinglárem pokoušel vymodlit penaltu Argentinec Cavenaghi, píšťalka sudího ale zůstala němá. Pět minut před přestávkou zkoušel tvrdou ránu zpoza šestnáctky Šinglár, ale odvracel Šiškin. Náznaky útočných akcí Spartaku končí většinou ofsajdovým postavením.

Po pauze postupně narůstá tlak domácích. Do větší příležitosti se ale Slovan dostal až v 60. minutě, kdy vyzkoušel dělovku z trestného kopu opět kapitán Zápotočný, jenže těsně minul. O dvě minuty později hrozilo nebezpečí po rohu Janů - na poslední chvíli hasil Kováč.

Obrovskou šanci zazdil v 66. minutě Hodúr. Na gólmana Kowalewského utíkal sám, místo střely však zvolil kličku a posunul míč na spoluhráče Pospěcha - a ten místo prázdné brány trefil jen obránce Šiškina. Na druhé straně nevyužil samostatný průnik po opakované chybě libereckých zadáků Cavenaghi.

Na posledních deset minut přišel na hřiště v libereckém dresu hráč, který má s ruským fotbalem velké zkušenosti - Winston Parks. Parks vystřídal unaveného Pospěcha. Ani on už ovšem ruskou obranu překonat nedokázal, navíc se v závěru nepříjemně zranil. Pět minut před koncem ještě nebezpečně pálil Papoušek, hosté už však slibný výsledek udrželi.

Výsledek:

Slovan Liberec - Spartak Moskva 0:0
Rozhodčí: Hamer - Crelo (oba Luc.), Behauge (Fr.). ŽK: Bílek, Košťál - Kováč, Kaliničenko. Diváci: 8130.

Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů - Frejlach (46. Papoušek), Bílek, Hodúr, Pudil - Pospěch (81. Parks), Blažek (52. Holenda). Trenér: Lavička.
Spartak: Kowalewski - Šiškin, Jiránek, Stranzl, Rodríguez - Kovalčuk, Kováč, Mozart, Kaliničenko - Pavljučenko (72. Bojarincev), Cavenaghi (86. Baženov). Trenér: Fedotov.

[ 9.8.2006 - eFotbal.cz. Foto: ČTK ]