Boleslav zápas v Turecku nezvládla

Galatasaray Istanbul porazil ve středu v prvním zápase 3. předkola Ligy mistrů na domácím hřišti Mladou Boleslav 5:2. Uhrinovým svěřencům zápas v tureckém pekle nevyšel. Díky povedenému závěru ještě český vicemistr zmírnil hrozivý debakl a živí jistou naději na postup. Záznam on-line přenosu najdete [url=http://www.efotbal.cz/index.php?page=online&id=140][b]ZDE[/b][/url].

Boleslavští se předvedli až v posledních deseti minutách. V 82. minutě se trefil po centru Kuliče hlavou Brezinský. Kulič o minutu později předvedl hezkou individuální akci a snížil na 2:4. Hosté však tento stav do konce bohužel neudrželi.

Zápas ovlivnil rychlý gól už v 7. minutě. Po faulu gólmana Kučery na Iliče kopali domácí penaltu, kterou sám Ilič bez potíží proměnil. Hráči Mladé Boleslavi se dokázali dostat do několika slibných šancí, v obraně ovšem totálně vyhořeli. Těsně před přestávkou posunul domácí do dvougólového vedení Arda, který udělal kličku Kučerovi, posadil na zem Brezinského a bez potíží skóroval do prázdné brány. Na 3:0 mohl ještě vzápětí zvýšit Sabri, ale jeho oblouček skončil na břevně.

Hakan Sükur ukázal svou třídu čtyři minuty po pauze, kdy utekl obraně domácích a technicky přehodil vybíhajícího Kučeru. Jednoznačné vedení v poměru 4:0 zařídil svým druhým gólem po hodině hry Arda Turan. Turci se ovšem mohli chytat za hlavu - závěr zápasu podcenili a mohou děkovat Sabrimu, který těsně před koncem vstřelil pátou branku domácích.

Výsledek:

Galatasaray Istanbul - FK Mladá Boleslav 5:2 (2:0)
Branky: 42. a 60. Turan, 6. Ilič z pen., 49. Hakan Sükür, 90. Sabri - 82. Brezinský, 83. Kulič. Rozhodčí: Plautz - Bereuter, Gorgon (všichni Rak.). ŽK: Akman - Kučera, Matějovský. Diváci: 19.000.

Galatasaray: Mondragon - Cihan, Song, Tomas, Ak (70. Ergün) - Sabri, Okan (75. Mehmet), Akman - Ilič (85. Hasan Sas), Hakan Sükür, Turan. Trenér: Gerets.
Boleslav: Kučera - Ševinský, Vít, Brezinský, Šmerda - Vaculík (55. Sedláček), Matějovský, Riegel, Poláček (69. Mikolanda) - Kulič, Pecka. Trenér: Uhrin.

[ 9.8.2006 - eFotbal.cz. Foto: ČTK ]