Řehák: Individuální chyby nás připravily o body

V sobotním slunečném dopoledni přivítala juniorka Mladé Boleslavi na svém hřišti mladíky pražské Slavie. Domácí po dvou nepovedených mistrácích, kdy doma remizovali s plzeňskou juniorkou a venku prohráli s juniorkou Českých Budějovic, se chtěli konečně jak bodově, tak výsledkově opět chytit.

Pro slávisty nezačal zápas vůbec dobře. Nejenže byli boleslavští aktivnější, ale ve 21.minutě musel trenér Pavel Řehák nuceně vystřídat útočníka Zákostelského. Ten si bohužel obnovil zranění kotníku. Přesto to byl nakonec pro Slavia šťastný poločas, když se ve 42. minutě ocitl Neuberg sám za obrannou linií Boleslavi, špičkou kopačky si přehodil vyběhnuvšího Vorla a bez obtíží dokončil individuální akci do opuštěné branky - 0:1. V předposlední minutě poločasu střílel z hranice šestnáctky Ščuk, ovšem jen do připraveného gólmana Slavie Maliny.

Druhý poločas přinesl změnu v podobě střelecké aktivity Boleslavi. Nejprve však slávisté promarnili dvě slibné akce. Ve 49. minutě Duranski přehrál Ščuka a uličkou poslal do šance Pázlera. Jeho ránu z plného běhu zkrotil Vorel s obtížemi. Za pět minut Marič vybojoval roh, ale ten s jistotou Vorel vyboxoval mimo vápno. Pak konečně přišla ke slovu Boleslav. V 57. minutě Dudka přihrál Volfovi, který připravil střeleckou pozici Synkovi, jenž se podle levé ruky brankáře s přehledem trefil k tyči a vyrovnal - 1:1. Boleslav dostala nový impulz a v 62.minutě se do slávistické branky trefil Sedláček. Boleslavským se podařil dokonalý obrat ve skóre a nadále byli při chuti. Hrdlička individuální akci zakončil střelou těsně vedle pravou tyč. V 75. minutě si Volf za obranou soupeře zpracoval Dudkův oblouček a protože jeho první pokus brankář Malina vyrazil, tak teprve dorážkou zakončil pěknou akci gólem - 3:1.

„Prohra nás mrzí, odehráli jsme kvalitní první poločas, v jehož závěru jsme se dostali díky brance do šatny do vedení. Po přestávce jsme ale udělali tři individuální chyby, po kterých jsme inkasovali a už jsme se nedostali zpátky do zápasu,“ uvedl pro slávistický web trenér Pavel Řehák.

Sestava FK Mladá Boleslav"B": Vorel - Svoboda, Brunclík, Zbrožek, Hrdlička - Zahustel (46. Tvaroha), Ščuk, Sedláček, Dudka (86. Dolinajec) - Volf (78. Schubert), Synek.

Sestava SK Slavia Praha"B": Malina - Mikula, Vomáčka, Neuberg, Hájek - Kučera (78. Hurka), Dembelé, Duranski, Pázler - Marič (71. Galus), Zákostelský (21. Kolařík).

Mladá Boleslav B - Slavia B 3 : 1