Celtic nastřílel soupeři rekordní devítku!

Hráči Celtiku Glasgow vytvořili nový rekord skotské ligy. V utkání 11. kola si výhrou 9:0 nad Aberdeenem připsali nejvyšší vítězství v historii soutěže. Hattrickem se na rekordním triumfu podíleli Anthony Stokes a Gary Hooper.

Až do 25. minuty se hrálo 0:0, pak však hosté přišli o vyloučeného skotského reprezentanta Hartleyho a Stokes z penalty otevřel skóre. Těsně před pauzou šel i Celtic do deseti, to však vedl už o tři góly a po změně stran v kanonádě pokračoval. Pět minut před koncem po třetí penaltě v utkání uzavřel střelecký účet McCourt na 9:0.

Předchozí nejvyšší výhra v soutěži od ustanovení Premier League v roce 1998 byla 8:1, o níž se před čtyřmi lety postaral rovněž Celtic v utkání s Dunfermline.

Rekordní výhra Celtiku jen podtrhla nezvykle vysoká vítězství posledních týdnů v evropských ligách. Před dvěma týdny zvítězil PSV Eindhoven v Nizozemsku nad Feyenoordem Rotterdam 10:0, minulý týden zas Dynamo Kyjev rozstřílelo Mariupol také 9:0 a rovněž vytvořilo rekord ukrajinské ligy.