Lazio přejelo Neapol a vrátilo se do čela ligy

Hráči Lazia Řím porazili ve 12. kole italské ligy třetí Neapol na svém hřišti 2:0 a vrátili se na první místo tabulky o dva body před AC Milán. Ten má však k dobru večerní městské derby s mistrovským Interem.

Aktuální výsledky a tabulka Serie A

Římský celek v domácí soutěži po dvou zápasech bodoval a skóroval. Naopak Neapol poprvé v sezoně prohrála na soupeřově půdě a přerušila svou třízápasovou vítěznou sérii bez inkasovaného gólu.

Obě branky zaznamenali na Olympijském stadionu útočníci. Skóre otevřel v 15. minutě Argentinec Mauro Zárate, náskok pojistil po hodině hry Sergio Floccari. Český útočník Lazia Libor Kozák dnes nebyl ani na lavičce.

Palermo, které se v příštím utkání Evropské ligy střetne s pražskou Spartou, porazilo v sicilském derby Catanii 3:1. Díky hattricku Argentince Javiera Pastoreho se tak posunulo na sedmou příčku. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník se poprvé trefil v 33. minutě, další branku přidal dvě minuty po přestávce a skóre uzavřel pět minut před koncem. Se sedmi ligovými brankami je nejlepším střelcem týmu.

Trenér domácího celku Delio Rossi, jehož mužstvo přivítá Spartu 2. prosince, nasadil do utkání sestavu: Sirigu - Cassani, Muňoz, Bovo, Balzaretti - Migliaccio, Bačinovič, Nocerino, Pastore (87. Goian), Iličič (90. Kasami) - Miccoli (65. Maccarone).

Tří branky zaznamenal také nejlepší střelec loňského ročníku Antonio Di Natale, jenž pomohl Udine k jasné domácí výhře 4:0 nad nováčkem z Lecce. Di Natale vstřelil čistý hattrick během půlhodiny v úvodním poločasu. Další forvard Udine Matěj Vydra nebyl k zápasu nominován.