Jak se dařilo reprezentantům z Viktorie?

Tři plzeňští hráči Rezek, Limberský a Petržela nastoupili ve středu v přípravném reprezentačním duelu proti Dánsku. Rezek hrál velmi dobře, úlohy obou dalších hráčů byly spíš epizodní. Absolvovali ale náročné cestování a měl na ně působit i spánkový deficit. Přesto po 48 hodinách nastoupili do 17. kola Gambrinus ligy proti Bohemians 1905. eFotbal.cz sledoval, jak si tři hráči v utkání vedli. Odehráli slušný zápas, v některých momentech hráli dokonce klíčovou roli. Nicméně Plzeň nakonec Bohemians 1905 podlehla 0:1.

Jan Rezek (proti Dánsku 65 minut)

Odehrál v plném tempu a nasazení osmdesát minut. Dostal se ke dvěma hlavičkám, které ale brankáře Sňozíka neohrozily. Ve 42. minutě měl obrovskou smůlu. Stál sice v ofsajdové pozici, ale do hry nikterak nezasahoval a brankáři domácích ve hře nebránil. Brezinský vstřelil hlavou gól, který rozhodčí Příhoda na pokyn asistenta Peřiny naprosto nepochopitelně neuznal a Plzeň výrazně poškodil! „Bylo to těžké, takovouhle hru jsme od Bohemky čekali. Nedá se nic dělat. Na Spartu máme náskok minimálně čtyři body a ona ještě nad Budějovicemi nevyhrála,“ říkal po zápase smutně.

David Limberský (proti Dánsku 6 minut)

Odehrál celý zápas. Stejně jako zbytek týmu zaspal v úvodu utkání. Z jeho strany přišel centr, po němž vstřelil Trubila vítězný gól Bohemians 1905. Pak se snažil podporovat ofenzívu, ale Plzni se zkrátka zápas nevydařil.

Milan Petržela (Proti Dánsku 1 minuta)

Odsprintoval si svých devadesát a pět minut. V 79. minutě mohl získat pro Plzeň alespoň bod. Jenže sám před Sňozíkem, když stačilo jenom trefit prostor branky, minul těsně levou tyč. „Jasně, měl jsem dát. Byla to stoprocentní šance,“ drbal si hlavu Petržela.