Co lze také zahodit, aneb Blaczczykowského tutovka

[hot]OBSAHUJE VIDEO[/hot] Bundesligový Dortmundu sice ve 13. kole německé ligy vyhrál nad Freiburgem 2:1, o výhru se však musel třást až do posledních vteřin. A to hlavně kvůli selhání polského záložníka Jakuba Blaczczykowského, který v 83. minutě přestřelil z deseti metrů zcela odkrytou branku.

Dortmund v poslední čtvrthodině otočil zápas s Freiburgem a zaskočenému soupeři mohl zasadit třetí rozhodující úder. Hosté podnikli rychlý protiútok, Lewandowski se dostal do souboje s obránci a vyběhnutým brankářem, ovšem míč propadl až za ně přesně k nohám zcela volného Blaczczykowského, před nímž zívala jen prázdná branka. Stačilo míč v klidu dovést do branky. Fanoušci Dortmundu už zvedali ruce nad hlavu a chystali se slavit.

Jenže čtyřiadvacetiletý Blaczczykowski zvolil střelu hned z první, míč mu nesedl a k překvapení všech skončil nad břevnem. Tento moment dodal Freiburgu sílu do posledních minut a ještě zabojoval alespoň o bod. Ve dvou šancích však zachránil Dortmund brankář Weidenfeller, v poslední minutě pak domácí dokonce nastřelili břevno. Dortmund však naštěstí pro Blaczczykowského již výhru udržel.

"Mohl si vybrat jakoukoli možnost zakončení, on ale zvolil tu nejhorší. To se stává. U něj je však problém, že ve vyložené šanci selhává opakovaně," řekl po utkání trenér Jürgen Klopp.