Almeidův večer: Hattrick a červená

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Hráči Werderu Brémy po 451 minutách protrhli střelecké trápení a zásluhou hattricku Huga Almeidy zvítězili v německé lize 3:0 nad nováčkem St. Pauli. V předchozích sedmi soutěžních zápasech přitom šestkrát prohráli a jednou remizovali a v průměru dostávali tři góly na utkání.

Trápící se Brémy vysvobodil Portugalec Almeida. Ten si již po 50 vteřinách hry naběhl za obranu a tváří v tvář brankáři se nemýlil. Po dvaceti minutách se situace opakovala a znovu ve prospěch Almeidy, který po změně stran zkompletoval hattrick. Podílel se tak na všech pěti posledních brankách Brém, když čtyři dal a na jednu přihrál.

V závěru zápasu však Almeida svůj tým oslabil, když oplácel nedovolenou hru soupeře a rozhodčí mu udělil červenou kartu.

Ve druhém nedělním zápase remizoval Köln s Wolfsburgem 1:1. Domácí poslal do vedení krátce po změně stran Novakovič, ale hráči Wolfsburgu dokázali devět minut před koncem vyrovnat po trefě Cicera.