Bayern popravil St. Pauli, Kadlecův Leverkusen si zastřílel v Hamburku

Úřadující německý mistr Bayern Mnichov dal zapomenout na porážku z minulého kola a v domácím prostředí si poradil se St. Pauli snadno 3:0. Z tříbodového zisku se radovali také hráči Leverkusenu, kteří Hamburku nasázeli čtyři branky. Ve večerním utkání porazil vedoucí Dortmund Brémy 2:0.

Výsledky 16. kola bundesligy a aktuální tabulka

Bayern v minulém kole podlehl Schalke 0:2, a tak chtěl před vlastními fanoušky své zaváhání napravit. Obhájci titulu se to proti nováčkovi soutěže St. Pauli povedlo znamenitě. Malý klub z Hamburku porazili svěřenci Louise van Gaala snadno 3:0.

Úvodní trefu duelu obstaral už po čtvrthodině hry Altintop, jenž tak domácí uklidnil. První gól se na Bayernu podepsal kladně a od té doby na trávníku existoval jediný tým, byť to Mnichov dlouho gólově nedokázal vyjádřit. Podařilo se to Lahmovi v 71. minutě, když proměnil pokutový kop. Skóre uzavřel o osm minut později kanonýr Ribéry.

Góly padaly i v Hamburku, tentokrát se však z vítězství neradoval domácí celek. Leverkusen přijel na sever Německa s ofenzivní taktikou a to se nakonec vyplatilo. Ještě půl hodiny před koncem svítil na tabuli nerozhodný stav 1:1, pak si ale hosté doslova otevřeli střelnici. Jeden gól Vidala, který si ve 48. minutě dal i vlastní branku, a dva zásahy Augusta nakonec znamenaly třígólové vedení, jež pak jednou trefou zmírnil na konečných 2:4 domácí Elia.

Vedoucí celek bundesligy Borussia Dortmund potvrdil svou suverenitu v německé nejvyšší soutěži i v domácím utkání s Werderem Brémy, který porazil bez větších potíží 2:0.

V dalších utkáních remizoval Hoffenheim s Norimberkem 1:1, Kaiserslautern s českým záložníkem Janem Morávkem si připsal bod za bezbrankovou remízu s Wolfsburgem a Köln porazil těsně Frankfurt 1:0.