Štajner zajistil Hannoveru bod, Rosický vyloučen

Svým čtvrtým gólem v sezoně zachránil Jiří Štajner fotbalistům Hannoveru bod za remízu 1:1 v sobotním utkání německé ligy proti Mönchengladbachu. Další český reprezentant Tomáš Rosický z Dortmundu zápas 16. kola nedohrál, když byl v 73. minutě duelu ve Frankfurtu nad Mohanem vyloučen po druhé žluté kartě. Borussia prohrála 0:2.

Ve výborných výkonech pokračuje Hamburk, který navzdory absenci pěti hráčů obvyklé základní sestavy včetně špílmachra Rafaela van der Vaarta porazil Herthu Berlín 2:1 a ztrácí jen bod na vedoucí Bayern Mnichov. Obhájci titulu však mají nedělní zápas k dobru.

V sestavě Hamburku chyběl i český záložník David Jarolím, který si odpykával trest za žluté karty. Domácí vedli už po osmi minutách 2:0, když si dal vlastní gól Van Burik a poté Íránec Mahdavíkíjá potrestal z penalty jeho faul na Mpenzu. Smolař zápasu Van Burik se navíc při zákroku v pokutovém území zranil a
musel vystřídat. V závěru Bastürk ranou z 30 metrů snížil, ale Hamburk o výhru nepřišel.

V generálce na čtvrteční duel se Slavií o postup v Poháru UEFA hrál tým trenéra Dolla v sestavě: Kirschstein - Demel (72. Takyi), Boulahrouz, Van Buyten, Atouba - Mahdavíkíjá, Trochowski, Beinlich - Barbarez - Lauth (59. Ziegler), Mpenza (90. Takahara).

Také další tým ze špičky tabulky Schalke 04 v souboji s nepříjemným soupeřem Mohučí nezaváhal a vyhrál 1:0 gólem Bordona. Ani Schalke tedy nenavýší svou ztrátu na vedoucí Bayern, která byla před tímto kolem desetibodová. Nevydařený zápas odehrála Borussia Dortmund - záložník Tomáš Rosický musel ze hřišt čtvrt hodiny před koncem, když viděl druhou žlutou kartu. Černožlutí se tak v tabulce propadli o dvě místa a ztratili kontakt se špičkou.

Výsledky - 16. kolo:

Frankfurt - Dortmund 2:0 (9. Copado, 85. Amanatidis)
Wolfsburg - Stuttgart 0:1 (62. Meissner)
Duisburg - Bielefeld 1:1 (42. Ahanfouf - 52. Vata)
Norimberk - Leverkusen 1:1 (29. Schroth - 45.+1 Schneider)
Hannover - Mönchengladbach 1:1 (67. Štajner - 49. Kahe)
Hamburk - Hertha Berlín 2:1 (2. vlastní Van Burik, 8. Mahdavíkíjá z pen. - 76. Bastürk)
Schalke - Mohuč 1:0 (58. Bordon).